Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, tenyésztő?

Mit gondoltok, tenyésztő?

Figyelt kérdés

Kutyát tervezek, vagyis már ki is választottuk és a foglalót is odaadtuk. A hirdetést a topapro.hu-n láttuk meg, és még aznap este felkerestük a tenyésztőt. Elmentünk a LAKÁSÁRA, és kiválasztottuk a kölyköt, megmutatta, hogy minden rendben vele, majd kaptunk egy tájékoztató jellegű papírt. 60000-ért árulta őket mellesleg. Sok rémhírt hallottam az internetes hirdetésekkel kapcsolatban, de azt gondolom rendes tenyésztők is hirdethetnek. Bevallom a törzskönyvre nem tértem ki, mivel a kölyök varázsától teljesen megkavarodtam. :D De szerintem nem ad. Mindegy ez nekem nem is baj, csak arra lennék kíváncsi szerintetek normális tenyésztő? Szerintem egy szaporító nem, ad tájékoztatást, nem mutatja meg a tápot, a szülőt, és nem várja meg a 8. hetet. A körülményekből az jött le, hogy tenyésztő, de azért a ti véleményetek is azért érdekelne.


Mit gondoltok róla? Tenyésztő?



2014. máj. 28. 17:49
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom, sőt, még akkor is ha nincsenek papírok akkor is így lenne! Ha egészségesek, az anyuka is rendben, akkor természetesen elhozom. Nem a papír a lényeg hanem, hogy az állat valóban egészséges legyen!
2014. máj. 28. 21:33
 22/42 A kérdező kommentje:
Ja egyébként nem kapunk törzskönyvet, de fajtiszta, mivel a szülők törzskönyvesek.
2014. máj. 28. 21:48
 23/42 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem vele!
2014. máj. 28. 21:48
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

Gratula a kiskutyihoz! Szeressétek egymást!

Egyébként: biztos, hogy fajtiszta, mivel kutya.

Az a kutya, amelyiknek nincs törzskönyve, az nem fajtatiszta, akkor sem, ha mindkét szülő törzskönyves. Az ő megnevezésük: fajtajellegű keverék.

2014. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nem a papír a lényeg hanem, hogy az állat valóban egészséges legyen!"

Papír=egészséges kutya, nincs papír=lutri. El is pusztulhat valamilyen örökletes betegségben, vagy megkésett oltási program miatt, aztán akkor nézheted hogy a szülei milyen szépek... Amúgy ha nincs törzskönyv, akkor KEVERÉK, méghozzá FAJTAJELLEGŰ.

Most komolyan megdobtok 60 ezerrel egy rohadt szaporítót?

2014. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan arra biztatjátok, hogy innen vegyen kutyát? És a szűrések? Azok senkit nemérdekelnek? Egy 8 hetes kölyökről honnan tudja, hogy nincsenek örökletes betegségei? Akkor még nem látszanak. Mint ahogy az sem, hogy tényleg fajtatiszta-e. Ha tényleg alkalmasak a szülők tenyésztésre, miért nem kapnak a kicsik tk-t? Nem hoznám el.
2014. máj. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért adhatna törzskönyvet. Megkérdezném miért nem? Így meggondolnám mert mi a fenéért ilyen drága akkor a kiskutya?
2014. máj. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egy 8 hetes kutyáról még senki sem fogja tudni megmondani, hogy milyen lesz; lesz-e testi eltérése vagy genetikailag örökölt betegsége, epilepsziás lesz-e, allergiás lesz-e a tavaszi szellőre is, vagy bármi.


Ismerősömnek 5 HÓNAPOSAN kellett elaltatni a bichonjukat, mert olyan epilepsziás roham jött rá, hogy nem hatott rá semmilyen gyógyszer, azonnal el kellett altatni. De hallottam már sztorit egy 2 éves máltairól is, aki PRA miatt megvakult, és ez tök random jön elő. Egyik nap úgy ébred a kutya, hogy vak.


EZÉRT kellenek az orvosi (szűrés) papírok, mert attól hogy az anya és az apakutya egészséges, attól még lehetnek hordozók. Hidd el, szerintem nem szeretnéd azt átélni amit a fentebb említett emberek átéltek. Ezért hajtjuk itt, hogy papírok nélkül ne vegyen senki kutyát, max menhelyről.


Szerintem ne kapkodd el a vásárlást, biztosan van még másik kennel, ami szimpatikus és törzskönyves, szűrt kutyáik vannak. Inkább várj még ha kell, ne azért akarj megvenni egy bizonytalan hátterű kölyköt, mert ezt hamar elviheted.

2014. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Hm ha tenyésztő először is ott kezdődik,hogy meg tudod mondani a kennel nevét. Ritkán de találkozok tenyésztőnek is hirdetésével, de ott fel van tüntetve a kennel neve. Ezt meg tudod mondani.

HA egy másik tenyésztő ajánlotta, akkor miért hirdetésből találtál rá?

Az ilyen pici kutyákat nem hozzáértő is babusgathatja és végül is jó körülmények között nevelheti, de attól még lehet genetikai selejt a kutya. Pont azért mert nem ért hozzá.


Foglalót szoktak kérni, mi is fizettünk 2 esetben is, de nekem fel sem merült, hogy átvágnának. Eszembe sem jutott itt és máshol sem feltenni az ilyen jellegű kérdéseimet. Annyi mindent hallani már, miért nem lehet még foglaló és minden előtt érdeklődni? Ha már kinézek egy helyet akkor az onnan lesz (kivétel persze az évek), de nem egy nyár miatt. Csak a szobatisztaság meg a kényelem, nekem ez egy vicc. Az sem jó,ha kicsi korában túl sokat vannak vele a gazdik...

2014. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Jó elhiszem, hogy sok rémsztori kering a neten, meg mindenhol, de ti nem láttátok azt aki árulta őket, a kutyákat sem, és szerintem attól mert nincs papír ha az összes felmenője máltai selyemszőrű, akkor nem keverék, mivel nincs más amivel keverték volna! Ugyan annyi esélye van a betegségekre, mint bármelyik másik társának. Sőt 2. alom, nincs is mit nagyon örökölni! Nem egy túltenyésztett génvonal. Valószínűleg semmi baja nem lesz, és ugyanolyan teljes életet él majd. A törzskönyvet szerintem meg azért nem ad, mert külön költés lenne neki, és így több a haszon. Nem az jelenti, hogy attól még nem fajtiszta! Amúgyis, ha egy kutyának van törzskönyve, ugyan olyan, mint az amelyiknek nincs. Azért mert egy kiskutyának nincs törzskönyve, nem fajtiszta, de onnantól ha adunk neki már az? Ez mégis hogy megy? A kutya ettől nem változik. Szerintem ez egy hülye papír a sznoboknak. Ugyan olyan fajtiszta lesz a kutyám, mint az, amelyiknek van törzskönyve! Én így gondolom!
2014. máj. 29. 14:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!