Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna még tennem?...

Mit kellett volna még tennem? Mire számítsak? Van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, nem rég költöztünk ide. Van egy 8 éves kutyám, jól nevelt, szót fogadó,nagyon szereti az embereket, viszont a gyerekeket kevésbé. Nem bántja őket, még csak nem is morog rájuk, darabig eltűri, ha simogatják, de látom a kutyán, hogy ilyenkor feszélyezve van és ideges lesz. Éppen ezért mikor a normális, jól nevelt gyerekek megkérdezik, hogy megsimogathatják-e, akkor kedvesen elmagyarázom nekik, hogy a kutyus nem szereti az idegenektől simogatást, és képzeljék el, hogy ők mit szólnának hozzá, ha az utcán menet idegen nénik vagy bácsik szeretnék őket simogatni...normális gyerekek meg tök jól megértik,és mindenki megy tovább a dolgára.

A társasházban ahová költöztünk, lakik egy 10 éves kislány is. Abba inkább nem mennék bele, hogy az anyja még arra sem tanította meg, hogy illik köszönni... na a lényeg, hogy ez a kislány egyszer csak minden előzetes engedélyem vagy megkérdezésem nélkül lerohanta a kutyát és elkezdte ölelgetni meg puszilgatni. Ekkor persze rászóltam, hogy ilyet soha többet ne csináljon, mert a kutya nem szereti. Erre a kislány elkezdett visszabeszélni, hogy már pedig ő imádja az állatokat és különben is azt csinál, amit akar. Nem álltam le vele vitatkozni, bíztam benne, hogy 10 évesen már van annyi esze egy gyereknek, hogy elsőre is felfogja, amit mondanak neki. Na következő alakalommal, megint ugyan ez történt, de akkor a kutya már megmorogta. Erélyesebben rászóltam, elmagyaráztam hogy miért nem szabad így rárontani egyetlen kutyára sem, de hiába. Ezt még megcsinálta vagy 4 alkalommal, a kutyám mind a 4 alkalommal morgással fejezte ki nem tetszését, de a kis csajnak csak nem esett le. Becsöngettem az anyjához, elmondtam neki, hogy mi a helyzet és hogy szabályozza be a lányát, mert ha a kutya megkapja, akkor lesz sírás-rívás. Na, tegnap este be is következett, a kislány megint rárontott a kutyára, a kutya berágott és megkapta a bokáját. Persze ez kis idióta úgy adta elő az anyjának, hogy én direkt ráuszítottam a kutyát. Az anyja torkaszakadtából visítozott, hogy el kell altatni a kutyát, meg veszélyes, engem pedig börtönbe kell záratni. Reggel felcsöngetett, hogy most indul a rendőrségre feljelenteni engem, a kutyát pedig el fogja altatni, de előtte féltéglával agyon veri meg ilyesmik. Nem érzem, hogy hibás lennék, nem félek a feljelentéstől, elmondom én a rendőrnek is, hogy többször szóltam, a kutyám pedig nem vad és nem támad ok nélkül senkire, de azért aggódom is egy picit, ugye nem vehetik el a kutyám? Bocsi, ha hosszú lett.



2014. márc. 26. 11:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon könnyen el tudom képzelni a helyzetet. Ott állsz a kutyával a postaládánál, a kislány meg belép a bejárati ajón, és nekiesik a kutyának. Mivel te háttal állsz, mire kinyitja az ajtót és nekiesik a kutyának, megfordulni is alig van időd. És mit tehetnél? A kutya behívhatatlan rajta egy gyerekekkel, a gyereket meg nem lehet lehámozni és falhoz vágni, hogy viselkedj. Egyébként is ha hozzáértnél a gyerekhez (legyen az kar elkapás, felhúzás, megszorítás) még a végén téged is feljelentenének mint gyerek bántalmazót. Akinek hülye az anyja, annak hülye a gyereke is, de a törvény akkor is védi. Érdemes lenne szemtanúkat keresni/csinálni, mások előtt kérd meg a kislányt, hogy ne csinálja ezt, hangsúlyozd ki a szomszédok füle hallatára, hogy a kutyát nem szeretnéd hogy fogdossa (akkor ki mond, ki ha éppen nem csinálja).

A rendőröknek szépen el kell mondani, hogy beszéltél már a lánnyal az ügyről, beszéltél az anyjával, ha kell kérdezzék ki (nem erről) hanem a hozzáállásukról. Bár hazudni fognak mint a vízfolyás erre készülj fel. Legjobb lenne ha bemennél a rendőrségre, és megkérdeznéd, hogy mi a teendő akkor, ha egy ember szándékosan, és tiltás ellenére kényelmetlen helyzetbe hozza a kutyádat, tehát hergeli. Esetleg érdeklődj a távoltartási végzésről...Ha te mész a dolgok elé, egészen másképp fog festeni a történet.Szerintem ne várd meg, amíg egy síró, megszeppent kislány és egy aggódó anyatigris vallomását felveszik a feljelentés után, mert azzal nem tudsz mit kezdeni.

2014. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:

A kutya pórázára, nyakörvére, hámjára jól látható helyre, tegyél egy szöveget: "A kutya engedély nélkül nem simogatható". Vagy valami hasonlót, hogy ha a rendőrök kérdőre vonnak, akkor elmondhasd, hogy lám-lám te még figyelmezetetést is tettél ki, és szóban is felszólítottad. Esetleg érdemes lenne diktafonnal felvenni egy ilyen "ne nyúlj hozzá, de igen megteszem" beszélgetést. Nagyon hasznos lehet később...

