Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna még tennem?...

Mit kellett volna még tennem? Mire számítsak? Van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, nem rég költöztünk ide. Van egy 8 éves kutyám, jól nevelt, szót fogadó,nagyon szereti az embereket, viszont a gyerekeket kevésbé. Nem bántja őket, még csak nem is morog rájuk, darabig eltűri, ha simogatják, de látom a kutyán, hogy ilyenkor feszélyezve van és ideges lesz. Éppen ezért mikor a normális, jól nevelt gyerekek megkérdezik, hogy megsimogathatják-e, akkor kedvesen elmagyarázom nekik, hogy a kutyus nem szereti az idegenektől simogatást, és képzeljék el, hogy ők mit szólnának hozzá, ha az utcán menet idegen nénik vagy bácsik szeretnék őket simogatni...normális gyerekek meg tök jól megértik,és mindenki megy tovább a dolgára.

A társasházban ahová költöztünk, lakik egy 10 éves kislány is. Abba inkább nem mennék bele, hogy az anyja még arra sem tanította meg, hogy illik köszönni... na a lényeg, hogy ez a kislány egyszer csak minden előzetes engedélyem vagy megkérdezésem nélkül lerohanta a kutyát és elkezdte ölelgetni meg puszilgatni. Ekkor persze rászóltam, hogy ilyet soha többet ne csináljon, mert a kutya nem szereti. Erre a kislány elkezdett visszabeszélni, hogy már pedig ő imádja az állatokat és különben is azt csinál, amit akar. Nem álltam le vele vitatkozni, bíztam benne, hogy 10 évesen már van annyi esze egy gyereknek, hogy elsőre is felfogja, amit mondanak neki. Na következő alakalommal, megint ugyan ez történt, de akkor a kutya már megmorogta. Erélyesebben rászóltam, elmagyaráztam hogy miért nem szabad így rárontani egyetlen kutyára sem, de hiába. Ezt még megcsinálta vagy 4 alkalommal, a kutyám mind a 4 alkalommal morgással fejezte ki nem tetszését, de a kis csajnak csak nem esett le. Becsöngettem az anyjához, elmondtam neki, hogy mi a helyzet és hogy szabályozza be a lányát, mert ha a kutya megkapja, akkor lesz sírás-rívás. Na, tegnap este be is következett, a kislány megint rárontott a kutyára, a kutya berágott és megkapta a bokáját. Persze ez kis idióta úgy adta elő az anyjának, hogy én direkt ráuszítottam a kutyát. Az anyja torkaszakadtából visítozott, hogy el kell altatni a kutyát, meg veszélyes, engem pedig börtönbe kell záratni. Reggel felcsöngetett, hogy most indul a rendőrségre feljelenteni engem, a kutyát pedig el fogja altatni, de előtte féltéglával agyon veri meg ilyesmik. Nem érzem, hogy hibás lennék, nem félek a feljelentéstől, elmondom én a rendőrnek is, hogy többször szóltam, a kutyám pedig nem vad és nem támad ok nélkül senkire, de azért aggódom is egy picit, ugye nem vehetik el a kutyám? Bocsi, ha hosszú lett.



2014. márc. 26. 11:02
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Kedves 27-es válaszoló, valóban az én kutyám, az én felelősségem és nem akarom magamról letolni a felelősséget. belátom, hiba volt póráz nélkül sétálni a kutyával a ház körül, de azt gondoltam, hogy egy 10 éves taknyos miatt nem fogok sem szájkosarat sem pedig pórázt erőltetni a kutyámra, akivel egyébként nincsen semmi gond, nem agresszív, nem támad senkire. A kutyám pedig fegyelmezve van, jól nevelt szót fogadó eb, de mint már vagy ötször említettem korábban, amikor egy 30 kilós gyerek rácsimpaszkodik egy 14 kg-os kutyára fájdalmat okozva ezzel az állatnak, akkor hiába mondom én 10 méterről, hogy ugyan Bodri ne morogj...

30-as válaszoló, azt gondolom, hogy ha nem tudsz a kérdésre válaszolni vagy valami hasznosat írni, csak a másik válaszadót sértegetni inkább ne írj semmit.

2014. márc. 27. 12:26
 32/36 anonim ***** válasza:
11%
Te ne taknyosozz le egy 10 éves lányt, semmivel nem érsz többet, és attól még, hogy te büszkén vallod, hogy sz...rsz a törvényekre, és szabadon kószál a kutyád, miközben felelőtlen vagy, gyerekes, és buta, attól még nem lesz igazad. Persze ahogy manipulatívan feltetted a kérdést (litániát, mert igaziból nem érdekel téged semmi, ez nem kérdés) attól még nem lesz igazad, csak megtalálod a sok hozzád hasonlót, akiktől majd megkapod az önigazolást, hogy mekkora király vagy te. Hát az én szememben egy nagy senki vagy.
2014. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
72%
Off: utolsó: remélem te is megtalálod a hozzád hasonlókat, és békén hagyjátok a normális embereket. :* Úgy mindenki jár :D
2014. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
*jól jár*
2014. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
72%
És vajon kit érdekel, h a Te szemedben mi vagy ki a kérdező (vagy bárki)... :D :D
2014. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Kedves 32-es válaszoló, azért tettem fel a kérdést, mert igen is érdekelt más véleménye, akár igazat adott nekem, akár nem. Több válasz is volt, amivel nem, vagy nem teljesen értettem egyet, ennek ellenére senkit nem kezdtem el szapulni vagy sértegetni, mert mindenki véleményét tiszteletben tartom, még a tiédet is, bár egyre kevésbé látom az értelmet az írásaidban csupán egy megkeseredett, kötözködő egyént látok, aki itt éli ki magát... Szóval, minden válasznak nagyon örültem (és most jól figyelj 32-es válaszoló, mert most jön a lényeg, lassan írom, hogy te is megértsd)m i n d e n, a K É R D É S S E L K A P C S O L A T O S V Á L A S Z H A S Z N O S V O L T ! Azok a válaszok, amikkel kezdetben nem értettem egyet, pont azok mutattak rá arra, hogy én is hibáztam és építő jelleggel hatottak rám. Nem célom az önigazolás, nincs rá szükségem. Az, hogy te mit gondolsz rólam, az engem pont nem érdekel, meg szerintem senkit sem. Legyen szép napod.
2014. márc. 28. 10:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!