Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen kevés shetland...

Miért van ilyen kevés shetlandi juhász tenyészet Magyarországon? Röhejes, hogy nem tudok venni egy blue merle, lehetőleg szuka kölyköt!

Figyelt kérdés
Tud valaki valami Mo.-hoz közeli kennelt,ahol van blue merle is?
2014. jún. 17. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 A kérdező kommentje:

Elajándékoztam egy ismerősömnek,ahol kisgyerekek is vannak,nem volt pénzük venni.

Meglátogattam már,ès jól èrzi magát szemmel láthatóan. :P

2014. jún. 17. 20:45
 52/82 A kérdező kommentje:
Azóta mondjuk megváltozott az ízlésem,mert akkor a gold sable tetszett,most meg a blue merle.Persze ha nàlam lenne most a sheltie,akkor nem lenne belőle problèmàm,mielőtt még valaki azt hinné. :D
2014. jún. 17. 20:47
 53/82 anonim ***** válasza:
100%
1-1,5 év - még jó, hogy! Kutya szaporodásával úgy nagyjából tisztában vagy? Annyit tudsz, hogy évente úgy kétszer szoktak tüzelni és nem szokás minden tüzelésnél elletni, legalábbis tenyésztőnél nem (max szaporítónál)? Az a tenyésztő felelősségteljesen megmondta neked, mikorra várható olyan alom nála, amelyből merle kutya születhet. Ha a szukának most volt alma, akkor nem is lehet hamarabb, mint 1 év!
2014. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 A kérdező kommentje:
Utolsó,ezekkel tisztában vagyok!Az a gondom,hogy kevès kennel van az országban.
2014. jún. 17. 21:10
 55/82 anonim ***** válasza:
100%
Ki vár ennyit? Én 3 évet vártam az első kutyámra. De mostmár egyre inkább úgy látom, hogy neked a kutya csak egy árucikk, amit adni-venni-eldobni szokás, tehát ismét megerősítettél, hogy neked akkor se adnék kutyát, ha az összes a nyakamon maradna.
2014. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 Susie J. ***** válasza:
100%
Kedves kérdező... Jelenlegi kutyusomra egy évet vártam, pedig meg lett volna a lehetőségem, hogy hamarabb elhozzam... Az meg a másik, hogy egyik tenyésztőnél sem úgy megy, hogy gondolsz egyet, és most azonnal kutya kell... 2,5 hónapig tudnál vele foglalkozni??? És utána mi lesz? Elhanyagolod??? Én majdnem egész nap dolgozom, mégis jut idő a kutyámra, reggel egy óra, este 2x 1 óra, plusz fél óra edzés... te ezt tudnád vállalni? Egy sheltie-nek hatalmas a mozgásigénye, ki tudnád elégíteni? Ráadásul munkamániások, akárcsak a skót juhászok, képzés, stb nem elhanyagolható. Mielőtt kutyát akarsz (független attól, hogy már van egy), gondold át a lehetőségeidet. Nem rosszindulatból mondom, ne értsd félre... RÉSZBEN meg tudom érteni a felháborodásodat, de vedd figyelembe, hogy egy ritka színű vagy fajtájú (esetleg mindkettő) kutyát nem kapsz egyik napról a másikra. Ha jó genetikájú, szűrt szülőktől való kölyköt akarsz, várd ki az időt, amíg elérhető lesz. nem mondom, hogy add fel, nézelődj a neten, import-tal is lehet blue merle kölyköt venni. [link] [link] nézelődj ezeken a honlapokon, de szépen kérlek, ne hamarkodd el. És jól gondold át, hogy mennyi időt tudnál rászánni a kutyára. :)
2014. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:
96%

Szoval nem volt mar kedved a kuttyhoz, ezert lepasszoltad, meg amugy is jobban tetszik mar mas szinben :D vilagos.

"Nem volt penzuk kutyara" hat akinek nincs penze venni, az fogadjon orokbe. B verzio : veszel nekik egy kutyat. Ha a sajatodat adod, az nyilvan azt jelenti, hogy nincs ra szukseged. De vegulis te adtal erte penzt, a te tulajdonod volt, annak adod, akinek szeretned. Kar, hogy normalis ember nem igy all a kutyatartashoz.

2014. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 A kérdező kommentje:
#57:Akkor nem akarnék megint ugyanolyat!Neked sem lehet sok logikàd!:)
2014. jún. 17. 22:41
 59/82 A kérdező kommentje:
Csak 1 hónapig volt nálam,apàm meggyőzött,hogy adjuk oda,mert nincs pénzük venni,nekem meg már úgyis van egy.Biztos ez is baj,hogy örömet okoztam valakiknek. :D
2014. jún. 17. 22:43
 60/82 A kérdező kommentje:

#56:Köszi a hosszü választ!Milyen kutyád van?((:

Amúgy napi kb 2 órát minden nap tudnék vele foglalkozni,csak azèrt szeretnèk most annyira,mert 2,5 hónapig teljesen ráérek. :)

2014. jún. 17. 22:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!