2014. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló, amikor láttam, hogy a kislány lent játszik az udvaron, vagy hallottam a hangját a lépcsőházban, természetesen, azonnal megkötöttem a kutyát. Viszont, amikor a kislány rohant a kutyát dögönyözni rendszerint a semmiből bukkant elő, ugyanolyan meglepetésként ért engem is, mint a kutyát. Mire be hívtam volna a kutyát a kislány a nyakában csüngött. Én nem akarom magamról a felelősséget hárítani, de azt gondolom, hogy szóltam nem egyszer, nem kétszer, szerinted mégis mit kellett volna tenni? Ölbe venni a kutyát a ház 30 méteres körzetében, mert a kispina bármikor előbukkanhat?
2014. márc. 26. 11:59
 14/36 anonim ***** válasza:
45%
Nagyot hibáztál azzal, hogy sokadik alkalommal is hagytad a kislányt, hogy molesztálja a kutyádat! Lehetőséged és kötelességed lett volna megakadályozni a balesetet úgy, hogy nem engeded a kislányt a kutya közelébe vagy akár úgy is, hogy mivel nem először fordult elő és lehetett rá számítani, arra az időre szájkosarat tehettél volna rá. Szerintem is konzultálj egy jogásszal mihamarabb, hogy a lehető legegyszerűbben le tudjátok zárni az ügyet!
2014. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Még egyszer szeretném elmondani azoknak, akik azt hangoztatják, hogy lehetőségem lett volna behívni a kutyát vagy közéjük állni és megakadályozni, hogy megkapja a kutya lányt, NEM, NEM VOLT LEHETŐSÉGEM. A kutya többször is kitért, többször is elfutott, de voltunk olyan szituációba, amikor nem tudott hová kitérni vagy futni. Ez nem kifogás, ez tény. A másik dolog, hogy ezeket a rárontásokat a kutyámra úgy képzeljétek el, hogy kb. 15-20 mp-ig tartottak, addig míg oda nem értem és zavartam el a kiscsajt a francba. Szóval senki se gondolja, hogy tétlenül álltam és néztem, ahogy perceken át dögönyözik a kutyát. Abban igazatok van, hogy a második alkalom után számítani lehetett harmadik, negyedik alkalomra, így utólag nem is értem, hogy miért nem kötöttem meg, itt valóban én hibáztam.
2014. márc. 26. 12:25
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy kérdésem van, ami a rendőrségi ügynél is perdöntő lehet: kijelölt helyen engedted el a kutyát?
2014. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%

Tisztelt Utolsó!


Tudom,hogy manapság azok a humanoidok vannak előnyben az életben, akik előbb óbégatnak és ütnek, de azért az valóban tarthtatlan, hogy ha valaki nem elég vérmes természetű, akkor ő a hibás.


Én sem ordítok le senkit semmiért, hanem kérem, illetve normális hangnemben elmagyarázom.


Azért leoltani a kérdezőt mert nem ugrott a gyerekre és nem üvöltözött vele mint a fába szorult féreg tisztességtelen dolog.


Az viszont igaz,kedves kérdező, hogy megelőzendő keress meg egy ügyvédet és beszéld át vele a dolgot!


Remélem sikerrel jársz és minden megoldódik!

2014. márc. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Mármint nem utolsó hanem 14-es!
2014. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Mennyire volt durva a harapás? Mert ha csak meglátszik a nyoma, vagy épp lehorzsolta, lehet körberöhögik anyut a rendőrségen.
2014. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%

Nem értitek a lényeget. A kutya szabadon volt közterületen/lépcsőházban/akárhol ahol idegenek is tartózkodtak. A jog szerint már ez is hiba. (Nyilván én is elengedem az én kutyámat, most nem ez a kérdés.) A másik hiba, hogy a gazdi TUDTA, hogy a kutyája nem szereti a gyerekeket és agresszíven viselkedhet velük, de nem tett megelőző intékedéseket, pedig többször volt előzménye is a dolognak.


"(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3) Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell." /41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet/


A kérdező tudta, hogy a kutyája jellemzően agresszív magatartást mutat ha egy kisgyerek zaklatja és mégis elkövetett két olyan hibát is, amiből ha csak az egyik szabályt betartja, már elkerülhető lett volna a harapás. Tehát vagy a póráz vagy a szájkosár. Tudom, hogy a gyerek és a szülei is hülyék voltak, de a gyereket nem lehet számonkérni, mert gyerek. Ezért kell a felnőttnek előre gondolkoznia. Ettől függetlenül remélem, hogy nem lesz komolyabb következménye az ügynek és azt is remélem, hogy minden szereplő tanul belőle. Sőt azt is remélem hogy mindenki tanul belőle aki olvassa, és a kutyája viselkedésenek megfelelően kellőképpen elővigyázatos lesz a jövőben. Nem azért, hogy a jogszabályoknak megfeleljen, hanem azért, hogy a kutyás társadalom amúgy se túl rózsás renoméját ne rombolja tovább!

És igen, ha a kutya pórázon van akkor a gazdi inkább ordítsa le a gyerek fejét úgy, hogy sírva szaladjon anyucihoz, minthogy végül a kutya intézkedjen és abból legyen mégnagyobb sírás!


És most a kutya szemszögéből:

"Én egy baromi békés és jólnevelt állat vagyok és már háromszor is jeleztem, hogy marhára kellemetlen számomra a szitu, de ez a lúzer gazdi arra se képes, hogy megvédjen engem. Kész, elfogyott a türelmem, másra nem számíthatok, kénytelen vagyok kezembe venni az irányítást és rendre utasítani ezt a gyereket."


Az is eléggé egyértelmű, hogy nem akarta a kutya bántani a gyereket, ez az odakapás csak egy szimpla rendre utasítás volt.

2014. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!