Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeverekedett a kutyám...

Összeverekedett a kutyám (pórázon) egy másikkal (szabadon), a másik kutya megkapta a lábam mikor szétszedtem őket, a szüleim szerint én vagyok a hibás, igazuk van?

Figyelt kérdés
Tegnap a délutáni játékból jöttünk haza a shar pei kutyámmal. Észrevettem, hogy felénk tart egy kutya amelyik mindig szabadon van, de nagy ívből tojik a gazdájára, sosem megy oda hozzá, ha az közeledik ugrálni kezd, játszik. Próbáltunk kerülni, de ő szemtelenül körbe ugrálta a kutyámat, az enyém meg az ilyet nem szereti, fáradt is volt, megmorogta. (Sosem verekszik, de mikor elég neki valamiből annak hangot ad.) A másik kutya gazdája kb. 300 méterre volt tőlünk egy társasággal és cigizett, kiabált párat a kutyájának, de nem mozdult meg. Összeverekedtek, de nagyon megijedtem mert a másik egy olyan magasságú, de harmad olyan széles keverék kutya, féltem nehogy baja legyen. Közéjük nyúltam, mire a keverék összekarmolta a kezem, majd nekem ugrott és elszakította a nadrágomat. Ugyan csak megkapott, de kicsit vérzett a helye, nem is ez a lényeg. Egy másik kutyás pasi segített nekem, ő vitte vissza a csajhoz (aki még mindig nem mozdult meg!) a grabancánál fogva a kutyáját, és kérdezte nem akar-e esetleg bocsánatot kérni tőlem, mire a csaj közölte, hogy "Most mit problémáznak, nem is harap akkorát?"... Kaptam tetanuszt, de mikor elmeséltem a szüleimnek a dolgot még engem szúrtak le, hogy miért nem engedtem rá a kutyámat, az elintézte volna! Ti ilyenkor mit tettetek volna a helyemben? Nem az volt a helyes reakció, hogy egyből próbáltam védeni mindkét kutyát? Úgy el vagyok keseredve, hogy ezek után még le is szidtak, nem elég hogy a tetanusz nagyon fájt. :( Talán rosszul reagáltam?
2013. nov. 30. 17:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokkoló, hogy a másik gazdi hogy reagált.

Mondjuk, ha ő így van vele, akkor én hagynám hogy kitapossa a kutyám a sz*rt is az övéből, már elnézést.

Aztán, ha rendőrrel fenyegetőzik, én röhögném pofán, és mutatnám fel a középső ujjam.

Alapból eszembe nem jutna nekem sem ilyen megoldás, de néhányan annyira pofotlanok, hogy nem érdemelnének mást.

2013. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

elpusztulhatot volna a kutya te jó ég holéltek ti?


arról volt szó, hogy az egyik kutya játszani akart a másik nem, rámordult és ezért összekaptak. amint lenyomta volna az egyik a másikat ment volna mindkettő a dolgára...


az én kutyámmal is előfordult már nem egyszer hogy az egyik hiperaktiv kutya addig piszkálta hogy összeugrottak. 10 másodpercig tartott a "küzdelem" és még csak karcolás se volt egyiken se.

2013. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

De az azért abszurd, mert kutyák között is vannak viselkedési, kommunikációs szabályok.

Alighanem, ezt hívják szocializációnak.

Hiába akar az én kutyám játszani a másikkal.Ha az lemorogja, akkor érti, tiszteletben tartja a másikat, és nem zaklatja.

Nekem is ilyen kutyám van, nagyon pörgős, mindenkivel játszana, de nem pofátlan.


Ellenben ismerek pár "pofátlan" kutyát, akik nem értenek semmilyen jelzésből. És ők igenis megérdemlik hogy helyre tegyék őket. Ha finom jelzésből nem értenek, akkor előbb utóbb valaki durvábban fog fellépni velük szemben. De ettől még nem a másik kutya agresszív. És szerintem, nem arra mennek ilyenkor hogy "megöljék" a másik kutyát...


Ez most egy normális eset, nem egy horrorsztori, ahol vér fog folyni, miegymás.

2013. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Pl , kb 10 éves sztori, mikor vidéken kocsmánk volt, ott volt anyám pincsije az üzlethelyiségben.

A kocsiúton jött bicajjal valaki, pitbull kutyával, pórázon.

A pincsi meglátta, ugatva acsarkodva odarohant.


