Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismertek olyan kutyakiképzőt...

Ismertek olyan kutyakiképzőt vagy kutyaiskolát Magyarországon, akik az erőszakmentes kutyanevelést tanítják?

Figyelt kérdés

Tehát akik nemcsak a kutya tanítása és kiképzése során kerülik a kényszer alkalmazását, hanem abban a szellemben tanítják a gazdákat, hogy a harmonikus kapcsolatot kutyáikkal úgy is kialakíthatják, hogy egyáltalán nem alkalmaznak a kutyán semmilyen fizikai kényszert (pórázrántás, megbökés, grabanc megragadása, verés) vagy pszichológiai megfélemlítést (morgás, szemmelverés, megtolás, letiltás).

Külföldön egyre többen alkalmazzák, és kíváncsi vagyok, nálunk vannak-e, akik behatóbban ismerik a módszert.



2014. jan. 8. 00:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:

"De a helyesen alkalmazott büntetéstől sem tanulja meg a kutya hogy a tiltott viselkedés helyett mit várunk el tőle. "


Akkor az en kutyaim minde zsenik, hogy ok megis megtanuljak? Viszem is oket az etologia tanszekre, hogy tanulmanyozzak a szuperkepessegeiket.


"Külföldön klikkerezéssel képezik ki a munkakutyákat (linkelek egy vakvezető kutyákat képző szervezetet [link] tehát a módszer működik. "


Azert ezt belinkelni eleg nagy csusztatas. Itt ugyanis a nevelesrol egy szot sem ejtenek! Azt el tudom kepzelni, hogy klikkerel tanitjak meg a kutyat pl a-bol b-be elvezetni a gazdit, de nem hinnem, hogy ezzel szorakoznak amikor arrol van szo, hogy ne fusson el a macska utan.


Egy idoben foglalkoztam egy kutyaval, aki elesben dolgozo orzo-vedo kutya volt. Imadott harapni es semmifele gatlas nem volt benne ezzel kapcsolatban. Vele tobbszor volt olyan, hogy meglatott valamit, amit nagyon meg akart harapni es amikor nem engedtem oda, visszafogott pl a kezemre. Kivancsi vagyok, mennyire talalnad hasznosnak a klikkert, mikozben egy malinois log a karodrol. :)

2015. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 jtjt válasza:

Vanak olyan viselkedések amit a kutya direkt azért csinál hogy figyeljenek rá, ilyen például az ugrálás, úgyhogy örülök hogy szóba hoztad. Ha olyankor pozitív büntetést használsz -rákiabálsz, ütöd, stb. azzal a kutya elérte amit akart, és gratulálok ráerősítettel a viselkedésre. Szívesen végignézném hogy egy pörgőst kutyát hogyan próbálnál leszoktatni az ugráláról pozitív büntetéssel (valószínűleg megfulladnék a röhögéstől)


Az egyre magasabb ingerkörnyezetben dolgozás meg részleges válasza volt arra a kérdésre hogy mi van, ha a kutya nem motiválható jutalommal. Viselkedéspróblémákra is vonatkozik ez attól hogy én példaként a helyben maradást használtam. Ehez kapcsolódik az is, hogy a büntetés sem jelent minden helyzetben elegendő motivációt. Egy nagyon pörgős bordernél egészen biztosan nem elég a puszta rákiabálás. És mi van ha elfut, és máshol kezd el rágni, rombolni? Kergetnéd? Gratula, játékkal jól megjutalmaztad. A büntetés magában ritkán elég, a probléma forrását kell megtalálni. A bordernél valószínű hogy nincs kellően lefárasztva és nem tanulta meg hogy mi a megengedett rágcsálnivaló. Ja és garantálom hogy a border nálam 5 perc alatt csendben rágcsálna egy csontot a helyén. Az hogy ennyi részletes tanács ellenére se tudod elképzelni hogy ez hogyan működne, az csak azt mutatja hogy nem volt a kezed alatt igazán céltudatos pörgős kutya. Nekem tudniillik Malinois kutyám van, annál pörgősebb kutyát nem nagyon találsz :)


"Az elmélet nagyon szép, de aki elég kutyával foglalkozott már, az tudja, hogy nem működik." Hááát biztosan jobban értesz hozzá mit akik munkakutyákat képeznek

2015. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:

"Szívesen végignézném hogy egy pörgőst kutyát hogyan próbálnál leszoktatni az ugráláról pozitív büntetéssel (valószínűleg megfulladnék a röhögéstől)"


Tehat az, hogy az adott modszer bizonyos esetekben mukodik, sot, a leheto legjobb megoldasnak szamit, azt jelenti, hogy a modszer MINDEN esetben hasznal? Ujabb logikai ugras.

Ahhoz kepest, hogy szerinted a buntetes nem mukodik, tobb millio kutya van igy nevelve, eredmenyesen. A te modszeredre viszont meg nem lattam eloben peldat.

Milyen szinten van a malid es hany eves?

2015. ápr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
:D Jó, erre én már nem érek rá, majd öt év múlva beszéljük megint :)
2015. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 jtjt válasza:

"Ahhoz kepest, hogy szerinted a buntetes nem mukodik" ha az előző kommentjeimet elolvastad volna tudnád hogy hülyeséget mondasz. Én konkrétan arról az esetről beszélek amikor a kutya a büntetésnek szánt figyelmet jutalomként fogja fel.

A malimat kiskutya kora óta én nevelem, most 8 éves, alaptanfolyamot végzett és agilityzünk is.

"Tehat az, hogy az adott modszer bizonyos esetekben mukodik, sot, a leheto legjobb megoldasnak szamit, azt jelenti, hogy a modszer MINDEN esetben hasznal?" ilyet sem írtam, viszont ezt a logikai ugrást úgy tünik hogy te alkalmazod a büntetéssel kapcsolatban. "A te modszeredre viszont meg nem lattam eloben peldat." Ez azt jelenti hogy nem működik, vagy azt hogy hazánkban még nem népszerü? Szintén logikai ugrás...

Kedvetekért linkelek egy élő példát arra hogy pl. aggressziót kutyában hogyan lehet pozitív módszerrel leszoktatni https://www.youtube.com/watch?v=xf3Q6x__Xbg

illetve könyv is írodott e témában [link]

Azt még külön megjegyezném, hogy a klikkerezők általában igenis használnak büntetést (általában negatív büntetést) de én pl az elvárásaimat nem büntetéssel tanítom

2015. ápr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
Megnéztem a videót. Nemhogy agresszív kutyát nem láttam benne, de még viselkedésproblémásat sem. Elég darabos a felvétel és nem nagyon látszik belőle, hogy pontosan mikor és miért klikkel a csaj, de sokszor úgy tűnik, hogy csak eteti a kutyát. Igaz voltak olyan mozzanatok, amikor én is klikkeltem volna (ha valóban balhés a kutya). Amúgy a klikker tényleg hasznos segédeszköz lehet egy-egy helyes viselkedésminta kialakításában (ha valaki jól tudja használni), ezt nem vitatom és szerintem más se vitatja.
2015. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
Az elozovel csak egyeterteni tudok, ez a video kb a nagy semmivel egyenlo. A klikker hasznossagat en sem vitatom, de azt igen, hogy annyi mindenre hasznalhato, mint ahogy te allitod.
2015. ápr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!