Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyakiképzőt...

Ismertek olyan kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát Magyarországon, akik az erőszakmentes kutyanevelést tanítják?

Figyelt kérdés

Tehát akik nemcsak a kutya tanítása és kiképzése során kerülik a kényszer alkalmazását, hanem abban a szellemben tanítják a gazdákat, hogy a harmonikus kapcsolatot kutyáikkal úgy is kialakíthatják, hogy egyáltalán nem alkalmaznak a kutyán semmilyen fizikai kényszert (pórázrántás, megbökés, grabanc megragadása, verés) vagy pszichológiai megfélemlítést (morgás, szemmelverés, megtolás, letiltás).

Külföldön egyre többen alkalmazzák, és kíváncsi vagyok, nálunk vannak-e, akik behatóbban ismerik a módszert.



2014. jan. 8. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 Szilvi & Argos ***** válasza:
bocsi, hogy kétszer ment át!
2014. jan. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 Szilvi & Argos ***** válasza:

17-es válaszoló, elkiabáltad a mindenki egyetért dolgot :D lásd 18. tükrös válasz :) de régen volt már ilyen kérdés, valóban ;)

kíváncsi vagyok a kérdező válaszaira...

2014. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan reagáltatok a kérdésemre. Este jövök a részletes válaszokkal.
2014. jan. 8. 17:33
 24/77 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Vannak olyan szerencsések akik olyan kutyát kapnak ki, akikkel szinte az egész életük folyamán nincsen semmi probléma. Ezek a kutyák simulékonyak, teljesen alárendelik magukat a gazdának. Ezek a "papucs kutyák".

Ellenben van a másik véglet amikor a kutya domináns alkat, úgy a gazdával szemben, mint más kutyákkal. Ezeknek a kutyáknak ritkán elég a szép szó. Keményebb behatásokkal kell velük megértetni, hogy voltaképpen mit várunk el tőlük.

A harmadik ennek a keveréke amelyik eleinte nagyon makacs, de hamar ráébred arra, hogy nincs más kiút, csak ha felveszi az alárendelt szerepet a gazdával szemben.

2014. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 A kérdező kommentje:

Először is köszi azoknak, akik nem hülyéztek le élből. Sajnos máshol is tapasztalom, hogy sokakból azonnali ellenkezést vált ki, ha valaki egy az övéktől merően eltérő szemléletmóddal áll elő. Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel, nem kívánok senkit "megtéríteni" vagy ilyesmi, egyszerűen csak érdekel ez a téma. Egyáltalán nem vagyok szakértő, csak a neten olvasgatok erről már néhány éve. Belinkeltem a válaszokba jópár videót és cikket, ha valaki nem tud angolul, de esetleg érdekli a téma, szívesen lefordítom. A válaszokból látom, hogy legtöbbeteknek sokkal, de sokkal több kutyás tapasztalata van, mint nekem, nem is áll szándékomban kioktatni senkit, csak megpróbálok a felvetett gondolatokra válaszolni.


#2: A nem kívánt viselkedés megszüntetésére (pl hogy ne egyen szemetet) több módszer is van: a legegyszerűbb a megelőzés: kerülitek az olyan helyeket, ahol hozzá tudna férni, illetve a gazdinak kell előbb észrevennie és más irányba terelni a kutyát. Másik alap dolog, ami tulajdonképpen a letiltás "párja", a (magyarul furán hangozhat, de éjjel 1-kor nem jutott jobb eszembe) pozitív megszakítás, ami valamilyen hangjel, amit a kutya reflexszerűen azzal a jelentéssel társít, hogy hagyja abba amit éppen csinál és figyeljen a gazdára. Itt egy videó ennek a tanításáról: http://www.youtube.com/watch?v=TBvPaqMZyo8 A másik a 'Hagyd' megtanítása. Ez a vidi az eldobott étel megtagadásáról szól, de van benne 2 link az alapokhoz is: http://www.youtube.com/watch?v=VWdU5Hgdtmc Nekem azért tetszik jobban ez a módszer mert itt a tréning során a kutya maga dönt úgy, hogy a nem kívánt viselkedés helyett mégis a gazdát választja, míg ha pusztán rászólok, hogy NEM, akkor azért hagy fel a cselekvéssel, mert fél a további következményektől és ez szerintem óriási különbség.


