Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem? Míért vannak...

Feljelenthetem? Míért vannak ilyen emberek?!

Figyelt kérdés

A gondom, nagyon komplikált. A kutyusom, 2 hete fialt 5 kölyköt.

Fajtatiszta berni pásztor. A kölykök is azok. Az anyjuk azonban ma délben elpusztult, mivel a kedves szomszédom megmérgezte. Először azt tünt fel, hogy nem megy a kölykeihez, és folyamatosan nyüszített. Kihívtam az állatorvost azonnal, de már nem tudott vele mit kezdeni. A kölyköket az orvos bevitte megfigyelésre, nem e mérgeződtek ők is, az anyatejjel, de szerintem nem. Borzasztóan maga alatt vagyok emiatt. Többen látták, hogy a szomszédom dobott valamit a kutyának, ketten azt mondták tanuskodnak is ha kell. Lehet ebben az esetben feljelentést tenni?



2014. jún. 23. 22:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Hatósági állatorvosi szakvélemény és a tanúskodó szomszédokkal irány a rendőrség!
2014. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:
100%

Nálunk a szomszéd (panelban) valami mérget öntött be az ajtó alatt, mert szerinte ugat a kutya (mikor nincs is otthon...), és elege van. Szerencsére otthon voltam, kutyát becsuktam a szobába, ajtót kinyitottam, volt meglepődés... :))

Feljelentést megtettem, de semmit nem csináltak... Megúszta pénzbírsággal... :)

2014. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
A szembeszomszédaim imádták a kutyámat. Tavaly ajándékoztam nekik egy kölyköt, amit most estére bezártak a lakásba. A telefonjával fel is vette amint bedob valamit azaz idióta. És megígérte mindenképp mellettem áll. Az orvos holnap fog többet tudni mondani. Nagyon lelki ismeretes hálistennek. A gond, hogy itt ülök és már nem tudok kimenni megsimogatni, játszani vele, jutalmazni. Leírhatatlanul kiborultam. Minta egy családtagom hagyott volna itt. Sirok most is, ha szégyen hanem. Nagyon remélem megkapja a méltó büntetését a szomszédom.
2014. jún. 23. 23:21
 14/41 anonim ***** válasza:
60%

Sajnálom a kutyust, remélem méltó büntetést kap a szomszédod.


Amúgy tenyésztő vagy? Csak azért kérdem, mert ugye a kutyusod nem rég ellett, gondolom mindkét félnek megvannak a tenyészszemléi, szűrései, mert ha nincs, akkor ugye ez szaporítás (bocs hogy belekötök, de lehet ez is indíték a szomszéd részéről, hogy nem tetszett neki, hogy jött a szaporulat).


A kölykök már megvannak, vigyázz rájuk és neveld fel őket.

2014. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
35%
Ez most hogy kell a kérdezőnek... Tuskó.
2014. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Imola Ágnes ***** válasza:
Majd írj a fejleményekről....
2014. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, egyszer már válaszoltam. Nagyon sokat gondoltam rátok az éjszaka. Nekem 3 évvel ezelőtt ment el a beagle kutyusom, szintén a szomszéd mérgezte meg, annyi a különbség, hogy nem volt bizonyítékunk. :( Most, 23 évesen jutottam el arra a szintre, hogy ismét legyen kutyám. 10 hetes a kutyus, nagy már most is a kötődés. Nem bírnám mégegyszer végigcsinálni amit 3 évvel ezelőtt. Tudom, nem vigasztal de én tudom milyen rossz most :(


Majd ird meg kérlek mit mondott az orvos! Ha gondolod, irhatsz privit, hátha tudok segiteni

2014. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédok tanúskodnak, és az állatorvos bebizonyítja a mérgezés tényét, akkor IGEN, feljelentheted!
2014. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
51%

Elnézést de 8:14-nek igaza van. Tenyésztő vagy vagy csak egy szaporító?

A kicsiket 2 óránként kell etetni éjjel is.Langyos kicsit meleg kecske tejjel. Pipettával akit nem nyomsz le a torkán hagyod had szívja ő. Utána a feneküket és a hasukat finoman a zsinórra vigyázva kell dörzsölni langyos meleg vízes pamaccsal. Amíg nem pisilnek vagy kakilnak.

2014. jún. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
78%

Nem akartam tolakodó lenni, csak ha épp nem mérgezés által ment volna el az anyakutya, akkor már rég a kérdező torkának esett volna mindenki, hogy most ő szaporító-e vagy sem.

Na meg azért sem mellékes kérdés, mert ha tényleg tenyésztő az illető, akkor anyagi kártérítést is követelhet a nagy értékű kutyája után.

Na meg a mérgező szomszéd is mondhat érdekességeket, esetleg eladásra szánt kutyákról, ami után nagyon sokan "elfelejtenek" adót fizetni (és ez meg a NAV-ot érdekelheti).


Szóval nem akartam én rosszat a kérdezőnek, csak itt vannak olyan dolgok, amiken átsiklott mindenki, pedig alapesetben ezért ugrani szoktak az itt válaszolók.

2014. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!