Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyakiképzőt...

Ismertek olyan kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát Magyarországon, akik az erőszakmentes kutyanevelést tanítják?

Figyelt kérdés

Tehát akik nemcsak a kutya tanítása és kiképzése során kerülik a kényszer alkalmazását, hanem abban a szellemben tanítják a gazdákat, hogy a harmonikus kapcsolatot kutyáikkal úgy is kialakíthatják, hogy egyáltalán nem alkalmaznak a kutyán semmilyen fizikai kényszert (pórázrántás, megbökés, grabanc megragadása, verés) vagy pszichológiai megfélemlítést (morgás, szemmelverés, megtolás, letiltás).

Külföldön egyre többen alkalmazzák, és kíváncsi vagyok, nálunk vannak-e, akik behatóbban ismerik a módszert.



2014. jan. 8. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi vagyok, hogy ebben a szellemben mit csinálsz, ha a kutyád verekedésbe keveredik, vagy megpróbál átmenni egy hatsávos úton egy macska után, esetleg felborít egy babakocsit, hogy megnézze, mi van benne, vagy bármi más veszélyeset csinál...
2014. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
91%
Az hagyján, de rengeteg külföldi cikket olvastam, amiben ezzel a neveléssel próbáltak agresszív, domináns kutyákat megnevelni, és sok esetben a kutyát ELALTATTÁK, mivel azt gondolták, hogy ők mindent megpróbáltak. Eszem megáll.
2014. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Mivel a kutyák világában a gyors, rövid agresszió teljesen normális, hétköznapi jelenség, így ha lenne is ilyen iskola, nem lenne túl nagy sikere. Arról kellene leszokni, hogy a kutyákat emberként kezeljük. Egy ember számára elfogadhatatlan az, ami a kutyának természetes. Legjobb példám erre az szokott lenni, hogy ha egy családi vacsorán az apuka felpofozná a gyerekét, mert hamarabb vett az ételből, elfogadhatatlan lenne. A kutyáknál természetes, hogy a falkavezér eszik először.

A kutya az kutya, az ember pedig ember...nem jó dolog összekeverni a kettőt...

2014. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
100%
Volt nálam egy kutya ideiglenesben, akinek az a rossz szokása volt, hogy amint rákerült a póráz, elkezdett éles hangon üvölteni, ami addig tartott, amíg ki nem értünk az utcából és el nem engedtem. Próbálkoztam hónapokig az erőszakmentes módszerekkel, jutifalat, ha abbahagyja, addig nem megyünk tovább, amíg ugat stb. Mind hatástalan volt. Aztán egyszer jól leordítottam a fejét. Soha többet nem volt gondunk a hangoskodással.
2014. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ja, de amúgy rengeteg gazdit ismerek, akik ilyen szellemben nevelik a kutyáikat... meg is van az eredménye... értetlenül hívnak fel, hogy miért gonosz a kutya, és ha ő csak szeretgeti, akkor a kutya miért harapja meg?
2014. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
93%

Azt tudom mondani, hogy az alapoknál igenis rá kell ordítani, morogni, grabancát megfogni stb. Ha ezekhez mindig használsz vezényszót, előbb-utóbb a vezényszó is elég, hogy leállítsd. De ehhez idő kell. És nem biztos hogy 100%.

Van olyan szitu amit meg tudok beszélni a kutyámmal. De van amikor igenis meg kell "tépnem" mert pl ha felugrik egy kisgyerekre az nem megbeszélés kérdése, hanem úgy felejtse el, hogy ilyet megtehet mint a pinty.

2014. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
80%

Azért színtiszta öröm számomra ennyi egyetértő véleményt olvasni! Ritka mint a fehérholló errefelé:)


Viszont az erőszakmentességhez még annyit, hogy bár fölneveletem egy 18 éves lánykát mindenféle testi erőszak nélkül, engem keményen fogott apám, tehát utálom a verekedést.


A kutyát sem püfölöm/püföltem soha, viszont szoktam morogni és orra koppintani ha nagyon muszáj.

2014. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
3%
Tükörmódszernek hívják és az interneten meg lehet nézni
2014. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
93%
A tükör módszer közel sem erről szól. Szükség esetén nagyon kemény büntetéseket alkalmaznak.
2014. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 Szilvi & Argos ***** válasza:
82%

A legkisebb negatív ingertől is mentes nevelés-tanítás NEM LÉTEZIK...gyereket se így nevelnek, miért pont kutyát lehetne akkor?

Mindig a túl megengedő kutyások csodálkoznak, hogy milyen jól nevelt ez vagy az a kutya...és ők hőbörögnek, ha a gazdik fegyelmezik a kutyáikat.

Pl. mindenki a behívásra panaszkodik, pedig az mindennek az alapja...

Argival hozzám kerülése után semmi gond nem volt, másnaptól póráz nélkül sétált, behívása tökéletes volt. Aztán 2-3 hét múlva kezdett kinyílni és szarni a hívásra, ekkor a hideg-meleg technikát játszottuk: ide...mondom gyere...okosügyes...nem...ide...azazszuper...mondom ide!!!!!!!...ooooookos

Tehát amikor elindult, dicsértem gügyögve, mikor mégse jött, tiltottam, aztán újra és újra, amíg hozzám nem ért :) Hülyének néztek a hangszín váltás miatt, rohadtul elfáradtam, de így tanulta a kutya :)

Aztán volt dackorszaka, mikor elrohant tőlem vagy 100 méterre kiskutyához...mire odaértem, már hanyatt feküdt, de még repült kicsikét, aztán grabancfogás, földbeverés, szemmel verés, szidás, minden volt :)

És lám, a kutya teljesen behívható, még ha akadékoskodik is, egy kemény hang elég

2014. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!