#5: Amiket találtam források nagy része amerikai, de egyikük átköltözött Svédországba és Európa-szerte is terjed már. Ja, és nem hallotad még a mondást?: Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam. ;)


#6: Sok kutyakiképző mondja, hogy a módszert az emberekkel való kapcsolataiban is kipróbálta és nagyon hatásosnak bizonyult ott is.


#7: Kellő tréninggel ez is megoldható. A csajsznak, aki a linkelt vidiken is van, többek között van egy border collieja, aki, ha meghallja, hogy 'Fekszik', földre vágja magát a guruló frizbi üldözése közben, mókusról simán visszahívható, gondolom a birkákkal sem lenne gondja. Emellett van egy agara is, ő kb 1 éve van nála és visszahívható az erdei állatokról.


#8, #9 és #10: Érdekes, hogy a legtöbb ember szereti magát az állatvilág fölébe helyezni. Nade itt vannak a kutyások, akik épp ellenkezőleg, inkább morognak és bökdösnek, akárcsak hőn szeretett ebeik! Nekünk a kutyasulis tanfolyamon azt mondták, hogy a klikkerezéssel tulajdonképpen találtunk egy közös nyelvet a kutyával, amit mindketten megértünk. Kérdem én, miért csak a látványos trükkök tanításánál folyamodnánk hozzá? Akár egész kommunikációnkat is alapozhatnánk rá, vagy nem? És itt nemcsak a kis kattogó műanyag dobozra gondolok, hanem magára a módszerre. Nem, nyilván nem vinném el a kölyköt az anyjától, mert az helyrerakja, persze hogy tőle tanulja meg az alapvető kommunkikációt a fajtársaival, de köszönöm a feltételezést teljesen jogos. Azért van az anyjával, aztán később az oviban a többi kölyökkel, majd a felnőtt kutyákkal, hogy megtanuljon kommunikálni a fajtársaival, ez teljesen normális. Ezután nyilván velünk is (teljesen érthető módon) 'kutyául' próbálnak meg érintkezni, de erre nekünk attól még nem feltétlenül kell 'kutyául' válaszolni. Arról, hogy hogyan adhatjuk a 'pofátlan kamaszkutya' tudtára, hogy rosszat csinál, már fentebb írtam. Amúgy érdekes, az én kutyám most 1,5 éves, 6 hetes kora óta nálam van (mentett), tehát a pofátlan kamaszkor kellős közepén járunk, mégis sokan csodálkoznak rajta, milyen példásan viselkedik. De nyilván csak egy egyszerű kutyát fogtam ki, nem pedig k***a sokat dolgoztam vele...


#11: A verekedést inkább elkerüljük köszönjük szépen. De viccen kívül, nemrég az én kutyámat (tacskó keverék) is pórázas séta közben megtámadta egy kapun kirontó roti, első alkalommal későn vettem észre és sajnos el is kapta, nyilván nekem is első reakcióm az volt, hogy leüvöltöttem a roti fejét és lerángattam a kutyámról. Második alkalommal már figyelmesebben jártunk arrafelé és észrevettem, hogy rástartolt a kutyámra, egy nagy ordítás és nagy ívben ki is került minket. Ha a másik kutya nincs megnevelve nyilván olyan dolgot kell csinálni, ami kizökkenti, erről pont ma olvastam egy bejegyzést, úgyhogy legközelebb (de inkább soha ne legyen ilyen) már mi is felkészültebbek leszünk: [link] Átmenni hatsávos úton? Dehát ott a járdaszabály :D Najó, a járdaszabályt nem tanítottam még neki (kertvárosban élünk és az úton sétálunk), de hatsávos út közelében nem sétáltatom póráz nélkül, mert tudom, hogy a behívásunk vagy a 'hagyd' vezényszó, vagy a 'fekszik' (ha még nem ért ki az útra :P) még nincs azon a szinten, hogy tutira visszajöjjön, de folyamatosan dolgozunk rajta. (Link a hagyd-hoz #2 válaszában). Link a bombabiztos fektetéshez: http://www.youtube.com/watch?v=Vk4PPcE1CqY Nos a tacsimixem nem nagyon tudna babakocsit borogatni, de ha tudna is, ha életében először látna babakocsit nem hiszem, hogy rögtön ráengedném. Mindezekre a már #2-es válaszában említett pozitív megszakítást használnám.


