Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellett volna még tennem?...

Mit kellett volna még tennem? Mire számítsak? Van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, nem rég költöztünk ide. Van egy 8 éves kutyám, jól nevelt, szót fogadó,nagyon szereti az embereket, viszont a gyerekeket kevésbé. Nem bántja őket, még csak nem is morog rájuk, darabig eltűri, ha simogatják, de látom a kutyán, hogy ilyenkor feszélyezve van és ideges lesz. Éppen ezért mikor a normális, jól nevelt gyerekek megkérdezik, hogy megsimogathatják-e, akkor kedvesen elmagyarázom nekik, hogy a kutyus nem szereti az idegenektől simogatást, és képzeljék el, hogy ők mit szólnának hozzá, ha az utcán menet idegen nénik vagy bácsik szeretnék őket simogatni...normális gyerekek meg tök jól megértik,és mindenki megy tovább a dolgára.

A társasházban ahová költöztünk, lakik egy 10 éves kislány is. Abba inkább nem mennék bele, hogy az anyja még arra sem tanította meg, hogy illik köszönni... na a lényeg, hogy ez a kislány egyszer csak minden előzetes engedélyem vagy megkérdezésem nélkül lerohanta a kutyát és elkezdte ölelgetni meg puszilgatni. Ekkor persze rászóltam, hogy ilyet soha többet ne csináljon, mert a kutya nem szereti. Erre a kislány elkezdett visszabeszélni, hogy már pedig ő imádja az állatokat és különben is azt csinál, amit akar. Nem álltam le vele vitatkozni, bíztam benne, hogy 10 évesen már van annyi esze egy gyereknek, hogy elsőre is felfogja, amit mondanak neki. Na következő alakalommal, megint ugyan ez történt, de akkor a kutya már megmorogta. Erélyesebben rászóltam, elmagyaráztam hogy miért nem szabad így rárontani egyetlen kutyára sem, de hiába. Ezt még megcsinálta vagy 4 alkalommal, a kutyám mind a 4 alkalommal morgással fejezte ki nem tetszését, de a kis csajnak csak nem esett le. Becsöngettem az anyjához, elmondtam neki, hogy mi a helyzet és hogy szabályozza be a lányát, mert ha a kutya megkapja, akkor lesz sírás-rívás. Na, tegnap este be is következett, a kislány megint rárontott a kutyára, a kutya berágott és megkapta a bokáját. Persze ez kis idióta úgy adta elő az anyjának, hogy én direkt ráuszítottam a kutyát. Az anyja torkaszakadtából visítozott, hogy el kell altatni a kutyát, meg veszélyes, engem pedig börtönbe kell záratni. Reggel felcsöngetett, hogy most indul a rendőrségre feljelenteni engem, a kutyát pedig el fogja altatni, de előtte féltéglával agyon veri meg ilyesmik. Nem érzem, hogy hibás lennék, nem félek a feljelentéstől, elmondom én a rendőrnek is, hogy többször szóltam, a kutyám pedig nem vad és nem támad ok nélkül senkire, de azért aggódom is egy picit, ugye nem vehetik el a kutyám? Bocsi, ha hosszú lett.



2014. márc. 26. 11:02
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a szerencséd, hogy kistestű a kutyád, mert hozzájuk azért sokkal jobban állnak hozzá harapás ügyben mint egy nagyobbhoz. Ha csak felületi sérülés lett akkor szerintem nem fognak semmit csinálni. Hogy bizonyítják egyébként be, hogy a te kutyád okozta neki a sebet? Megmondhatod nekik, hogy akár még rágalmazással fel is jelentheted őket ha nem fejezik be a drámázást. Ha legközelebb beszélsz a nővel felveheted telefonnal, hogy éppen megfenyeget téged vagy a kutyád, na akkor lesz bizonyítékod is. Ha esetleg kimennek megnézni a kutyát látni fogják, hogy nyugodt és nem egy őrjöngő vadállat. Azt írtad, hogy nagyon szereti az embereket csak a gyerekeket nem, akkor ha kimennek és nyilván felnőtt emberek, azt fogják látni, hogy a kutyád barátságos. Szerintem nincs mitől félned.


