Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha a...

Mit kell csinálni, ha a kutyám megmorogta nővéremet?

Figyelt kérdés

Játékból harapdálta a lábát meg felugrott rá,aztán egy kicsit odacsapott a fejére és vicsorgott rá meg megmorogta.

De még erősen kölyök kutya,4 hónapos,moszkvai őr.

Még kb 1 hónapja amikor valamiért rászóltam meg odaléptem,akkor nekem is ugatott meg ha becsuktam éjszakára a kennelbe akkor is egyszer,de azóta nem csak még szokott ugrálni.Erről is hogy lehetne leszoktatni?


2014. aug. 26. 22:17
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%
Jahh mert te szakember vagy... Itt gyakorlatilag az lehetsz ami akarsz, mert álnéven vagyunk, soha az életben nem jön rá senki hogy kamuzol. Én pl atomfizikus vagyok. Ha már így szóba jött.
2014. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyeseknek meglepő, de nem lehet minden problémát neten megoldani, és egy jó szakember tudja, hogy mikor érdemes inkább személyesen tanácsot kérni valakitől. Egy pórázhúzásra elég lehet a netes tanács (bár meglepően sokan nem tudják például a "gyors, erőteljes rántás" kifejezést a gyakorlatba átültetni, és egy lassú, bizonytalan húzás lesz belőle, ami persze nem működik - és ezt sokszor akkor is nehéz elmagyarázni a gazdának, ha ott állsz mellette és megmutatod), de arra, ha egy moszkvait nem tud kölyökként sem kezelni a gazdája, biztosan nem. De persze ha te vállalod, hogy megszakérted és megtávgyógyítod úgy, hogy aztán biztonságos legyen, lelked rajta. Én nem merek ebbe belemenni, mert ha így látatlanban megmondom a tutit, és aztán két év múlva mégis szétharap valakit, akkor abban legalább annyira benne leszek én is, mint a gazda, aki nem vette elég komolyan a problémát.

Ez ugyanaz, mint hogy ha megfázol, mondhatják, hogy igyál forró teát meg szedj cévitamint, és elmúlik, de ha tüdőgyulladásod van, akkor menjél orvoshoz, ne vuduzzál otthon, mert még bele találsz halni. Az internet remek dolog, de nem helyettesít mindent.

2014. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

1.De szerinted hány ember van aki labradort vagy berni pásztort vesz első kutyának,mielőtt moszkvaija lenne.Egyébként videóban láttam,és tenyésztő mondta,hogy miért ne lehetne első kutyának,(de az internet tele van hülyeséggel)

2.Mással is fordult már elő,hogy elhozott egy keményebb kutyát és megmorogta,egyébként még nem lehet rajta látni,hogy agresszív lesz,meg úgy tudom,hogy 1 éves kor után kell kutyaiskolába vinni

3.Volt már kint mind a két kutya,de igen a kennel azért van,hogy egyszerre ne legyenek kint,ezen mi a meglepő????

2014. aug. 27. 12:53
 24/33 Imola Ágnes ***** válasza:
49%

1. Sajnos nagyon kevés, éppen ezért vannak tele a menhelyek, és a fajtamentők hasonló típusu kutyákkat. Szomorú, de ez van... nézd meg, hány berni pásztor van a menhelyen, és hány „kemény kutya” A videót továbbra is várom, a „tenyésztőnek” meg esze ágában sincs tovább etetni a kutyát, alig várja hogy adda lóvét, és vidd a kutyát.


2. Igen, velem is előfordult, hogy megmorrgott egy kutya, de pontosan tudtam mi a teendő, ura voltam a helyzetnek. Az agressziót nem,mivel az teljesen nevelés függő, de egy normális tenyésztő 1 hónapos kölyöknél is előre látja a főbb személyiségjegyeket, illetve egy tapasztalt kutyás tökéletesen előrelátja, hogy hova vezet majd ez a magatartás. A kutya legfontosabb szocializációs és tanulási időszaka sacc/kb az ivarérésig tart, vagyis egy éves rosszul viselkedő kutyának már lassan nem oktatás, hanem lassan rehabilitázió kell, vagyis az 1 éves kort nagyon rosszul tudod.