#12: Mindenki rögtön az agresszív, domináns kutyákkal jön, pedig náluk is kiválóan működik, sőt, leginkább nekik ajánlják, de nyilván mindenhol vannak kivételek, vagy olyanok, akik idő előtt feladják. Ilyen cikket még nem olvastam, de ha küldesz linket, kíváncsi lennék rá.


#13: Nem hinném, hogy attól már emberként kezelem a kutyát, hogy nem alkalmazom vele szemben a testi vagy szellemi fölényemet. Nálunk is van rengeteg szabály, aminek meg kell felelnie az állatoknak is, csak a szabályok betartatásának módjában van különbség. Egyébként is, ez a falkavezér-dolog egy régi és elavult elmélet, valahol azt olvastam, hogy aki annak idején előhozakodott vele, azóta már visszavonta és elnézést kért... Nekem ez a szemlélet egyszerűen jobban beválik (és a kutyáimnak is): [link] És mindenki kedvence, a két vállra fektetésről pár sor: [link]


#14: Ez is egy megoldás a problémára, kétségtelen. De az ilyen büntetésnek számos hátulütője is lehet, itt pl 12-t sorolnak föl, ha legörgetsz az utolsó szakaszhoz: [link] Érdemes amúgy az egészet elolvasni.


#16: Igen, középfokon nekünk is mondták a tiltószó kondicionálását, de részemről inkább a már #2-esben említett pozitív megszakítást választanám. A kettő abban különbözik, hogy míg az előbbinél behibáztatom a kutyát, tehát olyan helyzetbe hozom, ahol biztosan rontani fog és ezért leszidom, addig az utóbbinál olyan szintről kezdek, ahol a kutya sikerrel veszi az akadályt és ő maga jön rá, hogy mit is kérek tőle és fokozatosan emelem az elvárt teljesítményt. Nekem ez sokkal humánusabbnak tűnik, de persze ez nézőpont kérdése. Ja, és a grabancrángatáshoz egy kedves történet: egy séta alkalmával az egyik tüköroktató kamaszodó kan kutyája előszertettel hágott meg egy másik kutyát, mire másik tüköröktató leszedte és megkérdezte egyik tüköroktatót, hogy csinálhatja-e, mire egyik áldását adta erre másik, míg jobb kezével a grabancánál fogta a kutyát, a ballal minimum 5-6 akkora pofont mért a kutyára, hogy csak lestem, aztán levezetésként egy kis fülcsavargatás... Csak gratulálni tudtam a produkcióhoz, most aztán jól megmutatta, ki a vezér...


#18-ra #19 már megadta a választ és egyet is értek vele. Én is azt hittem a tükör módszerről, hogy egyezik a klikker módszerrel, de hamar rájöttem, hogy nem.


#Szilvi & Argos: Csak mert még nem hallottál valamiről, nem biztos, hogy nem létezik. Valamint visszautalnék #6-os válaszra, a gyerekneveléssel kapcs. Argost már láttam fotókon, azért megnézném, hogy ha a jelenlegi méretében játszaná be azt, hogy csak úgy elszalad, akkor hogy repítenéd pár méterrel arrébb... :) Nálunk is a behívás volt az alap, már az első naptól fogva dolgoztunk rajta szépen fokozatosan, és ha valamikor nem jött vissza, sosem szidtam le ezért, ez csak azt mutatta, hogy túl gyorsan haladtunk, ezért 1 szinttel visszább léptünk és lám, így is megtanulta. Ha megyünk több gazdival és kutyussal kirándulni, a túra jelentős része azzal telik, hogy mindenki hívogatja a kutyáját, míg az enyém hívogatás nélkül is rendszeresen lejelentkezik a lábamnál és ha mondom, hogy mehetsz, akkor továbbnyargal, ha pedig már 5-10 méterre elment tőlem, visszacsekkol, hogy mehet-e tovább. Persze ha hívom, akkor is boldogan rohan vissza hozzám.


