Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly segítségre szorulok...

Komoly segítségre szorulok tanács téren! hogyan diétáztassam a mini yorki-t?

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves Biewer Yorki (mini)kutyusom 2013 februárjában sikerült megmenteni egy állat tenyésztőtől akkora már 1,5 éves volt. A probléma az én etetési stílusommal van nem a kutyával!!! Úgy érzem kicsúszott a kezeim közül a kutya táplálása. ugyan is a szobai mérlegen 4,50 kg a kutya :(((( Szörnyen érzem magam ez végett. Megpróbáltam fogyókúráztatni házi készítésű kutya étellel de nem sikerült fogynia aztán tanácsra vásároltam neki Royal Canin mini testsúly csökkentő tápot amit nem szívesen eszik, úgy néz ki mint egy krinolin. Valaki esetleg tudna pontosabb választ tanácsot adni?? Megértem ha majd kapok olyan üzeneteket amik bántóak lesznek de kérlek értsétek meg hogy nem szándékosan hízott el a kutya

2014. aug. 7. 21:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
78%

???????????????????

nem szándékosan ??

te eteted ,vagy nem ?

tök mindegy mit etetsz vele. a legolcsóbb tescós táptól is hízni fog, és a legdrágább hill-től is.

a baj nálad van . a neve : LUSTASÁG!

napi 10 x séta . rövid kis séták aztán növelni a távot. ha lépcsőn mész, az elején még ölben ,de később szigorúan saját lábon menjen az eb.

ja és olyan ,hogy mini yorki ,olyan NINCS!

csak elcseszett szaporulatból származó görcs kiskutyák vannak. ez nem negatív kritika, hanem egyszerű tény. a legkissebb termetű leggyengébb állapotú egyedek továbbszaporításának eredménye, az olyan elcseszett gazdik örömére akik csak ilyent keresnek.

a testsúly csökkentése : sok-sok mozgás ,séta -futás-úszás. kevesebb kaja ÉS SEMMI ,DE SEMMI NASI !!! ha jutalomfalattal motiválod, akkor kaja sics, csak a jutalmazás ! kis kutya ,talán 10 dkg -ot eszik naponta . sajnos ,a lényegét nem látod a dolognak :) a mozgáhiány és tulzott szeretgetés a túl sok nasi és a túl sok kaja . izületi és bélrendszeri betegségek, a mozgáshiány idegrendszeri problémák, stb,stb!

és ezt biztos nem a kutya akarta!

na, kapd össze magad és sétálj egyet mielőtt a következő posztot elolvasod, mert a gép előtt töltött idővel a kutyáddal töltött időd csökken !

2014. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!