3. Az a tény, hogy nem hagyjátok a két kutyát egyedül, azt jelzi, hogy egyik, vagy mindkettő nem megfelelően viselkedik, ami eleve olyan probléma, ami miatt nem is lett volna szabad a másodikat bevállalni.

2014. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
26-os. Ha pontosan tudod mi a teendő, esetleg segíthetsz is a kérdezőnek ahelyett hogy csak oltogatod, meg magadat fényezed hogy bezzeg te milyen tapasztalt kutyás vagy.
2014. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 sippara ***** válasza:
62%
Segítettem: keressen fel egy kiképzőt és/vagy kutyaiskolát. Ennél nagyobb segítséget egyszerűen nem lehet adni ilyen helyzetben, van náluk egy tökös kutya, ami mindenféle erőfeszítés nélkül képes lesz kiirtani az egész családot, ha elcseszik a nevelését - máspedig nulla tapasztalattal, nulla hozzáértéssel törvényszerűen el fogják cseszni. Ezt - bár már akumi és Imola is leírták előttem, azért elismétlem - NEM LEHET távgyógyítani. Persze, leírhatnánk hat szeminárium, meg három tanfolyam teljes anyagát itt pár száz oldalban, de nem segítene semmit, mert a felfogásához, kivitelezéséhez is tapasztalat, vagy tapasztalt kiképző személyes segítsége kell.
2014. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted, mi? Hiába tudja valaki pontosan, hogy mi a teendő, legalább két probléma adódik, ha itt nekiállunk okoskodni:

1) nem látjuk, hogy a gazda pontosan mit és hogyan csinál

2) nem látjuk, hogy a kutya ezt hogyan reagálja le.


Sőt, kezdjük az elején: eleve nem tudjuk, hogy az állat mennyire gondolja komolyan a morgást, vagy hogy ezen kívül vannak-e figyelmeztető jelek, hogy milyen olyan körülmények vannak, amik okozhatják vagy súlyosbíthatják a problémát (pl. ha az egész család folyton ugrál a kutyának, te elmagyarázhatod frankón, hogy hogyan kell lefegyelmezni a kölyköt, de semmit nem fog érni, ha minden más marad a régiben), ezer és egy dolgot nem tudunk, amit amúgy tíz perc figyelés után meg lehetne mondani, de így csak tippelgetünk. Megjelenik egy morgó kölyök meg egy gazda a fejünkben, meg elképzeljük, hogy mit hogyan kell csinálnia a gazdának, csak lehet, hogy az egésznek nincs köze a valósághoz.

2014. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Na azért sok ember más indok miatt viszi a kutyáját fajtamentőkhöz,nem csak olyanok,hogy a család egyik tagját megkapta a kutya.És az ilyen kaukázusi vagy moszkvai stb...

fajtamentők tele vannak kistestű kutyákkal.

Normálisan viselkedik a kutyám,ilyet megint nem írtam,hogy azért nem engedem ki őket egyszerre és nem is kell ilyet feltételezni.

Kb 2 napig volt mérges rá,utána egyből megszokta.

Már jó párszor voltak kint és játszottak,de olyan fél óra múlva kifáradtak és már a kicsi menekült a nagytól,ugye előtte ő ment mindig hozzá játszani.

2014. aug. 27. 14:00
 29/33 Imola Ágnes ***** válasza:
39%
Ez kész....100% galamb.
2014. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

A fajtamentők tele vannak kistestű kutyákkal? Ja, a kistestűs fajtamentők. A nagytestű fajtákat mentők meg nagytestű kutyákkal, bár nem egészen értem, hogy jön ez ide.


"már a kicsi menekült a nagytól" - igen, ilyenkor kell elővenni azt a dolgot, amit úgy hívnak, hogy "nevelés", és elmagyarázni a nagynak, hogy ne csesztesse a kicsit, és voilá, béke van, nem kell senkit sehova elzárni. Ha nem tanulnak meg egymással civilizáltan kommunikálni, akkor abból még nagy gondok lesznek, ha felnő a moszi. Neked kell ott lenned és rendet tartani, mert maguktól nem biztos, hogy menni fog.

2014. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!