Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya sugároz "méltóság...

Melyik kutya sugároz "méltóságot", és okos is? Egy konkrétan fajtára gondolnék. Lent tovább.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, melyik az a kutyafajta (/ták), amelyik méltóságteljes...ez talán furcsány hangzik, szóval olyasmire értem, mint a dobermann, vagy német dog, hasonlók :D és okos is... akár lehet ez skót juhász is, vagy golden retriever. De mégis olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki ért hozzájuk. Okos, naagy, szép :D

MÁSRÉSZT:

Westie, okos kutyák?:D

Igen, kutyát szeretnék..árban nem érdekel, vagy egy westiet szeretnék, vagy valami szép nagyot :) Viszont a nagyok okosabbak is... :D


2010. jan. 1. 23:51
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Kösz...a helyzet nem pont így van...

Az után írtam ide, hogy olyanokat papoltak, az egyénisághez illő kutyát kell választani, legyen az kinézetre, viselkedésre. (A tipikus hasonlít a gazdájára kívülről-belülről szöveg.) De nem sokat konyítok a kutyákhoz...illetve eleget, de így fajtára pontosan nem megy, nem vagyok az akinek ideje volt bemagolni.

Nekem nem lehet hiperaktív kutyám, ami legtövvször a kisebb fajtákra lehet jellemző, mert NINCS sajnos annyi időm...Egy nagyobb, okos, értelmes, és szép kutyát szeretnék, és csak tippet kértem, ki szerint melyikre jellenző ez.

Köszönöm, hogy leugattál, és nem gondolkoztál előtte.

Amint mondtam, azt a tanácsot kaptam, hogy egyéniséghez illő kutya legyen, másként nem lesz meg az "egyetértés".

2010. jan. 2. 01:58
 12/49 A kérdező kommentje:

bocs, *legtöbbször


Amúgy meg nem tudom, hogy lehet egy kutyával felvágni.

2010. jan. 2. 01:59
 13/49 anonim ***** válasza:

"...nem sokat konyítok a kutyákhoz...illetve eleget, de így fajtára pontosan nem megy, nem vagyok az akinek ideje volt bemagolni.

Nekem nem lehet hiperaktív kutyám,..., mert NINCS sajnos annyi időm..."


Akkor ne dobermannt válassz. Igaz, ő aztán méltóságteljes és nagyon okos is, de rengeteg foglalkozást, tanítást és igencsak határozott jellemet kíván.

2010. jan. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Értem. Hát sajnos maximum kutyasuliba tudnék vele járni...

Őszintén szólva, a szomszédom kutyamániás, ő mondta, hogy jó lenne nekem is egy kutya, hely meglenne, nagy kert, nagy ház. Meg persze én is szerettem volna, de a hugom és az öcsém még kicsik, nekem annyi időm nincs, a szüleim idejéről nem is beszélve. Macskánk van...egy Whiskas macska, vele még én is elvagyok, ha tanulok, a közben is lehet vele foglalkozni. Viszont még kb. 1 éve, mikor a szomszéd anyukája beteg volt, vittem párszor a kutyáját sétáltatni, és a tesóim is szerették, szóval felmerült, hogy jó lenne. Nekik egy játékosabb kutya sem ártana...de később? Én leginkább attól félek, hogy idő nem lesz rá.

Talán egyelőre elég a macska.. :) De azért köszönöm, ennyi igényt nehéz lett volna összehangolni :D

Amúgy 14/L :D

2010. jan. 2. 12:46
 15/49 anonim ***** válasza:

Esetleg berni pásztor? Szerintem nagyon szépek, gyerekek mellé is jó, igazi családi kutya.

Bár ha kevés időd van akkor talán egy rövidszőrű kutya való neked igazán. Nézz szét ezen az oldalon a fajtabemutatónál : [link]

2010. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:

Barzoj.Igazi királyi kutya, régebben csak előkelőségek tarthatták őket. Fáraó kutya, saluki. És a kopók is rendkívül elegánsak ám, pl: erdélyi kopó, porcelán kopó (nálam ő a favorit :)), mosómedve kopó, svájci stb.

Mind gyönyörűek, de munkakutyák. Szükségük van a foglalkozásra, hogy dolgozhassanak.Ez a Westiere is igaz!Hiszen terrier, nem egyszerű eset ;o)

2010. jan. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:

Hát elég bizonytalannak tünsz nekem:D;) Kutyát előszőr is AKARNI KELL. Ha már úgy kezdődik a mondat, hogy "hát nem is tudom lenne-e rá időm..., mi lesz vele később.." az már régen rossz. De nem lebeszélni akarlak, mert kutyát tartani jó - de csak úgy vállaljátok (mert az egész családnak kell vállalnia!) ha tizenvalahány éven keresztűl megfelelően gondoskodni tudtok róla.

