Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya sugároz "méltóság...

Melyik kutya sugároz "méltóságot", és okos is? Egy konkrétan fajtára gondolnék. Lent tovább.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, melyik az a kutyafajta (/ták), amelyik méltóságteljes...ez talán furcsány hangzik, szóval olyasmire értem, mint a dobermann, vagy német dog, hasonlók :D és okos is... akár lehet ez skót juhász is, vagy golden retriever. De mégis olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki ért hozzájuk. Okos, naagy, szép :D

MÁSRÉSZT:

Westie, okos kutyák?:D

Igen, kutyát szeretnék..árban nem érdekel, vagy egy westiet szeretnék, vagy valami szép nagyot :) Viszont a nagyok okosabbak is... :D


2010. jan. 1. 23:51
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Igen...lehet...jézusom, már nem tudom :S:D

Nem is úgy gondoltam, hogy mindet hazahoznám..lehetetlen, de az is gondolom rossz érzés lehet, hogy egyet elviszel, a többi ott marad...na mindegy, a lényeg, kell lennie ott is olyannak, aki kibírna egy macskát :S Sok esetben az van, hogy kölyökkorában szokja meg :S

2010. jan. 2. 16:37
 22/49 A kérdező kommentje:

Változott a dolog...megkérdeztem.

Jó ötletnek tartaná anyukám, ha a tesóim szülinapjára venném, csakhogy kizárólag tenyésztőtől szeretné, csak találjam ki, hogy milyen legyen, legyen jó a kicsiknek, tudjunk róla gondoskodni és akarják ők is. Persze odavannak az ötletért...

A golden retrieverről azt írták, nagy a mozgásigénye. Ezért tartok még a skótjuhásznál. Szóval arról kérnék szépen véleményeket... : ) Vagy esetleg valami megbízható menhelyet, hátha rá tudom még beszélni.

2010. jan. 2. 16:51
 23/49 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a collie, mind a golden megfelelő. Kb. ugyanolyan mozgásigényű fajták, jól taníthatók és gyerekszeretők. Ha naponta sétáltatod, játszotok, tanultok egy kicsit tökéletes társak. Velük akár agilityzhetsz v dog-dancingelhetsz is:)

Menhelyen is találni kölyköt (sajnos), persze mindig van egy kis kockázat (vajon milyen lesz, mit élt át azelőtt?), de hid el megéri: nagyon hálásak tudnak lenni, és sosem feledik hogy az életüket köszönhetik.

De ez már a ti döntésetek. Ha úgy döntöttök hogy inkább tenyésztőtől vesztek kutyát akkor viszont nagyon figyeljetek oda! Nagyon sok a magát tenyésztőnek valló szaporító, a golden már divatfajtának számít és a collie is elég népszerű. Az oldal amit olvasgatsz (olcsokutya)nagyon jó, ott ezzel kapcsolatban is sok hasznos infót találsz.

Előre is sok sikert a kutyushoz!:)

2010. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! A nagynéném barátnője tenyésztő, csak neki Border Colliek vannak, de ismer sok mindenkit, szóval tőle fogunk kérni telefonszámot, ezért akar anya is tenyésztőtől... :) Szeretnék én is menhelyről, tényleg, csak valahogy kockázatosabb is, stb. :S Nem szeretném versenyre vinni, itt megint csak az idő miatt, másrészt pedig hobby célból lenne a kutyus, családtag lesz, nem pedig "eszköz". Lehet, hogy jó nekik az a sok verseny, és szeretnek tanulni, de sok olyan esetet láttam, hogy a gazdik addig hajtották míg tökéletesen meg nem tanult valamit, és valami megfelelési vágya lehetett már a kutyának... Nos, a probléma az, hogy délelőttönként hétközben biztos, hogy 1-ig egyedül lesz (a cicával..), de mindenféle játékot és egyebet veszünk majd neki. Esténként pedig igyekszem sétáltatni mindig, pár nap viszont lehet, hogy ki fog maradni, de remélem az ritka lesz.

Még várok levélben egy véleményt, de valószínű, hogy skótjuhász lesz :)

Majd leírom mire jutok :)

2010. jan. 2. 17:30
 25/49 anonim ***** válasza:
Megbízható menhely Budapesten a Noé (van bulldog és boxer fajtamentés részlegük is), a Lelenc, a golden retriever fajtamentés (ők ideiglenes befogadóznak), a Futrinka (tacskó, vizsla, dog fajtamentés), Szentendrén az Árvácska, Gyúrón a Tordas Zoo, a Pilis-Budai kutyások (ők is ideiglenes befogadóznak), a Zakuszka tanya (lómenhely, de vannak gazdikereső kutyák is). Van pár nagyon jó menhely, ahonnan megbízhatsz a gondozókban. Épp annyi kockázattal jár, mint ha tenyésztői kölyköt veszel magadhoz, és elrontasz-e valamit a nevelésében. Hirtelenjében ennyi menhely jutott eszembe, ha más környéken laksz, esetleg írd meg, és aszerint mondok neked másik helyet.
2010. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Nem, Pest környéke :) Úgyhogy nagyon megköszönöm :) A golden retrieveresre ránézek a neten.. :)
2010. jan. 2. 18:36
 27/49 A kérdező kommentje:
Na, nem kellett volna..megnéztem párat :S És pl. Van valamelyiken egy Mia nevű spániel, nagyon szép kutyus, csak valamilyen epilepsziája van, amiért gyakran agresszív, és egy olyan család kéne neki, ahol el tudják fogadni és nincsenek gyerekek, mert akár haraphat is. Van egy nagyon szép 12 éves spániel, akinek az utolsó éveinek kéne egy szerető család. Borzasztóan sajnálom...tényleg, de kapnak egy kutyát, és 2 év múlva meg is hal? 9 évesen a hugom sírógörcsöt és depressziót kap tőle, őt ismerve. Esküszöm, nagyon sajnálom ezeket a kutyákat, nagyon szomorú a tekintetük, és ezt nem a dolog kikerüléséért mondom. De ha egy tebyésztőtől veszek egy egészséges kiskutyát, akit még van lehetőség megnevelni, rendesen magunkhoz szoktatni, nos ő is tud hálás lenni, bár tisztában vagyok vele, hogy egy menhelyi kutya hálája felmérhetetlen lenne. De anyukám is jobban bízna egy kicsi, még nem "megérett és letelepedett" kutyusban, és mi SOHA nem hagynánk az utcán, vagy adnánk csak úgy be egy menhelyre, mert a hirtelen rohamaiban nem ismer fel és ugat, harap (az előbb említett kis fekete spániel..).
2010. jan. 2. 18:54
 28/49 anonim ***** válasza:

Jajj, látom, megtaláltad a spániel mentés honlapját is. :)

Hát nem erőltetem a menhelyes dolgot, az a fontos, hogy a kutya, aki hozzátok kerül, boldog, teljes életet élhessen élete végéig.

2010. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
39%
kaukázusi juhász. jó kiállású,jó házörző,könnyű taníta de nem szabad hagyni hogy ő írányitson. (ez tapasztalatból mondom mert nekünk is kau van)
2010. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 Akiteki ***** válasza:
42%

Magyar agár!

Imádja a gyerekeket és szinte tanítás nélkül is megért mindent.

Egy agárnál méltóságteljesebb állatot nehezen találnál.

Tűri a hideget, de imád a lakásban is lustálkodni.

Napi fél-1 óra rohangálás tökéletesen kifárasztja.


Kiváncsian várom, milyen fajtát választasz!

2010. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!