#24: Igazad van, vannak könnyebb és nehezebb esetek is, az én kutyám nem tudom, melyik kategóriába tartozik, mert ő az első, akit kiskorától én neveltem és tréningeltem, így nincs viszonyítási alapom. A dominanciáról ezt a cikket olvastam, szerintem érdekes és meggondolandó: [link] Én sem arról beszélek, hogy szép szóval érhetjük el a csodálatos változásokat, hanem kőkemény munkával és rengeteg tréninggel, de keménykedés nélkül.



Hoppá, végül kész kisregény lett, riszpekt annak, aki végigolvassa.

2014. jan. 9. 04:44
 26/77 anonim ***** válasza:
80%

Most csak pár pontra reagálok, mert dolgoznom kell, de majd jönnek as okosok és biztos.írnak.még.:)

#2: A nem kívánt viselkedésmegszüntetésére(pl hogy ne egyenszemetet) több módszeris van: a legegyszerűbba megelőzés:kerülitekaz olyan helyeket, ahol hozzá tudna férni, illetve a gazdinakkell előbb észrevennieés más irányba terelni a kutyát. Másik alap dolog, ami tulajdonképpena letiltás "párja", a (magyarul furán hangozhat, de éjjel 1-kornem jutott jobb eszembe)pozitív megszakítás, ami valamilyen hangjel, amit a kutya reflexszerűenazzal a jelentéssel társít, hogy hagyja abba amit éppencsinál és figyeljen a gazdára. Itt egy videó enneka tanításáról: http://www.youtube.com/watch?v=TBvPaqMZyo8 A másik a 'Hagyd' megtanítása. Ez a vidi az eldobottétel megtagadásáról szól, de van benne2 link az alapokhozis: http://www.youtube.com/watch?v=VWdU5Hgdtmc Nekem azérttetszik jobban ez a módszermertitt a tréning sorána kutyamaga dönt úgy, hogya nem kívánt viselkedéshelyettmégis a gazdát választja, míg hapusztán rászólok, hogyNEM, akkorazért hagyfel a cselekvéssel,mert fél a további következményektőlés ezszerintem óriási különbség.


Oké, de ez csak állandó felügyelettel működik. Ha nem tiltod le, továbbra is csinálni fogja. Mint szabály nm rögzül. Pl ne vegye le as asztalról a kaját akkor se, ha nm vagy ott. Ezt hogy éred el?


#6: Sok kutyakiképzőmondja, hogya módszert az emberekkelvaló kapcsolataiban is kipróbálta és nagyon hatásosnakbizonyult ott is.



Ez igaz a hagyományos képzésre is.


#11: A verekedéstinkább elkerüljük köszönjükszépen. De viccenkívül, nemrég az én kutyámat (tacskó keverék)is pórázassétaközbenmegtámadta egy kapunkirontóroti, első alkalommal későnvettem észre és sajnos el is kapta, nyilván nekemis első reakcióm az volt, hogyleüvöltöttem a roti fejétés lerángattam a kutyámról. Másodikalkalommal már figyelmesebben jártunkarrafeléés észrevettem, hogyrástartolt a kutyámra, egy nagy ordításés nagyívben ki is került minket. Ha a másik kutyanincs megnevelvenyilván olyan dolgotkell csinálni, ami kizökkenti, erről pont ma olvastam egy bejegyzést, úgyhogylegközelebb(de inkábbsohane legyen ilyen) már mi is felkészültebbek leszünk


Nekem az.lenne az igazán meggyőző, ha ezta rotit fogadnád be, nm pedig egy tacsi mixet.

