Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen kevés shetland...

Miért van ilyen kevés shetlandi juhász tenyészet Magyarországon? Röhejes, hogy nem tudok venni egy blue merle, lehetőleg szuka kölyköt!

Figyelt kérdés
Tud valaki valami Mo.-hoz közeli kennelt,ahol van blue merle is?
2014. jún. 17. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerinted az jot tesz egy fajtanak, ha minden sarkon minden pillanatban lehet kolykot venni? Ne szorakozz mar. Ettol silanyul a genetika es nem is tudnanak eladni annyi kutyat.

Jezisom, kulfoldon nyilvan lehet kapni es ennek tudod mi az oka? "Kulfold" kicsit nagyobb, mint Magyarorszag :D iqfighter :D

2014. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 A kérdező kommentje:

#11:Ha ilyen "okos" tanácsot adsz,akkor màr kennelt is ajànlhatnàl,hiszen te biztosan olyan nagy szakértő vagy!;)

Amúgy kíváncsi lennék,nektek ilyen fajtájú kutyátok van-e,ha van egyáltalán. :D

2014. jún. 17. 16:12
 13/82 A kérdező kommentje:
Nagyobb az biztos,meg fejlettebb is.Az viszont nem a nagyságtól függ általànosságban.De akkpr mièrt van annyi border collie tenyészet pl?!Ez nem fair a jövőbeli kutyatartókkal szemben.
2014. jún. 17. 16:14
 14/82 A kérdező kommentje:
12-es kommentet is ajánlom figyelmetekbe!;)
2014. jún. 17. 16:15
 15/82 anonim ***** válasza:
98%

Első hiba: Azt írtad most 2,5 hónapig tudsz vele foglalkozni, de utána jajajaj de elfoglalt vagy. A kutyát több mint egy évtizedre tervezzük, a 2,5 hónap lejárta után, mi lesz vele? Vagy mégsem vagy olyan iszonyú elfoglalt, mint ahogy hangsúlyoztad? Ha tudtad, hogy most lesz kölyökkel otthon lenni 2,5 hónapod, gondolom régóta tudod, miért nem foglaloztál kölyköt? Jaaa, most derült ki a 2,5 hónap?! Akkor meg olyan kiegyensúlyozatlan az életed és a körülményeid, hogy öröm lesz veled az élet egy kutyának.

Második hiba: Ha valaki különleges dolgoz szeretne (az életben) tanuljon meg arra várni, és igazi, szívből jövő örömmel megkapni, amikor eljön az ideje. A legtöbb tenyésztő egyébként azt javasolja, hogy a leendő gazdik aludjanak rá (néhány hónapot vagy évet), hogy valóban kell-e nekik kutya, és ez a fajta kell-e nekik. Képzeld én is szeretnék egy ritkább fajtát, és már most kiállításokra járok, ilyen fajtát tartó gazdikat keresek és faggatok, és felkerestem eddig egy tenyésztőt is. De nekem csak 3 év múlva kell majd a kutya. Ezt úgy hívják elszántság, kitartás, előre gondolkodás. És hidd el ha oda kerül a sor, hogy már haza hoznám, nekem lesz kiskutyám...

Harmadik hiba: Nem gondoltál még arra, hogy rengeteg tenyésztő fent van ezen az oldalon, és látva a magadból kikelt, khm érdekes stílusodat, biztosan nem adnak neked kutyát? (Lehet, hogy névtelen az oldal, de eléggé leszűkült a kör, egy azonnal blue merle, sheltiet, lehetőleg szukát kereső fazonra...)

2014. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
100%

Figy, ha kitalalod, hogy akarsz egy ausztralvoros border szuka kolykot MOST ROGTON, szerintem nem fogsz talalni.

Nincsen sheltim, de ez nem tudom, mit arul el rolam :D mentett keverekem van, en kerek elnezest. Es kepzeld, meg ra is vartam, kerestem a hozzam illot.

2014. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
95%
2.5 honap az gondolom = nyariszunet. Utana meg kezdodik a suli, szoval szornyen elfoglalt lesz.
2014. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 A kérdező kommentje:
#15:Minek vàrnék?!Az tönkreteszi a varázst.Amúgy megnyugtatlak nem kiegyensúlyozott az életem,csak tudod nem egyedül élek egy háztartásban,szóval mindenkinek akarnia kell a kutyát.Most sem akarja az,akivel élek,de az ő baja. :) Nem neki veszem,magamnak.A màsikkal sincs gondja,és szereti is.Nyár kivételével pedig tényleg nagyon elfoglalt vagyok sajnos...bár ne így lenne. :D Nyilván azèrt akkor is lesz kb 2 órám naponta a kutyára/kutyákra,de amíg kölyök,többet kell vele lenni szerintem,ezért most kéne nyàron vennem mindenkèppen.
2014. jún. 17. 16:31
 19/82 A kérdező kommentje:

Az életben nem ismernek fel élőben,mert csak itt dühöngök,ahol kell,ott kultúrált vagyok!;)

Valahol meg ki kell adni az idegességet. :D Amúgy meg ne röhögtess,nem ezen múlik,hogy valaki jó gazda vagy nem.Inkább nèzd meg azt a sok kutyàt,akit menhelyre visznek,netán kidobnak az utcára.Na,az szomorú,olyannak nem való kutya.

2014. jún. 17. 16:35
 20/82 A kérdező kommentje:
Egy egyetem elég elfoglaltsàg szerintem,de te biztos nem jàrtàl,ha nem tudod!;)
2014. jún. 17. 16:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!