Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel óta sántít a kutyám....

Reggel óta sántít a kutyám. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

6 éves, keverék (border collie és belga juhász), picit túlsúlyos és sokat lépcsőzik. Kertes házban lakunk.

Tegnap este még semmi különöset nem fedeztem fel rajta, reggeltől sántít a bal hátsó lábára.

Semmi rendelleneset nem láttam rajta (hogyan vizsgáljam meg tüzetesen ???). Tapogattam a lábát, míg feküdt, de nem fáj neki, nem rántja el. Keveset evett. Alig mozog,többnyire fekszik.

Nyilván forduljak orvoshoz, de azt csak utolsó lehetőségként jön számításba,(a kutya érdekében) amióta az az állatorvos, aki kezelte korábban, meghalt. Hány napot várhatok, amikor végképp orvost kell hívni hozzá ? Ha ízületi gyulladása van (tegyük fel) mivel kezelhetném házilag ? Engedjem naponta maximum kétszer lépcsőzni vagy akadályozzam meg ? Hány napig ?

Olvastam a zöldkagylóról, ha holnap veszek neki, hány nap múlva lesz hatása ? Érdemes ?



2014. máj. 29. 20:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem lépcsőzhet.

Vagy te költözöl le hozzá a fsz-re (ez a legegyszerűbb), vagy cipeled lépcsőn fel-lépcsőn le.

2014. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Jó ha, szokása szerint, a padlón fekszik vagy puhára

fektessem ? Mi a jobb izületi gyulladás esetén ?

Most itt van fenn az emeleten és egyelőre marad itt.

Lenn a kertben van kutyaháza.

2014. máj. 29. 21:53
 13/23 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, mert a helyzet csak rosszabodhat!

Komoly fájdalmai is lehetnek, ezért nem mozog aktívan, és eszik kevesebbet. Már nagyon hatékony gyulladás és fájdalomcsillapítok vannak mozgásszervi betegségekre, és az étrendkiegészítőt is meg tudod beszélni a dokival.

2014. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ne a kemeény kő, vagy laminált padlón feküdjön, de ne is egy 10 cm-es szivacson. Egy sima paplan jó, ha van "felesleges".

Legalább Algopyrint adjál neki!

2014. máj. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Vidd el másik orvoshoz (szakszerű rendelőbe, ahol röntgent is tudnak csinálni, ha kell), nem házhoz kijárós orvos kell ide.

Ha sántít, nyilván fáj is neki. Ne akard már, h szenvedjen! Tessék elvinni másik településre, ahol normális ellátásban részesülhet!

2014. máj. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem bízol ezekben a orvosokban, de ők az állatorvosok és csak ők tudják megmondani, mi baja lehet a kutyának. A hozzáállásuk lehet, hogy nem neked tetsző, vagy bunkók, vagy nem tudom, mi a gond, de ők a szakemberek és kész. A vizsgálatok, a röntgen nem hazudik. Azt kell mondjam nem szereted a kutyádat, ha még esélyt sem adsz neki arra, hogy meggyógyulhasson. Magától ugyanis a legritkább esetben gyógyulnak meg, ugyanakkor értékes időt veszíthetsz ezzel a várakozással, mert a probléma súlyodbodhat és aztán megnézheted magad. A baj az, hogy a kutyának fáj.


Egyébként véleményem szerint egy 20 kg-os kutyát nem nagy ügy felvinni-levinni a lépcsőn naponta 2-3-szor. Még én is elbírom, pedig 55 kilós nő vagyok.

2014. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Szóval ÖTLETEK kellenének mit lehetne tenni, mert az orvoshoz fordulást a jövő hétnél hamarabb nem fogom tudni megszervezni. (Ha a húgom estére megjön, megnézzük a lábát tüzetesen, nem-e fúródott bele valami... )

Nincs kocsim és segítség kell hozzá: odáig elvinni és az orvosnál is lépcső van, lefelé, mert alapsorban van a rendelő.Ki meg nem hívhatom, mert röntgent nem tud magával hozni....

Az hogy tegnap evett egy keveset, engem megnyugtatott, így nyár előtt épp elég, úgyis fogynia kéne. Akkor aggódtam volna, ha egyáltalán nem eszik! Az utóbbi időben több fehérjét kapott, úgy olvastam, hogy ez is okozhatta a sántítást.

Amúgy van félre téve pénz külön arra, ha a kutya megbetegedne. Az új orvos új árai akkor is mellbevágók (tegnap este átolvastam, majd kétszerese annak, amit utoljára olvastam....), na és az orvos stílusa hozzá...

2014. máj. 30. 13:28
 18/23 anonim ***** válasza:
Adtál neki már fájdalomcsillapítót???
2014. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem. Algopirin jó ? Mennyit ? Felet, egészet ?
2014. máj. 30. 14:30
 20/23 anonim ***** válasza:
Ne adj neki emberi gyógyszert, csak ha orvos írja fel. Senkit nem tudsz megkérni, hogy vigyen el egy másik orvoshoz?
2014. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!