Átmenni hatsávosúton? Dehátott a járdaszabály :D


Melyik biztonságosabb, egyszer leszidni, és egy életre megtanulja, hogy as útról nem lépünk le, vagy falatkával szórakozni, amíg el nem üti valami?

2014. jan. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál technikákat, azokat mindenki használja is a kutyájánal, ugyanis sok esetben nem azonnal büntetéssel kezdünk, hanem az általad "pozitív megszakításnak" hívott dologgal is próbálkozunk. Ez akár hiszed, akár nem, de nem mindig jön be. Van amikor a másik inger erősebb. Tényleg ne az egyszerű kutyákból indulj ki. Már egy átlagos kutyánál se minden esetben működik a módszered. Az se működik, hogy ne sétáljunk erdőben, és akkor nem eszik fel szemetet (vagy szart) a kutya. Hol sétáljunk helyette? Autóparkolóban? Nem mindig működik az se, hogy a gazdi vegye előbb észre a bajt. A kutya kutya, az ember ember. A kutya érzékszervei jóval fejlettebbek, tehát az alap felvetésed fizikai képtelenség. Mire a gazdi észreveszi, addigra már a kutya szájában van a dolog. (Illetve azért veszi észre a gazdi, MERT a kutya szájában van.) Ha odajön hozzánk egy másik kutya, amire az enyém valamilyen okból agressziven reagál, akor nem elég jutifalattal elcsalogatni onnan, mert azt vagy dicséretnek veszi (láttam már ilyet, amikor ezzel a módszerrel épp a viselkedés gyakoriságát növelték), vagy pedig egyszerűen nem elég erős a másik inger és megint csak tojik rá a kutya. Felsoroltál néhány konkrét esetet, de a kutyázás ennél összehasonlíthatatlanul sokrétűbb és bonyolultabb. Nem lehet állandóan azzal kisérletezni, hogy az éppen felmerült szituációt hogyan lehet szép szóval megoldani és nem is lehet előre felkészülni minden szituációra.


Ne haragudj, de nekem ezek a modern külföldi lepkekergető módszerek addig nem hitelesek, amíg nem tudnak felmutatni komoly eredményeket. Nem néhány kutyával, hanem néhány ezer kutyával, akik között van mindenféle jellemű kutya. Persze nem csak úgy rámondva, hanem dokumentálva és kutatható módon. Ha neked szimpatikus ez a módszer, akkor viszont lehetőséged van bizonyítani! Gyűjts magad köré szimpatizánsokat, készülj fel, védd ki a támadásokat, mert lesznek és képezz ki kutyákat ezzel a módszerrel, hogy meggyőzd a szkeptikusokat is. A lehetőség adott.

2014. jan. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/77 sippara ***** válasza:
90%

Na, korán van, úgyhogy bocsi, ha nem leszek túl összeszedett, de alig vagyunk túl az első sétán, ilyenkor még nem vagyok ébren :)


"Nekem azért tetszik jobban ez a módszer mert itt a tréning során a kutya maga dönt úgy, hogy a nem kívánt viselkedés helyett mégis a gazdát választja, míg ha pusztán rászólok, hogy NEM, akkor azért hagy fel a cselekvéssel, mert fél a további következményektől és ez szerintem óriási különbség."


Végignéztem a videót. A kutya nem dönt el semmit, nem tanulja meg, hogy nem akarod, hogy adott esetben felegye a hajléktalansz!rt, csak megtanítottuk jól ránk nézni, amikor cuppogunk. Ez tök tuti, de garantálom, hogy egy keményebb kutyánál szinte bármi, de még egy átlagosan rosszcsontnál is minden komolyabb inger (másik kutya, ínycsiklandó falat, idegen ember) felül fogja ezt írni. Ebben a feladatban (mert ez az, semmi más) az egégyadta világon semmit nem fog fel a kutya, csak azt, hogy ha a mami cuppog, akkor oda kéne menni/rá kéne nézni, mert kapok falatot - annak viszont tuti, hogy a közelébe sem kerül, hogy "ezt és ezt NEM SZABAD", és ezzel szerintem az a legkisebb gond, hogy gazdi felügyelete nélkül totál kontrollálatlan lesz a kutya viselkedése, hiszen fingja nincs, hogy egyáltalán léteznek szabályok.


