Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeverekedett a kutyám...

Összeverekedett a kutyám (pórázon) egy másikkal (szabadon), a másik kutya megkapta a lábam mikor szétszedtem őket, a szüleim szerint én vagyok a hibás, igazuk van?

Figyelt kérdés
Tegnap a délutáni játékból jöttünk haza a shar pei kutyámmal. Észrevettem, hogy felénk tart egy kutya amelyik mindig szabadon van, de nagy ívből tojik a gazdájára, sosem megy oda hozzá, ha az közeledik ugrálni kezd, játszik. Próbáltunk kerülni, de ő szemtelenül körbe ugrálta a kutyámat, az enyém meg az ilyet nem szereti, fáradt is volt, megmorogta. (Sosem verekszik, de mikor elég neki valamiből annak hangot ad.) A másik kutya gazdája kb. 300 méterre volt tőlünk egy társasággal és cigizett, kiabált párat a kutyájának, de nem mozdult meg. Összeverekedtek, de nagyon megijedtem mert a másik egy olyan magasságú, de harmad olyan széles keverék kutya, féltem nehogy baja legyen. Közéjük nyúltam, mire a keverék összekarmolta a kezem, majd nekem ugrott és elszakította a nadrágomat. Ugyan csak megkapott, de kicsit vérzett a helye, nem is ez a lényeg. Egy másik kutyás pasi segített nekem, ő vitte vissza a csajhoz (aki még mindig nem mozdult meg!) a grabancánál fogva a kutyáját, és kérdezte nem akar-e esetleg bocsánatot kérni tőlem, mire a csaj közölte, hogy "Most mit problémáznak, nem is harap akkorát?"... Kaptam tetanuszt, de mikor elmeséltem a szüleimnek a dolgot még engem szúrtak le, hogy miért nem engedtem rá a kutyámat, az elintézte volna! Ti ilyenkor mit tettetek volna a helyemben? Nem az volt a helyes reakció, hogy egyből próbáltam védeni mindkét kutyát? Úgy el vagyok keseredve, hogy ezek után még le is szidtak, nem elég hogy a tetanusz nagyon fájt. :( Talán rosszul reagáltam?
2013. nov. 30. 17:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"ilyenkor kuld magad moge a kutyad" te se lattal kutyat verekedni. igy jo esellyel megin o kap. porazba bekeveredhet. jo otlet baratom.


rendort hivni....


karterites? halo 1 essel mas orszagba elunk tan ? ebbol birosagra menni max magad szivatod...


barmely kutya elpusztulhatott volna, nalam ez az ove lenne asszem..

ha belekot a masikba viselje a kovetkezmenyet... nem fogm a sajatom lefogni h a masik harapja!

2013. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21-es, nem bunyó közben, hanem lehetőleg előtte kell a két kutya közé kerülni
2013. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Igazából ahogy én láttam, elég komoly volt a dolog. Az enyém is domináns, nem szokott verekedni, de volt már rá példa, így minden kutyával akivel játszik szép lassan szoktatom össze őket, szóval nem véletlen van pórázon, suliba is járunk. Ez a kutya csak játszani akart én tudom, de mikor az enyém megmorogta olyan furcsa lett, egyből nekiment, lehet az is csak játéknak indult volna? Ennyire nem értette hogy az enyém nem kér belőle? Az enyém ekkor:

1. kihúzta magát

2. gyorsabban szedte a levegőt

3. nyáladzani kezdett

Azért ez így nem csak játék, nem? Igazából nem is az eset rázott meg annyira, inkább hogy olyan lekezelően bánt velem a nő, annak ellenére hogy láthatta hogy gyerek vagyok, és jót akartam. Mindegy, a kutyasuliban vajon lehet kérni olyat, hogy készítsenek fel ilyen helyzetekre?

Még mindig köszi a válaszokat! :)

2013. nov. 30. 18:37
 24/33 anonim ***** válasza:
84%

20-as vagyok. Valamelyik nap pedig éppen sétálni indultunk a gyümölcsösbe (nagyon kevesen járnak arra), amikor jön velünk szemben egy fiatal kuvasz, nyakörv NÉLKÜL.

Mögötte egy nő meg a gyereke, akiknél még póráz sem volt. (ugyebár, ha szükséges, lazán lehet nyakörvként használni a pórázt)

A kutyám - mint mondottam vala - nem morog, se nem ugat. Viszont én akaratom ellenére mindig megijedek az idegen kutyáktól, ezért a kutyám úgy érzi, hogy meg kell védenie.

Felraktam rá a pórázt, és próbáltam minél messzebb tartani a kuvasztól, az pedig élénken követte, játszani akart. Én rászóltam és felé toppantottam, de nem zavartatta magát. A nő szólt: "ne félj, csak játszani akar!" Mondom neki: "Az enyém viszont harapós, és NEM akar." A nő (elképesztően bénán) próbálta hívni és megfogni a kutyáját, több-kevesebb sikerrel. Közben ezt mondta magának: "nem hoztam pórázt, mert csak idáig jöttünk ki"

Hát basszus. Mi is csak idáig jöttünk, mégis a nyakörv+póráz kötelező tartozék.