Egyébként ha legközelebb ilyen történik nyugodtan hozzá lehet nyúlni a gyerekhez. Még mindig jobb mintha a kutya harapná meg.

Én már belefáradtam a hülye, semmiből sem értő gyerekekbe akik még akkor is próbálkoznak ha kiabálok velük. Most már ha rohan felénk és ordibálja közben, hogy kutyaaaa akkor fogom és simán félresöpröm aztán megyünk tovább. Ilyenkor annyira megrökönyödnek, hogy nem is próbálkoznak többet.

Ne kelljen már a kutyámra ráerőltetni a szájkosarat és ezzel elvenni a séta élményét ha alapjáraton nincs vele gond, csak akkor ha belemásznak a szájába tudatosan...


Nem tudom felfogni, hogy a szülők miért nem nevelik meg a gyerekeket legalább a saját biztonságuk érdekében. Persze ha baj van akkor már megy a sipítozás, csak azt felejtik el, hogy egy gyerek elvileg felfogja azt amit mondanak neki és megérti, hogy idegen kutyát kérdezés nélkül nem fogdosunk és nem ölelgetünk. Ha meg nincs olyan értelmi szinten akkor felügyelettel mászkáljon vagy szóljon neked a szülő, hogy látja van kutya és mivel a lánya értetlen neked szól előre, hogy fokozottan vigyázz ha a közelben van. Ja, hogy az embereknek nincs önkritikája és nem bírnak kommunikálni egymással...ezt mindig elfelejtem :D

2014. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Ha én nem figyelnék akkor velem is megesne ez az eset, de mivel figyelek, és ha a kutya távolabb van akkor hatványozottabban lesek kőrbe, mivel számítanom kell a gyerek ismételt felbukkanására.

Amint megpillantom a gyereket azzal a lendülettel a kutyát magamhoz hívom és Nem engedem a kislánynak a kutya közelébe férkőznie sem.


1szer kétszer benézheti az ember, de ha már ezek után számítanál rá akkor már nem tévedhetsz.


Ha a bokáját kapta meg akkor nem hinném, hogy lenne belőle baj. A kutya be van oltva, csippelve, kapsz egy ejnye bejnyét mást nem.


De legközelebb figyelj előre és kerüld el az ilyen szituációt.

2014. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
62%

akárki akármit ír, szerintem teljes mértékben neked van igazad. szóltál, többször. nem mondanám, hogy agresszív a kutyád gyerekekkel ezért rövidpórázon, szájkosárral kéne vinned mindenfele, mert nem ok nélkül kapott oda annak a gyereknek. hülye az anyja is, hülye a gyerek is, te meg szívsz miatta... tök jó, hogy itt tartunk.

ha tényleg csak megkapta a gyereket, van rajta egy karcolást, nem hiszem, hogy bárkit érdekelni fog az ügy... esetleg nincs véletlenül kamera a közelben? mondjuk nem tudom, mennyi ideig lehet ezeket visszanézni, de akkor legalább megmutathatnád, hogy a gyerek rontott rá a kutyára és nem fordítva.

az én kutyámat is piszkálták gyerekek, nincs is oda értük. normális kölyköknek megengedem, hogy simogassák, hogy szokja meg, hogy nem mindegyik hülye, de én inkább üvöltök a gyerekkel, csak ne legyen baj... a te esetedben viszont 10 éves gyereknek már lehetne annyira intelligens, hogy megérti amit mondasz... nagyon gáz ez a dolog...