"A csajsznak, aki a linkelt vidiken is van, többek között van egy border collieja, aki, ha meghallja, hogy 'Fekszik', földre vágja magát a guruló frizbi üldözése közben, mókusról simán visszahívható, gondolom a birkákkal sem lenne gondja. Emellett van egy agara is, ő kb 1 éve van nála és visszahívható az erdei állatokról."


Mibe, hogy őket nem cuppogással kezdte tanítani? :D De hogy rákontrázzak, ezt több munkakutyás ismerősöm megcsinálja a kőkemény kutyájával - ők sem cuppognak, ahogy farkasmama sem csettintget a nyelvével, hogy "ugyan figyeljetek már a mamira".


"Ezután nyilván velünk is (teljesen érthető módon) 'kutyául' próbálnak meg érintkezni, de erre nekünk attól még nem feltétlenül kell 'kutyául' válaszolni."


Igaz, csak akkor ne várjuk el a kutyától, hogy reagáljon :) Neked is elkezdhették volna általánosban hirtelen hindiül tanítani a matekot, valószínűleg előbb-utóbb úgy, ahogy, de felfogtad volna - csak éppen sokkal később, nehezebben, és végeredményét tekintve valószínűleg minőségileg sz@rabbul, mint ha az anyanyelveden próbálták volna elmagyarázni.


"Arról, hogy hogyan adhatjuk a 'pofátlan kamaszkutya' tudtára, hogy rosszat csinál, már fentebb írtam."


Nem, nem írtál. Abból, hogy cuppogok, a kutya nem tanulja meg, hogy az adott dolgot neki nem szabad. Azt viszont prímán, hogy ha rárepül a sz@rra, jön a cuppogás és a falat :)


"Amúgy érdekes, az én kutyám most 1,5 éves, 6 hetes kora óta nálam van (mentett), tehát a pofátlan kamaszkor kellős közepén járunk, mégis sokan csodálkoznak rajta, milyen példásan viselkedik. De nyilván csak egy egyszerű kutyát fogtam ki, nem pedig k***a sokat dolgoztam vele..."


Igen, ha első kutya, és így is működik, akkor én rá azt mondanám, hogy egyszerű eset. Se a rotimmal, se a huskymmal nem próbálnám ki, utóbbival ha így kezdtem volna, most talán eggyel kevesebb kutyám lenne, ha pedig előbbit kezelném így, valószínűleg másoknak lenne eggyel-kettővel kevesebb kutyájuk előbb-utóbb :)


"A verekedést inkább elkerüljük köszönjük szépen."


...és ha nem tudod elkerülni? Ha adott esetben nem egy tacsi keveréked van, hanem valami nagyobb testű, esetleg dominánsabb, ne adj' Isten agresszív kutyád? Annak aztán cuppoghatsz valaki élete végéig.


"de hatsávos út közelében nem sétáltatom póráz nélkül, mert tudom, hogy a behívásunk vagy a 'hagyd' vezényszó, vagy a 'fekszik' (ha még nem ért ki az útra :P) még nincs azon a szinten, hogy tutira visszajöjjön, de folyamatosan dolgozunk rajta."


Akkor most példásan viselkedik kamasz létére, vagy sem? Ha se a behívás, se a fektetés, se a hagyd nem működik olyan szinten, hogy meg tudd akadályozni az egy éves kutyát abban, hogy elrohanjon a vérbe, ha épp kedve tartja, az nem épp a mondandód javára billenti a mérleget.


"Nos a tacsimixem nem nagyon tudna babakocsit borogatni, de ha tudna is, ha életében először látna babakocsit nem hiszem, hogy rögtön ráengedném."


