Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya sugároz "méltóság...

Melyik kutya sugároz "méltóságot", és okos is? Egy konkrétan fajtára gondolnék. Lent tovább.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, melyik az a kutyafajta (/ták), amelyik méltóságteljes...ez talán furcsány hangzik, szóval olyasmire értem, mint a dobermann, vagy német dog, hasonlók :D és okos is... akár lehet ez skót juhász is, vagy golden retriever. De mégis olyan ember véleményére lennék kíváncsi, aki ért hozzájuk. Okos, naagy, szép :D

MÁSRÉSZT:

Westie, okos kutyák?:D

Igen, kutyát szeretnék..árban nem érdekel, vagy egy westiet szeretnék, vagy valami szép nagyot :) Viszont a nagyok okosabbak is... :D


2010. jan. 1. 23:51
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
46%
Kölyökkutyák is vannak a menhelyeken dögivel!
2010. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljes mértékben az argentin dogra szavazok. Odafigyelést, szeretet igényel, de meghálálja. Imádja a gyerekeket, a család szent neki!!!


[link]

[link]

[link]


Tőlük méltóságteljesebbet nehezen találni...

2010. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Na, eddig gondoltam csak a skótjuhászra, de már gondolkodom a magyar agaron (azt ajánlották, hogy legyen kb. 1 vagy 1,5 éves amiatt, hogy délelőtt kb. sosincs otthon senki...viszont akkor is oda tudna szokni? Na mindegy, szóval tudok egy szép, fekete másfél éves agárról), az argentin dog is tetszik, bár lehet, hogy agresszív kinézete van, de szép. Szereti a gyerekeket? Ez nagyon fontos. :D

DE:

Gondolkodom eleget én a menhelyen is, nagyon sajnálom az ott kévő kutyákat...csakhogy anya nem igazán szeretné. Jobban örülne, ha a tenyésztős ismerősünk egyik kapcsolatától vennék egy kölyökkutyust, aki még bőven hozzánk tud szokni. (Rám lett bízva a döntés, és sokáig úgy lenne, hogy én sétáltatom (míg a tesók nem vihetik), stb., szóval emiatt..de végiggondoltam már ezt a dolgot, és nem feltétlen TELJESEN az én stílusomhoz kell, hogy válasszam (habár kb. mindenki ilyen a családban :D). Szóval a DE ott van, hogy anyának mégis akadt egy ötlete...ÓRIÁSUSZKÁR. Elolvastam a jellemzését azon az oldalon...a kozmetikába el tudom vinni kéthetente (ajánlott is és fürdetni nem is lehet itthon), és van hol bent aludnia...a házba teljesen nem jöhet be, csak a télikertig (fűtött).

Szóval erről a kutyusról aki még tud, írjon véleményt... :) Annyira köszönöm a segítségeket :)

Tehát amik egyelőre fent vannak: óriásuszkár, skótjuhász, esetleg egy agár, vagy egy golden retriever.

ÉS, hogy valóban érdemesebb-e nekünk egy másfél év körülit venni a délelőtti egyedüllétei miatt?

KÖSZÖNÖM mégegyszer! :)

2010. jan. 3. 13:56
 34/49 A kérdező kommentje:
Ja, és a magyar agárral (vagy bármelyikkel, ami bírja és szereti :D) egy esti félórás futást bevállalok, ha jobb, mint a séta ;)
2010. jan. 3. 13:57
 35/49 A kérdező kommentje:

[link]



Nagyon úgy tűnik, hogy ő lesz... :) De azért még várom a véleményeket! :)

2010. jan. 3. 14:56
 36/49 anonim ***** válasza:
Anyukád mekkora összeget szán a tenyésztőtől vásárolandó kiskutyára?
2010. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Illetve nem szó szerint ő a képen...csak uszkár :D Ezért várnám még a véleményeket a fajtáról... :) Nem tudom, nem mondta. Végülis szerintem annyit, amennyit valóban ér egy ápolt, jó helyről érkező kölyök, de erről majd ad infokat az a "szakmabeli ismerős", legalábbis gondolom :) De még az is lehet, hogy a tesók szülinapjára venném én, akkor viszont még január végéig ki kell találnom:)


Hát könnyebnek képzeltem el a kutyavásárlást :D

2010. jan. 3. 16:15
 38/49 anonim ***** válasza:

Szia!


Az argentin dogban teljes mértékben megbízhatsz a gyerekeket illetően. Néhányan valóban agresszívnek látják, de valójában a családjával egy bohóc, ettől nem kell tartani.

Ezt a képet rávonatkoztathatod szinte az összes dogo-ra:

[link]

Bár ha az uszkár felé tendálsz, akkor tényleg nem az argentin dog a stílusod... Na de mindeg, a lényeg, hogy szeressétek, bármilyen kutyátok is lesz végül!!:)

2010. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

AZ uszkár anyukám ötlete volt, de nekem is nagyon tetstik! :) Ahogy mindenhol írják, elegáns kutya, nálam az már jó pont! :)

Én a német dogtól indultam egyébként...szóval hasonló :) És az argentin dog is tetszik, amúgy utánaolvastam, és mindenhol barátságosnak írják. :) És köszi, tényleg jó tipp, még felhozom, de úgy tűnik, egy óriás uszkár lesz... :)

2010. jan. 3. 18:03
 40/49 Akiteki ***** válasza:

Óriás uszkárt, ha jó helyről akarsz, nem nagyon tudsz itthon venni.

Arra meg számíts, hogy a kozmetika egy vagyon, még akkor is, ha nem kiállítási fazonra nyíratod.

Mindenképpen írd meg, milyen kutyusod lesz végül, nagyon kíváncsi vagyok.

2010. jan. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!