Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel óta sántít a kutyám....

Reggel óta sántít a kutyám. Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

6 éves, keverék (border collie és belga juhász), picit túlsúlyos és sokat lépcsőzik. Kertes házban lakunk.

Tegnap este még semmi különöset nem fedeztem fel rajta, reggeltől sántít a bal hátsó lábára.

Semmi rendelleneset nem láttam rajta (hogyan vizsgáljam meg tüzetesen ???). Tapogattam a lábát, míg feküdt, de nem fáj neki, nem rántja el. Keveset evett. Alig mozog,többnyire fekszik.

Nyilván forduljak orvoshoz, de azt csak utolsó lehetőségként jön számításba,(a kutya érdekében) amióta az az állatorvos, aki kezelte korábban, meghalt. Hány napot várhatok, amikor végképp orvost kell hívni hozzá ? Ha ízületi gyulladása van (tegyük fel) mivel kezelhetném házilag ? Engedjem naponta maximum kétszer lépcsőzni vagy akadályozzam meg ? Hány napig ?

Olvastam a zöldkagylóról, ha holnap veszek neki, hány nap múlva lesz hatása ? Érdemes ?



2014. máj. 29. 20:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Igen, jó az Algopyrin és nyugodtan adhatsz neki.

Nekem állatorvos adott Algop. injekciót, azzal kellett szurkálnom szegény kutyámat, akinek ízületi problémája volt.

Egy féllel próbálkozz előbb. (gyulladáscsökkentő is)

2014. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A túlzott fehérje bevitel csak a növekedésben lévő kutyáknál okozhat gondot. Tiszta felesleges nektek tapogatni, nyomogatni a lábát. nem vagytok orvosok, nem tudjátok, hova, milyen erősséggel kell nyúlni, hogy jelezzen egyáltalán a kutya.

Ha adsz neki Algopirint, az nem azt jelenti, meg is fog gyógyulni, ha valóban gond van a csipőjével, vagy a lábával. A fájdalomcsillapító egy időre csökkenti a fájdalmat.Amikor tudsz menni, és addig nem javul a helyzet, mindenképpen orvosra, röntgenre van szüksége a kutyádnak.

2014. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Jobban van. Mielőtt bármit adtam volna neki, algopyrint, vitamint vagy zöldkagylót... Estefelé elmentem vásárolni, mikor visszajöttem, hozta a labdát, hogy játszunk. Először még néha három lábon, aztán tartósan 4 lábon futkosott.
2014. máj. 30. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!