Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen kevés shetland...

Miért van ilyen kevés shetlandi juhász tenyészet Magyarországon? Röhejes, hogy nem tudok venni egy blue merle, lehetőleg szuka kölyköt!

Figyelt kérdés
Tud valaki valami Mo.-hoz közeli kennelt,ahol van blue merle is?
2014. jún. 17. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz:


1.) Külföldről veszel egy kutyát.

2.) Felnősz és kivárod amíg egy itthoni kennelből születik egy kiskutya.


Most hiába vered itt magad, attól nem lesz kutya, csak magadat égeted mindenki előtt. Egyébként sem a magyar tenyésztőket kéne szidni, mert szerintem nem az ő hibájuk, hogy nem foglaltál le időben kiskutyát. Az állat, élőlény pedig nem egy termék, mint a kenyér, hogy bemész a boltba amikor kell, leveszed a polcról, másnap meg ott az új. A tenyésztők is elsősorban maguknak tenyésztenek kiskutyát, csúnyán mondva a "maradékot" pedig eladja a szerencsés gazdijelölteknek. De hát ezt biztosan tudod, ha ismered az összes magyar kennel.

2014. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 A kérdező kommentje:
Ez nem így működik.Adom a pènzt,ők meg a kutyát.Amúgy persze,hogy mèrges vagyok,mikor nem lehet kölyköt venni,mikor a merle a legszebb.Màr kidühöngtem magam amúgy,nem èrdekel.Továbbra is lesz ilyen kutyám,majd várok vagy szerzek valahonnam.
2014. jún. 17. 18:53
 43/82 A kérdező kommentje:
*valahonnan
2014. jún. 17. 18:53
 44/82 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy úgy megy,nem is tetszik. :D
2014. jún. 17. 18:54
 45/82 A kérdező kommentje:
Utolsó!Figyelsz?!Az 1 vagy 1,5!! év,a a tenyèsztők mondták,akiket kérdeztem.Annyit ki vár szívesen?!
2014. jún. 17. 18:55
 46/82 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem így működik.Adom a pènzt,ők meg a kutyát."


Maximum a te álomvilágodban :)

2014. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:
Vettem már sheltiet is tenyèsztőtől,meg jelenleg is van egy kutyám,szóval tudom. ;)
2014. jún. 17. 19:07
 48/82 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem így működik.Adom a pènzt,ők meg a kutyát."


ajajjjajjj... :D nem tudom ezzel a hozzáállással ki adott már neked kutyát, de meglepne, ha tisztes tenyésztő lett volna az illető. tőlem nem kapnál, az ziher!


mondok egy durvát: mikor kinéztem, hogy melyik tenyésztőtől szeretnék kölyköt (pontosabban melyik szukától) akkor onnantól kezdve még egy évet vártam arra, hogy BEFEDEZTESSÉK! és onnantól kezdve átlag két naponta zaklattam a tenyésztőt azzal, hogy lesz-e kiskutya, mennyi kiskutya lesz, jut-e majd nekem... egy második választású kölyök lett a vége (a tenyésztő tartotta meg azt, akit elsőre kinéztem, de végül én jártam jobban :P ), most hat éves, ami kiállításon indult, ott osztálygyőztesnél rosszabb eredményt nem kapott, de 80%-ban a fajtagyőztesség is megvolt, ezen kívül még összegyűjtöttünk néhány sport eredményt is, és két éves az első alom, ami tőle született. megérte-e azt a másfél év várakozást...? hát hogyafenébene?!

2014. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:

"Vettem már sheltiet is tenyèsztőtől,meg jelenleg is van egy kutyám,szóval tudom"


és hol van az a sheltie?

2014. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 A kérdező kommentje:
Neked megérte ezek szerint,de nekem csak hobbi célra kell.
2014. jún. 17. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!