A Pitt ugyanezt csinálta, mint a dobermann: felkapta lendített rajta párat a levegőben, majd a kutya kb 10 méterre landolt. Én kicsi voltam ekkor, anyám pedig nem volt egy "kutyakiképző". A kiskutyánk utána nem rohangált acsarkodva semmilyen kutyához, ebből értette meg, hogy hol a helye úgymond, a kutyák közt. Ja, és nem lett semmi baja. Pedig a másik kutya simán kettéharaphatta volna, ha akarja.

2013. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Úgyhogy, szubjektív vélemény, amit előttem is írtak:

Ha ilyen van, és megbízol a kutyádban, hogy nem egy vérengző fenevad, akkor hagyd neki, hogy helyre tegye a másik ebet.

Normális kutyák nem arra mennek hogy kicsinálják a másikat.

Ebből talán tanul a másik kutya is, és a gazdájának teszel szívességet tulajdonképp. :D

Kicsit hajmeresztően hangzik, de én így tennék. Előttem is írta ezt valaki, ha jól emlékszem. :

2013. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
62%

a jo anny......t aki az 1 t lepontozta. majd aljon be 2 brutalis kutya koze az agyatlanja.

nem csak megkarmolni fogja...

de csak irjatok a kerdezonek h alljon kozejuk. sot arcat tegye oda.

ilyen felturbozott allapotban meg a sajatodtol is kaphatsz akaratlanul! ahogy emberi bunyo kozbe allasnal is siman kaphatsz...

2013. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Egyatalan nem a te hibad! Teljes mertekben a no a hibas.

Velem is volt ilyen egyszer annyi kulonbseggel, hogy az idegbeteg kutya porazon volt, de kibujt a nyakorvbol a gazdajara meg magasrol tojt. Es a kutya nagyobb volt az enyem.el, raadasul o tamadt. Hat olyat rugtam a kutyaba, hogy az nem igaz. Talan nem volt a legjobb otlet, de egyertelmuen a sajatomat fogom vedeni. Mondjuk azert jo, hogy nem akartad, hogy baja essen a masik kutyanak, mert hangsulyozom NEM A KUTYA A HIBAS HANEM A GAZDAJA, O TETTE ILYENNE!

2013. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
A saját kutyám harapott meg mikor próbáltam hasonló esetnél közéjük állni . Fogtam az enyémet közben ordítottam a másikkal és rúgtam felé .A másik villámgyorsan mögém került és ráharapott az enyém combjára, erre kínjában hátrakapott az enyém, és pont az én lábam volt ott.2 hétig sántikáltam utána ,de nem szidtam le ,mert véletlen volt. Azóta én ráeresztem akármilyen támadó kutyára nem játszom a rambót.
2013. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
44%
Az nem a legjobb hogy kozejuk nyult.. de az hogy nem o volt a hibas az biztos.. ket kutya meg ha egymasnak megy nem feltetlenul lesz annyival vege hogy az egyik leteszi a masikat.. veletlen megkapjak egymast.. a har heveben belemelegszenek es siman komoly problema lehet ket jol szocializalt kutya kozott is.
2013. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Egyszer én is voltam hasonló szituációban. Német juhász-rottweiler keverék szukámmal mentünk hazafelé, és az úton jött velünk szembe egy nagy, szürke kutya. A gazdája egy fiatal srác volt, aki épp egy csajjal meg egy idősebb nénivel beszélgetett, nekünk háttal. A kutyám nem szokott morogni/ugatni, egyszerűen kihúzza magát és felemeli a farkát, domináns testtartást vesz fel, és sajnos eléggé harcias. Gyorsan megkötöttem és elhúztam, a másik kutyára pedig rákiáltottam, hogy "Kusti!" (Erdélyben mindenki ezt mondja a kutyának, ha el akarja küldeni/kergetni. Igen, erdélyi vagyok) A szürke kutya egyszerűen fogta magát, és odament a gazdájához. A fickó csak ekkor vett észre minket, és megkötötte a kutyáját. Amint rákerült a póráz, őrült módon elkezdett ugatni, mintha minden vágya az lenne, hogy lenyelje a kutyámat keresztben. Szépen elmentünk mellettük, ekkor az öreg nő "diszkréten"(=olyan hangosan, hogy Nagyváradig is elhallatszik) odasúgta a másik kettőnek: "Hú, ha nem jön vissza magától, biztos megtámadta volna őket!"

Hát igen. Ha nem küldöm vissza, biztos összeverekedett volna a kutyámmal.


(Bocs a fogalmazásért, álmos vagyok)

2013. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!