Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, tenyésztő?

Mit gondoltok, tenyésztő?

Figyelt kérdés

Kutyát tervezek, vagyis már ki is választottuk és a foglalót is odaadtuk. A hirdetést a topapro.hu-n láttuk meg, és még aznap este felkerestük a tenyésztőt. Elmentünk a LAKÁSÁRA, és kiválasztottuk a kölyköt, megmutatta, hogy minden rendben vele, majd kaptunk egy tájékoztató jellegű papírt. 60000-ért árulta őket mellesleg. Sok rémhírt hallottam az internetes hirdetésekkel kapcsolatban, de azt gondolom rendes tenyésztők is hirdethetnek. Bevallom a törzskönyvre nem tértem ki, mivel a kölyök varázsától teljesen megkavarodtam. :D De szerintem nem ad. Mindegy ez nekem nem is baj, csak arra lennék kíváncsi szerintetek normális tenyésztő? Szerintem egy szaporító nem, ad tájékoztatást, nem mutatja meg a tápot, a szülőt, és nem várja meg a 8. hetet. A körülményekből az jött le, hogy tenyésztő, de azért a ti véleményetek is azért érdekelne.


Mit gondoltok róla? Tenyésztő?



2014. máj. 28. 17:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
46%

te döntöd el, hogy szeretnél-e tőle kutyát venni, ehhez másnak nincs joga, a te pénzed

itt valószínűleg nem fogsz pozitív választ kapni. ha nincs törzskönyv, szaporító, ha nincs ezerféle vizsgálat, tenyészszemle, szaporító, ha neten hirdet, szaporító, ezt fogják mondani


de az én fajtatiszta kutyám is olyan helyről származik, ahol nagyon jól tartották, törzskönyve nincs, a gazdái imádták a kölyköket, 9 hetesen adták csak oda, 5 év alatt csak a kötelező oltások miatt kellett felkeresni az orvost.


nem azt mondom, hogy vegyél szaporítótól, hanem azt, hogy mérlegelj, mert a te pénzed. tenyésztő is csak örökölt betegségekre vállal garanciát, esetleg nézz utána, ennek a kutyafajtának milyen betegségei vannak.

2014. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
63%

Nem valószínű, h megvenném.

Inkább kifizetem a 100-200 ezret a kölyökre még akkor is, ha 1-2 évig spórolnom kell rá, minthogy kiköhögjek 60 ezret egy kölyökre, amire se garancia nincs, se tk-t nem ad, és a szülők sincsenek szűrve. Egészséges kutyát szeretnék, aki a társam lesz 10-15 évig, nem pedig egy kutyát, amit nagy valószínűség szerint el kell majd altatni. Ha meg nincs pénzem, ott a menhely, lehet válogatni a keverékek közül, még azok is egészségesebbek ezeknél a szaporítós egyedeknél.

2014. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Köszi, ja és még azt akartam mondani, hogy azért néztem meg őt, mert először a White Angel kennelből foglaltunk le kölyköt, de a tenyésztő mondta, hogy nem lett vemhes a kutya, és csak szeptemberben lesz kölyök. De nekünk az túl késő lett volna. Nem azért mert nem tudtunk volna várni, hanem mert nyári időben a szobatisztaságra való nevelés is könnyebb, és ráadásul otthon is vagyok, egész nap kókusszal tudok lenni. Mondta, hogy akkor ajánl egy másik tenyésztőt, és most róla van szó. Igazából a hirdetését linkelte be facebookon, mert mondta, hogy ő jó lenne!
2014. máj. 28. 19:05
 14/42 A kérdező kommentje:
Lenne pénzem egy drágább kutyára is, nem ez a lényeg, hanem az, hogy nyárra szeretném!
2014. máj. 28. 19:11
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor teljes mértékben megvenni. Másik tenyésztő ajánlotta.
2014. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Hát köszi, remélem, hogy nem fogok mellé. Nem kérdeztem rá, hogy törzskönyv vagy oltási papírt kapok e! Elfelejtettem, és most ezen rágom magam! :D
2014. máj. 28. 19:24
 17/42 A kérdező kommentje:
Azért aggódom ennyire, mert sok minden arra utal, hogy szaporító, sok meg arra, hogy tenyésztő, és őszintén nem tudom megmondani, hogy kivel van dolgom. Pedig rengeteget olvastam erről ,mégis még olyan kezdő vagyok, hogy nem tudom megállapítani! Minden esetre remélem, hogy Tenyésztő
2014. máj. 28. 20:03
 18/42 anonim ***** válasza:
83%
Törzskönyv nélküli kutyáért nem adunk pénzt, alap. Kérj egészségügyi garanciát és írjatok róla szerződést!
2014. máj. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
0%

Mi lesz itt, ha egy fajta eléri a limitált tenyésztői létszámot? Akkor nuku törzskönyves kölyök. Hiába a legszebb pártól van a világon :))))))

Egy kis szösszenet az új tenyésztési törvényről:

"

Már a törvényjavaslatból kitűnt, hogy az ETSZ-ekre csak azért volt szükség, hogy felmérjék fajtánként a tenyészkutya állományt. Ezen felmérés alapján mára meghatározták, hogy fajtánként hány nemzeti kennelre lehet pályázni. 2014.08.01-től fogadja a NÉBIH a pályázatokat, amik október végéig kerülnek elbírálásra. 2015.01.01-től csak azok a kutyák kaphatnak származási lapot, továbbá csak azok az egy éves kor alatti ebek léphetik át a magyar határt, amelyek már nemzeti kennelben születtek. Egyesületünk már meg is kapta a felszólítást, hogy közgyűlési határozattal ismét meg kell változtatnia a nevét. A mostani MEOESz helyett a MNEOESz rövidítést kapja, tehát: Magyar Nemzeti Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége."

2014. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó, te szépen megetted Hornai Laci szösszenetét:))) Szórakozott azért irta ki ezt a posztot. kedves kérdező: Mindenki ott hirdet ahol akar, semmiben sem különbözik attól, aki külföldi oldalakon árulja a kölyköket. Aki meg az europuppy-n arról meg még meg is van a véleményem. Ha neked szimpatikus, és szépek a kicsik, az anyakutya jó idegrendszerű, nyitott barátságos, akkor a legközelebbi beszélgetéskor térjetek ki a papirokra, és ha minden ok, akkor nyugodtan vedd meg azt a kiskutyát:)))
2014. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!