De hát most mondtad, hogy se a behívása, se a fektetése, se semmi nincs olyan szinten, hogy le tudd állítani, tehát marad a póráz, vagy a cuppogás meg a falat, ami kb. az új ingerek háromnegyedénél be fog fuccsolni, mert egyszerűen nem jelent erősebb ingert.


"Mindenki rögtön az agresszív, domináns kutyákkal jön, pedig náluk is kiválóan működik, sőt, leginkább nekik ajánlják"


Ezt egész egyszerűen még csak komolyan venni sem tudom.


"Nálunk is van rengeteg szabály, aminek meg kell felelnie az állatoknak is"


...és erről a kutya is tud? Ha igen, hogy tanítottad meg neki? Mert a cuppogásból tuti nem esik le - de ezt már taglaltam fentebb.


"De az ilyen büntetésnek számos hátulütője is lehet, itt pl 12-t sorolnak föl, ha legörgetsz az utolsó szakaszhoz"


Valóban felsorolnak 12 pontot, ebből 7 az elcseszett büntetés ismérve, 4 simán baromság, 1 pedig kifejezetten szadista gazdát feltételez.


"...az utóbbinál olyan szintről kezdek, ahol a kutya sikerrel veszi az akadályt és ő maga jön rá, hogy mit is kérek tőle"


NEM! Fogalma sincs! Azt tudja, hogy ha a sz@r/nem rágcsálható holmi/akármi más közelébe megy, akkor anyu cuppog és ad falatot. Ez olyan távol áll a tiltás fogalmától, mint Makó Jeruzsálemtől. A tiltás azt jelenti, hogy ezt nem csinálhatod, ez pedig azt, hogy nézd, adok jutit.


"Ja, és a grabancrángatáshoz egy kedves történet: egy séta alkalmával az egyik tüköroktató kamaszodó kan kutyája előszertettel hágott meg egy másik kutyát, mire másik tüköröktató leszedte és megkérdezte egyik tüköroktatót, hogy csinálhatja-e, mire egyik áldását adta erre másik, míg jobb kezével a grabancánál fogta a kutyát, a ballal minimum 5-6 akkora pofont mért a kutyára, hogy csak lestem, aztán levezetésként egy kis fülcsavargatás... Csak gratulálni tudtam a produkcióhoz, most aztán jól megmutatta, ki a vezér..."


Az, hogy egy tükrös oktató agresszív idióta, semmit nem bizonyít azon kívül, hogy a tükrös oktatók között is vannak agresszív idióták - ami persze totál gáz, de semmihez semmi köze.


"Argost már láttam fotókon, azért megnézném, hogy ha a jelenlegi méretében játszaná be azt, hogy csak úgy elszalad, akkor hogy repítenéd pár méterrel arrébb"


Bár nem vagyok Szilvi, azért reagálok, mert ismerem őket valamennyire. Egyrészt szerintem probléma nélkül tanulna Argi repülni, másrészt egy megfelelően képzett öt éves kutyánál erre elenyészően kevés alkalommal van szükség, hiszen pontosan tisztában van a szabályokkal.

2014. jan. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 anonim ***** válasza:
100%
A szabály: olyan elvárás, amely betartásáért nem jár jutalom, a megszegéséért viszont büntetés jár. Ha 50-el megyek az 50-es táblánál, azért nem fizet nekem a rendőr, ha viszont gyorsabban megyek, akkor én fizetek neki. Tehát amit a kérdező írt járda "szabályt" és hasonlókat, az nem szabály, hanem egy megtanított feladat. Annak a végrehajtása pedig közel se annyira automatikus, mint a szabály betartása és könnyebben felülírja egy külső inger.
2014. jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/77 anonim ***** válasza:
100%
Mudi kutyám egyszer úgy bepörgött terelés közben, hogy addig idétlenkedett, míg ketté nem harapta az egyik birka fülét. Ilyenkor mit tennének az erőszakmentesek? Mert tőlem hatalmasat kapott, de ha van jobb ötleted, szólj.
2014. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!