Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen kevés shetland...

Miért van ilyen kevés shetlandi juhász tenyészet Magyarországon? Röhejes, hogy nem tudok venni egy blue merle, lehetőleg szuka kölyköt!

Figyelt kérdés
Tud valaki valami Mo.-hoz közeli kennelt,ahol van blue merle is?
2014. jún. 17. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:

*elfoglaltsàg

Mint mondtam akkor is lesz időm a kutyára,csak sokkal kevesebb.

Amúgy az dicsèretes,ha menhelyről hoztad,egyik ismerősöm is onnan vitt.Bàr a többiek nem,szóval gondolom nem csak én vagyok a "hibàs",hogy nem onnan szerzek be. ;D

2014. jún. 17. 16:39
 22/82 anonim ***** válasza:
94%
Hu sosem ertettem ezt az egyetemre jarassal hencegest. Az en kornyezetemben ez alap. Es tudom, hogy szazszor tobb szabadidom van most EGYETEM alatt, mint amennyi teljes allas mellett lesz. Pedig dolgozom az egyetem mellett (kacsintofejek neked is).
2014. jún. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 A kérdező kommentje:

Hàt az biztos,hogy több ideje marad az embernek,mint,e

amikor màr dolgozik.Az viszont kevés a boldogsàghoz.

csak a kedvedèrt: ;) ;) ;) ;) ;)

LOL xdddd

2014. jún. 17. 16:42
 24/82 A kérdező kommentje:
*-e
2014. jún. 17. 16:43
 25/82 anonim ***** válasza:
Akkor te mar sose leszel boldog :( amugy andragogia szakon tenyleg nem fogsz megszakadni. Gondolom nem orvosnak vagy epitesznek keszulsz.
2014. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nem tudom hogy hallottál-e róla, de a blue merle gén egy csúnya szembetegséggel és süketséggel öröklődik együtt. Kiszámított tudatos tenyésztéssel a betegség megjelenésének esélye minimálisra szorítható, de ez rengeteg extra utánajárást igényel. Többek között ezért ritka ez a szín. Szerintem nem a "röhejes" a megfelelő jelző arra, hogy a legtöbben nem vállalják be ezt a kockázatot. Ha túl sokat pattogsz, hogy neked mostazonnal kell és megveszed az első szembejövőt, akkor akár egy fogyatékos kutyád is lehet.
2014. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:

2 héttel előbb megvették?? Úristen! Mondok neked valamit: a legtöbb tenyésztő kutyáját gyakorlatilag már azelőtt megveszik, hogy megszületett vagy megfogant volna!

Ami pedig a várást illeti, ez igazán elhivatott fajtakedevelő akár éveket is vár a megfelelő kutyára. Ebből is látszik, hogy nem csak tudatlan vagy a témában, de éretlen és gyerekes is. Mint amikor az ovis földhöz vágja magát a boltban, hogy azonnal csokit akar... Ha te erre büszke vagy, az a te bajod.

2014. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!:) Amúgy erről hallottam màr,de egy jó tenyésztőnek talàn nem betegek a kutyái.
2014. jún. 17. 17:00
 29/82 A kérdező kommentje:

Nem andragogia szakon vagyok. ;)

Majd akkor szólj,ha te orvosnak vagy építésznek készülsz! ;) :*

2014. jún. 17. 17:01
 30/82 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy sokan sokat vàrnak egy-egy kutyára,de az nem én leszek!;) Ki akar éveket várni egy kutyára?!Egy gyerekre sem várnak éveket jobb esetben!;)
2014. jún. 17. 17:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!