Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegetáriánusok! Hogyan etetite...

Vegetáriánusok! Hogyan etetitek a kutyáitokat/macskáitokat?

Figyelt kérdés

Nem kötekedésnek szánom ezt a kérdést, csak szimplán elgondolkoztam rajta. (Én nem vagyok vega, kifejezetten húsevő vagyok :D)

Ugyebár nem esztek húst, mert meghalt miatta egy állat, meg minden. (Eléggé hülyén fogalmaztam, de mint írtam, nem vagyok jártas a témában)

De a kutyátok és a macskátok mit eszik? Oké, a mi macskánk pölö imádja a krumplit minden formában, de ez a két faj mégiscsak húsevő ragadozó, nem pedig mindenevő mint mi. Nem vagyok biztos benne, hogy nekik elegendő pótlás a tofu meg a szója. Habár a mostani állateledelek címkéjét nézem, kezdek kételkedni benne...

Lényeg ami lényeg: a macska és a farkas alapvető tápláléka a hús, engeditek nekik, hogy olyan ételt egyenek, ami marhahúst, halat vagy szárnyast tartalmaz?



#kutya #macska #vegetarianizmus #hús #húsos állateledel
2013. nov. 10. 21:17
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
15%
Az a legszőrnyűbb,h nem láttok tovább az orrotoknál és szajkózzátok a sok baromságot,amit a fejetekbe vertek.
2013. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 Akiteki ***** válasza:
66%
Neked mosták át az agyad. Káposztalével. Egyél szóját és ne írogass butaságokat.
2013. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
67%

Hát az én kiskutyáim nem szeretnek semmit jobban a jó véres lucskos szarvasnyesedéknél.. talán csak az egész nyulat, de hát ez van barbárok :D


Én egyébként mostabána vacsira csak gyümit eszek.. nah nem valami idióta vega nézőpont miatt, csak hogy vigyek be némi vitamint is a szervezetembe amellé a rengeteg fehérje mellé :D


Szerintem bármelyik oldalon kízárolagosságot válllani bűn.. a testeddel szemben. Azokat az embereket akik a gyereküknek nem adnak húst mert úgy sajnálják szegény kis állatokat... nah azoktól azonnal elvenném a gyereket veszélyeztetésért.


Vannak tudatos vegák akik a különböző vitamin és zsírok bevitelére figyelnek ők még elmennek.. meg meg tudom érteni..

De aki ezt nem teljesen tudatosan kellő utána nézéssel teszi csak magot meg zöldséget eszik nem megfelelő változatossággal az hülye..

2013. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

No meg persze piaca van a vega, bio izé vackoknak, jó pénzért a tehénlepény is eladható megfelelő marketing mellett:)


Mondom ezt úgy,hogy "csak úgy" nem eszem húst:)

2013. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
35%
Erről csak azt gondolom,ha nektek kéne az állatot tarkón lőni vagy agyoncsapni,többen gondolkodnátok el azon,h tényleg szükségetek van-e húsra!Nem igazán értem,h mitől természetes az,h megölsz egy élőlényt azért,h tele legyen a gyomrod,aztán két napig rohadjon benne.
2013. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 sippara ***** válasza:
45%

"Erről csak azt gondolom,ha nektek kéne az állatot tarkón lőni vagy agyoncsapni,többen gondolkodnátok el azon,h tényleg szükségetek van-e húsra!"


Persze, biztos van, aki elgondolkodna, de ettől még ugyanúgy szüksége lenne a szervezetének húsra. Az, hogy nincs gyomrod konkrétan megölni egy állatot face to face, nem változtatja meg a tested szükségleteit.


"Nem igazán értem,h mitől természetes az,h megölsz egy élőlényt azért,h tele legyen a gyomrod"


Hűha... jártál már a szabadban? Vagy láttál már természetfilmet? Esetleg megpróbálhatnál elolvasni néhány történelemkönyvet és/vagy megnézni néhány hasonló témájú ismeretterjesztő filmet arról, hogyan is jutottunk (mint faj) idáig - különös tekintettel a vadászó-gyűjtögető életmódra.

2013. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj, én részben megértelek, hogy a vega táplálkozás mellett vagy, én is támogatom, de ezt nem lehet csak úgy hasraütésszerűen csinálni. Mint írtam: kipróbáltam, sőt nem is voltam teljesen vega, mert halat ettem, mégis totál sz-rul éreztem magam. Ezt csak úgy lehet, ha helyettesíted a húsban lévő anyagokat egyéb tápanyaggal, de szerinted erre mindenkinek van pénze és ideje? Látom, hogy a boltban a szerencsétlen emberek a 900 ft/kilós párizsit veszik, meg azt a virslit, amit én jutalomfalatként használok a kutyáimnak. Sokan örülnek, ha tudnak ilyet adni a gyereküknek, és akkor jössz itt a vegasággal. Ez egy jóléti társadalomban oké, de Magyarországon RENGETEGEN a létminimum alatt élnek. Akkor hogy fizessék meg a drága szóját, táplálékkiegészítőt, egyebeket? Vagy gondolod, hogy 8 óra gyárban gürizés után az a fő baja, hogy összeállítsa az étrendjét? Én dolgoztam ilyen helyen, tudom, hogy mennyire lefáraszt, zombivá tesz, örülök, ha valamit gyorsan összecsapok, és kész. Szóval értem a szándékot, de az orrodnál nem látsz tovább.

-kispalikee-

2013. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

".. Akkor hogy fizessék meg a drága szóját, táplálékkiegészítőt, egyebeket?..."


Én vegán vagyok, mégsem költök ilyesmire. Szójafélét kb. kéthavonta egyszer eszem, minden mást saját magam készítek. Nem drágább a hús nélküli táplálkozásnál, csak annak, aki lusta saját maga főzni, és készen veszi meg a boltban.

2013. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
Lehet jönni a lutsasággal, elmondom, hogy nézett ki a napirendem, mikor gyárban melóztam: másfél óra volt az út, 8 óra a meló, kb. 9 óra alvás (igen, nekem ennyire van igényem, ha kevesebbet alszom, zombi vagyok, 3 óra kutyázás, takarítás, tanulás, olvasás, és akkor jó lenne még a párommal lenni, néha barátokkal találkozni. Nekem sem volt kedvem faxnis kajákat csinálni, és most is minél egyszerűbbet csinálok. Lehet hogy lustaság, de utálok főzni.
2013. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
42%
sippara, többmillió ember el van hús nélkül, meg pl. én is, majdnem 40 éve...nincs szüksége az emberi szervezetnek rá. s speciel én se szeretek főzni, de megoldom mirelittel (zöldség...), meg egyszerűen párolok zöldséget, nem kell hozzá semmi faksznis kaja.
2013. nov. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!