A fajtaválasztásnál meg nemcsak a saját igényeidet kell figyelembe venni, a két kisebb tesóra is gondolni kell...

Még te is elég fiatal vagy, nem tudom milyen a "kutyás múltad", volt-e egyáltalán kutyád; ezt is figyelembe kell venni mert igenis nem minden kutya való egy kezdő, pláne gyerek-gazdi kezébe - mint ahogy korábban írtam a dobermann sem.

Írtad még a skót juhászt, golden retrievert, westiet is - ők már jobb választásnak tünnek, de egy menhelyi kutyán is gondolkodhatnál, mert úgy vettem észre konkrét fajtaelvárásod, elképzelésed mégsincs (így legalább megmentenél két kutyaéletet).

Mindenképp olvasgass még sokat mielőtt döntenél, fórumozz, kérdezgess normális gazdikat mi hogy is van, egyszóval gyűjts infót, tapasztalatot talán úgy könnyebben el tudod majd dönteni tényleg akarsz-e kutyát és milyet:)

2010. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

NAGYON-NAGYON köszönöm a segítséget és a válaszokat!! :)

Egyébként igen... eleinte abban gondolkodtam, amit a szomszéd mondott, hogy egyéniséghez válasszam, de miért is pont a sajátomhoz? Elvégre biztos a tesóim is fognak vele eleget foglalkozni, sőt... annyira már nem kicsik, 7 és 9 évesek, a nagyobb már főleg rá tud jönni, mi zavarja a kutyát és mi nem :) Egyébként ők is nagyon számítanak a düntésben (imádom őket:) )...véletlen sem, szeretnék olyan kutyát veni, ami nem gyerekcentrikus, vagy könnyen kezelhető, és nyugodt. Ezért is gondoltam a fajtisztára...általában (állítólag..azt mondom, amit hallottam :)) az mindig megbízhatóbb. És kicsit szeretnék... amit még hozzá tudok szoktatni a macskánkhoz :D De ha bemennék egy menhelyre...bármennyire is az "igényeim" után nem hangzik úgy, de az összes szépen néző kutyust hazahoznám.. :) Úgy viszont nem tudhatom előre, mennyit akar az majd mozogni, stb.

Egyébként egy válaszoló írt egy honlapot, azt megnéztem (köszönöm neki.. :) )

És nagyon hasznos. A collie rough (hosszúszőrű skótjuhász :D) szép is, és azt írják, nem igényel akkora mozgást. Minden nap van edzésem suli után, tanulás után pedig 6 körül minden nap meg tudnám sétáltatni, viszont (pl. dobermannal..) már ilyen nagy futótúrákra aligha lenne időm :D Kéthetente hétvégén simán lenne időm kifésülni...abban még a kicsik is lelkesen besegítenének, és délután szerintem tanulás után (mivel az még nekik alig valami..:) játszanának vele...

1 éves kor korül lehet kutyasuliba járni? Mert valami heti 1x-i hétvégi dologra valaki mindig el tudna vele menni...illetve próbálnék legtöbbször én.

Az, hogy nem a legjobb házörző, nem gond, egy lakóparkban vagyunk, ahová elég nehéz bejönni, szóval nem gond.. :)

Vélemények? Valami más kellhet még egy ilyen kutyának?

Amúgy az egyik tesóm szülinapja január vége felé, másiké február elején van, szóval gondoltam, a szülinapjukra is vehetném... :)

2010. jan. 2. 14:37
 19/49 anonim ***** válasza:
Golden retriever... az mindenkinek tetszik szerintem, és rendkívül okos fajta!
2010. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

Szerintem menhelyről fogadjatok örökbe egy fiatal, 1-2 év körüli kutyát. A gondozók ismerik a kutyákat, és olyat ajánlanának, ami megfelel a te és a családod igényeinek. 1-2 éves korra kialakul a jellem, a mozgás- és foglalkozás igény, illetve a teljes méret, alkat és kinézet is.

Így nem kell jelentősebb összeget kiadni, mint egy fajtatiszta kutya esetén. Az összeset nem tudod hazavinni, nem is lehet. Viszont megtennétek, ami tőletek telik: megmentenétek 2 életet: azét, akit kihoztok, és azét, aki bekerülhet a helyére az utcáról.

Hidd el, nagyon jól járnátok egy menhelyi kutyával.

Illetve a legtöbb fajtának van fajtamentése is, érdemes lenne a kiválasztott fajták fajtamentéseinél körbenézni.

2010. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!