Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyakiképzőt...

Ismertek olyan kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát Magyarországon, akik az erőszakmentes kutyanevelést tanítják?

Figyelt kérdés

Tehát akik nemcsak a kutya tanítása és kiképzése során kerülik a kényszer alkalmazását, hanem abban a szellemben tanítják a gazdákat, hogy a harmonikus kapcsolatot kutyáikkal úgy is kialakíthatják, hogy egyáltalán nem alkalmaznak a kutyán semmilyen fizikai kényszert (pórázrántás, megbökés, grabanc megragadása, verés) vagy pszichológiai megfélemlítést (morgás, szemmelverés, megtolás, letiltás).

Külföldön egyre többen alkalmazzák, és kíváncsi vagyok, nálunk vannak-e, akik behatóbban ismerik a módszert.



2014. jan. 8. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
100%
Több helyen említed, hogy büntetés=megfélemlítés. Ez nem igaz. A megfélemlítés a túlzásba vitt büntetés következménye, de a megfelelően alkalmazott büntetés nem félemlíti meg a kutyát.
2014. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 zsuzsabazsa ***** válasza:

# 38.


A belinkelt videón, az agresszív piten, elektromos nyakörv van. Ez jó igen, és ha nem lesz egy idő után rajta, és ezt a kutya is észreveszi akkor mi van?

2014. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Argos a jelenlegi méretében művelte a leírtakat, ugyanis ekkor 10 hónapos volt, ergó pár cm-vel, 1-2 kg-val volt talán könnyebb :D

Erdőben Argi is ugyanígy viselkedik...nem győztem a hetekben is elküldeni, hogy futkosson, mint a többi kutya :)

2014. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 Szilvi & Argos ***** válasza:

Argos 10 hónapos volt akkor, tehát méretben max. pár cm-vel és 1-2 kg-val volt könnyebb eset :)

Erdőben ő is így viselkedik, mint a kutyád...nem is győztem elzavarni, hogy menjen magában, mint a többi normális kutya :D

2014. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 Szilvi & Argos ***** válasza:
Rohadt net...bocsi a duplázásért :(
2014. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon eltűntél.
2014. jan. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, igen, eltűntem, mert egyelőre még nem érkezett érdemleges válasz az eredeti kérdésemre, és hasznosabbnak láttam inkább tovább ismerkedni az egyesek által "baromságnak" tartott, "nem létező" kutyanevelési technikákkal :). Kellő szaktudás és érvelőképesség hiányában nem kívánom tovább folytatni a vitát azokkal, akik nem tudják vagy nem akarják elfogadni az erőszakmentes kutyanevelés létjogosultságát. A keresztkérdéseket a lentebb linkelt facecook-csoportba tegyétek fel, ott szakemberektől kaphattok rájuk választ. Idejövetelem egyetlen oka, hogy idő közben megtaláltam a másik hasonló kérdést itt a gyakorikérdéseken, és az oda írt válaszom nagy részét ide is bemásolom, hátha valaki kedvet kap elmélyülni benne:


Pár link, amiket nagyon hasznosnak találtam a [link] -on kívül:


[link] - Ez a blog szuperül elmagyarázza a lényeget, ha elejétől elolvasod, rájössz, hogy a klikk-jutalomfalat csak a jéghegy csúcsa, ennél sokkal többről szól a dolog. Többek között a kajafelevésre és a macskakergetésre is találhatsz benne használható megoldásokat (Premack-principle). Emellett nagyon olvasmányos is, én kb 4 nap alatt ledaráltam :)


[link] - Ez egy nyílt csoport a facebook-on, nagyon sok profi tréner is a tagja, akik kb minden felmerülő kérdésre szívesen válaszolnak, emellett a Fájlok között is van rengeteg hasznos link.


[link] - ezzel az oldallal még én is csak ismerkedem, de itt is csomó olvasnivaló van.


[link] - A hölgy, aki ezt a blogot írja, nem profi tréner, hanem egy lelkes amatőr, aki "csak" pozitívan neveli a kutyáit, éppen ezért mindenféle tudományoskodástól mentesen, nagyon személyes, közérthető módon írja le a tapasztalatait, élményeit, hogy ő mit hogy csinált és az hogyan vált be a kutyáinál. Van egy youtube-csatornája is.


[link] - Ez egy roppant részletes útmutató az alapokhoz (ül, fekszik, lábnál követés, ösztönkontroll, célkövetés, stb.) rengeteg gyakorlati feladattal. A Writing/Training levels (originals) menüpontban ott van az ingyenes változata.


http://www.youtube.com/channel/UCwSTr-zkR1DKyPIln0EL93w - Donna Hill, neki is szuper videói vannak, a fentebbi facebook-csoportban személyesen is lehet vele beszélni.


[link] - Egy 15 napos, kész gyakorlatsor, hogy a kutya megtanuljon "lazítani" zavaró krülmények között is. Fontos alap a későbbi tréninghez. A neten van mp3-változata is, youtube-on pedig sok-sok videó, így láthatod, hogy a többiek hogyan csinálják.



És a "fizetős" infók (könyvek, dvd-k, miegymás):

Leslie McDevitt Control Unleashed c. könyve - Arra fókuszál, hogyan tartsuk meg a kutyánk figyelmét extra-ingerdús köryezetben - ez esetben az agility-versenyen, de a mindennapi szituációkra is tökéletesen alkalmazhatók a gyakorlatai. A netről is össze lehet mazsolázni ezeket, de a könyvben szépen egyben van :)


[link]


[link]



Béke! :)

2014. márc. 16. 23:40
 48/77 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező! Megint felteszem a kérdést: LÁTTÁL már olyan kutyát, akit eredményesen felneveltek ezzel a módszerrel? Mert én eddig csak olyat láttam, akit eljutott egy szintre, majd megrekedt. Tanítanád-e a 2 éves gyerekedet ezzel a módszerrel arra, hogy ne nyúljon a konnektorba? Ha a gyereket mindig magadhoz hívod és megjutalmazod, ha felé nyúl, mennyire fogja fel, hogy tilos belenyúlni? A te kutyád miért nem tökéletesen behívható és járdabiztos 1,5 évesen ? Köszönjük , a miénk az, lehet, nem mi csinálunk valamit rosszul? Miben baromság szerinted amit írtunk? Mit tennél az egyik fentebb vázolt esetben a mudival, aki bántotta a birkát?
2014. márc. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
És mit tennél, ha valaki kezedbe adná a rotit, aki megtámadta a kutyádat?
2014. márc. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
100%
Utánanéztem, mi az a Premack principle. Szintén ez a problémám: nem rögzül szabályként és mi van, ha ő látja meg előbb? Úgy látom, a végén, ha leült vagy visszajött, engedik jutalmul, hogy kicsit kergesse a mókusokat. Én ezt semmiképpen nem szeretném, ez veszélyes. Amúgy is, melyik biztonságosabb, ezzel szórakozni hetekig, vagya megfelelő módon és időben alkalmazott büntetéssel 1-2 alkalommal egy életre megtanítani.
2014. márc. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!