Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen kevés shetland...

Miért van ilyen kevés shetlandi juhász tenyészet Magyarországon? Röhejes, hogy nem tudok venni egy blue merle, lehetőleg szuka kölyköt!

Figyelt kérdés
Tud valaki valami Mo.-hoz közeli kennelt,ahol van blue merle is?
2014. jún. 17. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 A kérdező kommentje:
#69:Amúgy megnyugtatlak kapnánk kutyát,édesapám eléggé tiszteletre méltó ember foglalkozásából adódóan,szóval nem a szalag mellett dolgozik. :D
2014. jún. 18. 14:58
 72/82 anonim ***** válasza:
96%

"édesapám eléggé tiszteletre méltó ember foglalkozásából adódóan"


A tisztelet nem adódik semmiből, azt ki kell érdemelni! De ha így is van, sajnálatos, hogy a gyermeke nem örökölte az ő tiszteletreméltó tulajdonságait.

2014. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
100%

sztem nem akarnak olyan sokan blue merlet, hogy ne lehessen tudni, melyik hápé voltál :) kevés a tenyésztő, kevés ember akar ilyen kutyát, ne aggódj, egyből látszik, ha valaki egoista, nem kell hozzá egyetem sem. és ha hiszed ha nem, egy normális tenyésztő csak olyan embernek ad el kutyát, aki nem úgy áll hozzájuk, mintha árucikkek lennének. tudod másnak a kutya társ, nem egy tárgy, amit ad és vesz ahogy kedve tartja. de ahhoz, hogy ezt megértsd kéne lennie benned némi empátiának, ami nincs, ez már akkor kiderült, mikor leírtad, hogy akivel élsz nem szeretne kutyát, de te leszarod. így szarsz le mindent és mindenkit az életben és így fognak téged is :)

szeretném felhívni a figyelmed a robotkutyára, azonnal meg lehet venni, olyan színű szőrt varrsz rá, amilyet akarsz, odaadhatod ha megunod és nem fog behugyozni meg szétszedni mindent amikor már nem lesz kedved meg időd vele foglakozni.

2014. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 A kérdező kommentje:

Hahaha utolsó!Ezen jót nevettem,kösz! :D :D

Ne addódj,egyáltalán nem vagyok egoista az életben,itt csak azèrt vagyok bunkó is,mert ti is azok vagytok. :) Amúgy meg én is társként kezelem a kutyámat,de a környezetemben ez nem mondható el mindenkiről.Csak lenne mindenhol olyan "rossz" helye a kutyáknak,mint nálam,akkor nem lenne gond. :P

2014. jún. 18. 15:22
 75/82 sippara ***** válasza:
100%
Húbasszus, erre a jó pár oldalas önmagad földhöz verdeső hisztire tudnék írni egy s mást, de asszem, az élet épp eléggé el fog még veled bánni, nem kell, hogy még én is beléd rúgjak :D Egyébként de, fel fognak ismerni. Újgazdag gyaníthatóan pöffeszkedő apuka, agyon kényeztetett, érzelmileg nagyjából 5-6 éves, fizetős egyetemista missp.i.csa lánnyal, akiknek blue merle sheltie szuka kell, lehetőleg múlt keddre. Szerinted hány ilyen van az országban? :)
2014. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Naiv dolog volt azt hinni, hogy nem fogják tudni, hogy ki vagy. A shelties világ kicsi...:)

Egy üzenet neked a Lucky Luke Star kenneltől:


1. A merle szukára másfél éve vártak nálam, így igen már születése pillanatában gazdás volt. 2. Ön előtt már 4 érdeklődőt küldtem el. 3. Az én egyetlen merle szukámra 8 évet vártam, és azóta se tudtam megtartani másikat, mert mindig kisírták tőlem másfél, két éves várakozásokkal azt az egyet ami végre született. 4. Nagyon is jó a fajtának, hogy kevés tenyésztő van, mert így minőségileg a kiskutyák jók, leendő gazdák tudhatják, hogy bárhonnan vesznek számukra megfelelő kiskutyát kapnak. 5. Miután nem szaporító vagyok, évi 1-2 alom bőven elég és ezt minden színben teszem, tehát vannak almok amikben nem lesz merle. Ezért van az hogy másfél évig várni kell a következőre. 6. Egy alomban nem meghatározható, hogy mi születik. merle alomban lehet 2 szín és 2 nem, tehát 4 féle variáció létezik (merle szuka, merle kan, tricolor szuka, tricolor kan). És végezetül:. Bármilyen fajtájú kutyára vonatkozik: Nem tudunk gombnyomásra megfelelő nemű, színű, korú, minőségű, agilitású kiskutyát adni. Abból kell választani ami van. És azt olyan gazdának adjuk aki megbecsüli a kutyáját, és tudja azt, hogy 10-14 évre veszi, nem időszakos fellángolás szinten. Ezért is örülök, hogy csak 1 merle szuka lett az alomban, és az olyan helyre kerül ahol meg fogják becsülni, ahogy a testvéreit is.


Ezek után pedig néhány gondolat tőlem (Sherborne Collie & Sheltie Kennel) Nálam most (4 év után) van blue-merle sheltie szuka. (Azóta csak egy almom volt, de abban nem született blue kislány) Természetesen már gazdás. Már a születése előtt is az volt. :) Én személy szerint nem foglalkozom olyan érdeklődőkkel akiknek tegnapra kell kutya... és keményen szelektálok. Kell, és sajnos így is sikerült már kifognom gondatlan, megbízhatatlan gazdát.

Ne haragudj, de igazat kell adnom annak a hozzászólónak, aki hisztis, sértődött személynek állított be, aki bedurcizott amiatt mert éppen valamit nem sikerült pénzzel elintézni. Üdv a való világban...:)

2014. jún. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
100%

tehát a kifakadásod arra volt jó, hogy most már biztosan ne kapj sheltit magyar kennelből.

gratulálok! megérte regisztrálnod az oldalra :D

2014. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom. Nekem pont egy blue merle sheltiem van akit itthon vasaroltam ugyan vartam ra egy evet, de megerte, ez borzaszto viselkedes amit itt produkalsz, a kezedbe nem igazan adnek kutyat es remelem tenyesztok sem.
2014. júl. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
100%
Végig olvastam ezt a 6 oldalt és nagyon szórakoztató volt. Köszönöm. Csak annyit tudok mondani, hogy HAHAHA. :D ilyennek nem való semmilyen élőlén. Elkényeztetett, erőszakos csitri vagy
2014. szept. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az önteltet kifelejtettem
2014. szept. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!