2014. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sajnálatos, hogy vannak ilyen balfék, nemtörődöm szülők, és ebből fakadóan a gyerkőcük is ilyen :(

Egy-két morgás előfordulhat, persze. De a 2-3. esetnél már Neked kellett volna fokozottabban figyelni. Ha tudod, hogy így reagál erre a gyerekre, akkor a lépcsőházban és a kertjében PÓRÁZON vinni a kutyát, és elengedni belátható terepen :)

Nagyon figyelj, hogy ne ismétlődjön meg a dolog! Remélem nem lesz bajod belőle, bár a magyar jogot tekintve tuti nem...azokat se veszik elő, akiknek a kutyája más kutyáját tépi meg kirontva a kapun...

2014. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem , csak a szája nagy ennek az illetőnek. rendőrségen nem foglalkoznak ilyen hülyeségekkel, főleg ha nyoma sincs semmiféle támadásnak.


Elmondom én mit csináltam volna, bár nem mint példa, csak úgy szubjektíve: ha látom hogy jön a kislány, a kutya elé állok, őt pedig konkrétan nem engedem oda, megfogom, visszarántom, ha kell, és felvilágosítom, hogy más tulajdonával, állatával nem csinál azt amit csak akar...


Nem vagy hibás, és tényleg sajnálatos, hogy vannak ilyen igénytelen szülők, és idiótára "nevelt" gyerekek.

2014. márc. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
78%
Másik ami eszembe jutott mellékesen: ha ez az anya lusta volt a lányának a legminimálisabb tapintatosságot vagy értelmi szintet prezentálni, szerinted majd veszi a fáradtságot , hogy bemenjen a rendőrségre? :D
2014. márc. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon ügyeesen fogalmazol, hogy minden fleleősséget letolj magadról! Ennek ellenére a te felelősséged a kutyád, és mivel ismered a gyereket, tudod, mire számíts, igenis tehetsz ellene. A kutyádat is fegyelmezheted, amikor első x alkalommal megmorogja a gyereket, mert azt bambán nézni kb. annyit jelent, hogy majd ő eldönti, mit csinál... ahogy a gyereknél ez neked nem tetszett. Bezzeg a kutyádnál már semmi baj ezzel. Annál már nem magyarázod meg, hogy az "apja" arra se tanította meg, hogy ....

Szerintem sem vehetik el a kutyádat, nem is kívánnék ilyet, de szánalmasnak tartom az egész síránkozásodat itt egy 10 éves gyerekről, akivel szemben nem vagy képes érvényesülni, de azt elvárod, hogy előre köszönjön!

2014. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%

ha valaki többszöri figyelmeztetés ellenére átlépi a kutya határait, mégis hogyan jelezzen hogy elég? nem megtámadta, hanem egyszerű jelzést mutatott. felesleges emiatt a kérdezőt szapulni... szerintem ők rendben vannak, ahogy elképzelem. Az nincs rendben hogy egy h.lyegyereknek nem lehet azt mondani, hogy "nem" mert még neki áll feljebb úgy, hogy más személyes terét sérti.


Előző, ha téged valaki folyton bottal piszkál, vagy utánadhajigál dolgokat behúzott fejjel szépen mosolyogsz?

2014. márc. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát és a sok hasznos tanácsot, a jövőben másképp fogok hozzáállni az egészhez, inkább mindig pórázon lesz a kutyám a ház körül. Bízom benne, hogy a lány is tanult az esetből, én mindenképpen. Így utólag jobban látom a hibáimat, amiket így már könnyen tudok korrigálni.
2014. márc. 27. 09:55
 30/36 anonim ***** válasza:
20%

"Előző, ha téged valaki folyton bottal piszkál, vagy utánadhajigál dolgokat behúzott fejjel szépen mosolyogsz?"


Kedves nagyon okos kislány: én egyrészt nem vagyok kutya, másrészt szeretgetni egy kutyát, és bottal hajigálni nem ugyanaz, harmadrészt ha egy 10 éves kislány akaratom ellenére ölelgetne, tennék ellene, de nem bántanám, de nem győzöm hangoztatni, veled ellentétben én nem érzem magam kutyának, és nem gondolom, hogy a kutya ember. Pl. nálad bizonyára több esze van egy kutyának...

2014. márc. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!