Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánusok! Hogyan etetite...

Vegetáriánusok! Hogyan etetitek a kutyáitokat/macskáitokat?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom ezt a kérdést, csak szimplán elgondolkoztam rajta. (Én nem vagyok vega, kifejezetten húsevő vagyok :D)

Ugyebár nem esztek húst, mert meghalt miatta egy állat, meg minden. (Eléggé hülyén fogalmaztam, de mint írtam, nem vagyok jártas a témában)

De a kutyátok és a macskátok mit eszik? Oké, a mi macskánk pölö imádja a krumplit minden formában, de ez a két faj mégiscsak húsevő ragadozó, nem pedig mindenevő mint mi. Nem vagyok biztos benne, hogy nekik elegendő pótlás a tofu meg a szója. Habár a mostani állateledelek címkéjét nézem, kezdek kételkedni benne...

Lényeg ami lényeg: a macska és a farkas alapvető tápláléka a hús, engeditek nekik, hogy olyan ételt egyenek, ami marhahúst, halat vagy szárnyast tartalmaz?



#kutya #macska #vegetarianizmus #hús #húsos állateledel
2013. nov. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
63%
mert ö állat, ha nem adnék enni neki tuti levadászna valamit, ellenben én nem vadásznék le semmit sem, maradnék a gyümölcsnél zöldségnél magvaknál, még akkor is, ha lakatlan szigeten lennék:))
2013. nov. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
77%

Én azért nem eszem húst több mint 10 éve, mert a magam részéről nem szeretnék semmilyen formában részese/támogatója lenni érzésre képes lények FELESLEGES leöléséhez; -- márpedig az ember képes hús nélkül egészségesen és jól élni, az állatok leölése tehát pusztán kényelmi okok miatt van, mert az ember ragaszkodik a saját luxusához. Csak hát az ember nem csak mindenevő, tehát biológiailag is van választása, hanem mentálisan és spirituálisan fejlettebb, magasabb szintű szempontokat figyelembe venni és felelős döntéseket meghozni képes lény is.


MÁSRÉSZT szerintem(!) az állatvilágért nem tisztünk felelősséget vállalni. A természettudományban is létezik olyan, hogy "be nem avatkozás" elve: a tudós megfigyeli az állatokat, pld lefilmezi ahogy a ragadozó vadászik, és a prédaállatot NEM MENTI MEG semmiféle álsajnálatból, vagy kvázi humánus együttérzésből.


Mindenféle fórumokon fent vagyok, és olvastam már extrémebb venánokról, (vagán, nem vega) akik meggyőzőséssel megpróbálják átnevelni kis kedvenceiket, de ők a kisebbség...

2013. nov. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

A kutya qrvara nem mindenevő... eleg a fogazatat megnezni. Zoldsegre gyumolcsre nincs szuksege ha kap megfelelo mennyisegu belsoseget.


A BARF-ba azert van zoldseg mert ott nincs kotelezo belsoseg mennyiseg.

2013. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
49%
2013. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
13%
Egyétek csak a húst,de remélem egyszer megszólal a lelkiismeretetek is és sajnálni fogjátok,h nem nyílt ki az elmétek hamarabb!!!!!
2013. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
24%
2013. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Akiteki ***** válasza:
71%

Megszólalt a lelkiismeretem: Szegény kis káposzta gyanútlanul éldegélt a kertben. Egyszer csak jött egy nagy láb, éles késsel levágta. Utána apróra feltrancsírozták és még be is sózták. Az emésztési folyamatot már nem élte meg. Így lett vége szegény kis káposzta életének.

Egyébként ahány vegát ismertem, mindegyiknek mindenféle betegségei voltak és korán haltak. Ennyi.

2013. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
65%
és az a legszörnyűbb, hogy a fanatikusok már a pici gyerekeknek sem adnak semmiféle állati származékot. tej, túró, és társai, húst meg egyáltalán nem.
2013. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
36%
én meg már egész pici gyerekkoromban SEM ettem meg a húst, pedig akarták, hogy egyek...nem is tudták, hogy van ilyen. utolsó előtti, rengetege vegetáriánus elég sokáig él, sőt, ahol magas z átlagéletkor ott pont nem esznek sok húst...
2013. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
28%
Még szerencse,h a legnagyobb emberek is tudtak gondolkodni! [link] El kéne olvasni egy pár nevet!
2013. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!