2013. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

"Mindegy, a kutyasuliban vajon lehet kérni olyat, hogy készítsenek fel ilyen helyzetekre? "

Persze, sőt, érdemes. Ha tapasztalt oktatók dolgoznak a suliban, akkor nem ismeretlen a hasonló helyzetek kezelése számukra. :)

2013. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
21-es ,nem szivatom magam ,egy jó ügyvéd egy ilyen esetből kihoz néhány 100ezret plusz a saját tiszteletdíját is. Mindenki úgy van vele ,hogy nem éri meg ,mert nem is próbálta, csak legendákra alapoz.
2013. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

lefordítom neked kérdező:


kutya: gyere játszunk!

tied: hagyj a fenébe fáradt vagyok

kutya: mi az hogy nem akarsz velem játszani gyer játszál már!

tied: hagyj már békén a p.csába megmondtam hogy nem akarok játszani!



az én sztorim:

az én kutyusom közepes/kisméretű kissé domináns "tanitó" tipus. Egyszer levittük a közeli tóhoz és rátámadt egy németjuhsz kutya. (mindkét kutya el volt engedve, a mienk had szaladgáljon a parton, csak annyit hallottunk hogy valaki hivogat egy kutyát, mikor már észre vettük, mi csak annyit láttunk, hogy a németjuhász "vadászó pózban" közelit a mienk felé az a kis hülye meg farok csóválva megy hogy szia haver- amint közelebb ért a másik rátámadt, ekkor a mienk már menekült volna, ismerösöm pedig belerugott gey kis homokot a másik kutya arcába, ekkor jött egy kislány z apukájával és fogták meg a kutyát. mi pedig lemostuk a homokot a mienkről és megnéztük hogy van e rajta sérülés - nem volt, de láthatoan megviselte a dolog.


nah ezt csak azért írom le, mert a minap ahogy kiléptem a lépcsőházból két nagytestű kutyával találtam szembe magam (az egyik kan volt a másik nőstény) az egyik szembe lévő telepről söktek ki miközben az kamion ment el.


egy pár másodpercre lemerevedtem (kb amig azt mondtam hogy nah ti hiányoztatok) de nem tüntek agreszivnak igy elindultam feléjük. a kan kutya nyugodt volt, szokásos kutya köszöntéssel köszöntötte az enyémet, aki behuzta a farkát, és látszott rajta hogy meg van szeppenve. a nőstény hál istennek nem volt domináns, ellenben összevissza ugrált a játékpózban és probálta az enyémet játékra birni, ő viszont probálta kikerülni folyton a himet hogy ne szaglásza a segét (nem tudom vlmiért ez zavarja őt nagytestűeknél)fogtam és elhuztam a kutyámat, a kan kutya nem mutatott érdeklődést iránta, ment elöttünk szaglászva, a nőstény kutya még tett pár játék kisérltet, de aztán ott hagyott minket mikor látta a himet távozni.

a him elé ugrott elkezdte ugatni játék pózban, majd ráugrott, morgott, és probálta bunyozásra fogni a másikat (az meg nem is hederitett rá) mindezt látta egy néni egy pár éves kislánnyal és megijedt, majd valami okból kifolyolag elindult felém ölbe kapva a gyereket... mikor közelembe értek a két kutya az eőbb emlitett modon a placc másik felén volt, mikor a néni megemlitette a gondolom unokának , hogy látod? veszekednek a kutyusok.. én meg inkább kijavitottam, hogy nem veszekednek, az egyik játszani akar, csak a másik nem foglalkozik vele.


és ezt msot nem tudom miért irtam le :D

2013. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Ez nem is rossz ötlet. Tarts magadnál egy kis zacskó homokot, amit a másik kutya pofájába hintesz ha véletlen támadna a pórázon lévő kutyusodra.


Olyan 5 hónapos lehetett a kölyköm, pórázon vittem. Belvárosban szembe jön egy németjuhász gazdája délcegen mögötte. Nézek rá, kérdezem odamehetünk e a kutyájához barátkozni... semmi reakció. Jó 4 méterre voltunk, mikor a másik dög hirtelen nekiugrott az enyémnek. Alig tudtam kiszedni a szájából, plussz semmi oka nem volt támadni.

Ha akkor lett volna nálam némi homok, könnyen meg tudtam volna oldani a helyzetet.


És a gazdi is kapott volna egy adaggal, aki nagy pofával kijelentette hogy az ő kutyája igenis kedves, jólnevelt.

2013. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

26 szted ott varnek?

raadasul a kutyam hiaba porazon, a korcsos not hoznak ki jonak h a kiskutyaja csak odaszaladt, enyem meg tv szerint harcikutya...

szoval nm varnam meg a rendort :)


kb a kerdezo is erre ment volna, a csaj reg lelep, onnantol jelentgethetsz...


nalunk a betorot se kaptak el... azota a 2 kutya.

ezek csak trafizni tudnak kialni.

2013. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Jó ebbe ne menjünk bele a jogi dolgokhoz jobban értek . Kb 1nap alatt előállítana a rendőrség hiába sétálsz el ,személyleírás ,kutya leírása adott, lakhely a közelben valószínűleg sokszor sétálsz arra, nagyon hamar meglennél. Bizonyítási eljárásban meg hiába a sok hamis tanu , egy kis ellentmondásba keverednek ,berezel az egyik a hamis tanúzás után járó szankcióktól és már mind szavahihetetlenné válik. Aztán közös megegyezés ,vagy néhány éves huzavona és addigra már nem 100ezret kell fizetned hanem 1 milliót.
2013. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!