Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyakiképzőt...

Ismertek olyan kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát Magyarországon, akik az erőszakmentes kutyanevelést tanítják?

Figyelt kérdés

Tehát akik nemcsak a kutya tanítása és kiképzése során kerülik a kényszer alkalmazását, hanem abban a szellemben tanítják a gazdákat, hogy a harmonikus kapcsolatot kutyáikkal úgy is kialakíthatják, hogy egyáltalán nem alkalmaznak a kutyán semmilyen fizikai kényszert (pórázrántás, megbökés, grabanc megragadása, verés) vagy pszichológiai megfélemlítést (morgás, szemmelverés, megtolás, letiltás).

Külföldön egyre többen alkalmazzák, és kíváncsi vagyok, nálunk vannak-e, akik behatóbban ismerik a módszert.



2014. jan. 8. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
91%
Csiniálj egy ilyen kutyasulit. Biztosan találsz sok követőt, mert nagy az isten állatkertje. Fizetnek is majd, és ha nem tanítasz túl sokat, elégedetten mennek majd haza, hogy végre már a kutyája ül, fekszik, és ha akar, behívásra is reagál. Agresszív szitukat kerüli, ahol a kutya mégsem viselkedik jól, elmagyarázza magának, hogy ő hibázott, mert nem kerülte el. Egy ideig csinálod, aztán a bemutatócsoportoddal jelentekzz itt újra, hogy hol nézhetjük meg éles szituban a társaságot. Én fizetek belépőjegyet, megígérem!
2014. márc. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Majd társulhat a kérdező a holisztikusokhoz, akik aztán seeeemmi negatívat nem használnak, de nem is fogadnak kutyára/emberre agresszív kutyákat rehabra :P Így könnyű pozitívnak maradni :D
2014. márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:
:)
2014. márc. 17. 15:03
 54/77 anonim ***** válasza:
Ez az érvelésed?
2014. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Ha olvastad volna az előző válaszomat, akkor tudnád, hogy részemről egyelőre nem kívánom tovább folytatni a vitát, mert bevallom (bár bizonyára már többen rájöttek), az érvelés és meggyőzés sajnos nem erős oldalam, ezért is nem úgy tettem fel az eredeti kérdést (emlékszik még arra valaki? :D ), hogy erről vitát nyissak. Arra, úgy érzem, az Igen/Nem lenne megfelelő válasz, nem pedig azok, amikkel bombázni kezdtétek a fórumot... :)

Ha a keresztkérdéseitekre tényleg érdemi választ szeretnétek kapni, és nem csak kekeckedésből írtátok, akkor bátran keressetek meg a fentebb linkelt források közül bárkit, biztos szívesen segítenek.

2014. márc. 18. 13:03
 56/77 anonim ***** válasza:
100%
Mi már elég sokat olvastunk és tapasztaltunk ahhoz, hogy belássuk, a módszer nem működik. Én konkrétan próbáltam is. Eljutottam a kutyámmal ugyan 0-ról 1-re, de egyről a kettőre nem. A linkjeid tele vannak tévedésekkel, szándékos vagy véletlen csúsztatásokkal, egy részükre már rámutattunk. Nekem úgy tűnik, a módszer nem tudomány, hanem vallás. Innentől nem próbállak meggyőzni, mert hitvitákba nincs kedvem bonyolódni.
2014. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező linkjeire reagálva: én felneveltem egy kutyát ilyen módszerekkel, megbízható, magabiztos, engedelmes (obed gyakorlatokat nagyon szépen és nagy örömmel csinálja), kreatív, jól kommunikál, türelmes. az elején nagyon nehéz volt, mert nagyon pörgős, nagyon aktív volt, nagyon könnyen elterelte minden apróság a figelmét az utcán, de megoldottuk. és szó sincs arról, hogy itt folyton kaja van, és bármit megtehet, csak én nem fenyítek, hanem viselkedést cserélek: a nem kívánt helyett tanítok neki egy újat. büntetés is van, de nem fizikai: vagy figyelmen kívül hagyom, vagy elveszek valami jót (ha húz a pórázon nem mehet oda ahhoz, amit meg akar szaglászni)

a kérdésre válaszolna: nincs magyarországon ilyen suli. itt vannak viszont hozzá magyarul anyagok: [link]

2015. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
Beleolvastam ebbe az undogmatik blogba, kulfoldi cikkek forditasai fokent, egy szo sem esik arrol, hogy a blog szerkesztoje hogyan oldott neg konkret szituaciokat, raadasul a cikkekben rengeteg a teves ismeret.
2015. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:

"büntetés is van, de nem fizikai: vagy figyelmen kívül hagyom, vagy elveszek valami jót"

Utóbbit hívják negatív büntetésnek. Tehát még mindig ott tartunk, hogy büntetés nélkül nem megy. (Főleg nem bármely kutyával, még akkor se, ha amúgy elméletileg létezhet olyan kutya, akit tényleg nem szükséges büntetni.)

2015. ápr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 jtjt válasza:

Én is ilyen pozitív megerősítésen alapuló kutyaiskolát keresek, a Topmancs ígéretesnek tűnik bár még nem jártam náluk. Az oldalukon ezt írják "Természetesen léteznek olyan szabályok, amelyeket minden esetben betartunk; nem okozunk fájdalmat a kutyáknak (nem használunk szöges vagy fojtó nyakörvet), büntetés helyett inkább úgy motiváljuk őket, hogy megnyerjük az együttműködésüket. Ugyanakkor nem bízzuk kedvenceink oktatását kizárólag jutalomfalatokra, nagy hangsúlyt fektetünk a szociális tanulásra és a szociális jutalmazásra is, azaz a kiképzésben a gazda szerepe nem korlátozódik csupán a finom falatok adagolására." [link]


A városi kutyák iskolája alkalmazza a klikkert pl de a többi nevelési technikáját nem ismerem [link]


Ha kutyakiképzőt keresel, van a Dogmopolite. Jó dolgokat hallottam róluk. Ja és tagjai a IACP-nek (International Association of Canine Professionals)

[link]


Végül de nem utolsó sorban van a Pocak kutyasuli és kutyapanzió, a kiképző ezt írja "Módszereim között a kiképzés során a pozitív megerősítést alkalmazom klikker és jutalomfalat segítségével. Nem is gondoltam volna még az elején, de sokan kérdezik, ezért fontosnak tartom megemlíteni hogy fizikai büntetést nem használok semmilyen formában."

[link]

2015. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!