Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha a...

Mit kell csinálni, ha a kutyám megmorogta nővéremet?

Figyelt kérdés

Játékból harapdálta a lábát meg felugrott rá,aztán egy kicsit odacsapott a fejére és vicsorgott rá meg megmorogta.

De még erősen kölyök kutya,4 hónapos,moszkvai őr.

Még kb 1 hónapja amikor valamiért rászóltam meg odaléptem,akkor nekem is ugatott meg ha becsuktam éjszakára a kennelbe akkor is egyszer,de azóta nem csak még szokott ugrálni.Erről is hogy lehetne leszoktatni?


2014. aug. 26. 22:17
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Rászóltam már,de egész nap nem tudom figyelni őket.

Galamb?

2014. aug. 27. 14:29
 32/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Tudod miért utálják a bull típusú kutyákat sokan? Mert a hozzád hasonló, kezdő, tapasztalatlan (nem rosszindulatból írom) gazdiknak megtetszik, megveszik és gyerekként kezelik, vagy kibaccák a kertbe, ott futkoshat címszóval. A kutya nő, komolyodik, s egyszer csak a gazdinak ellenszegül és súlyosan megsérül/meghal vki!

Pár év és a keleti típusú pásztorkutyákkal is kialakulhat ez a helyzet :(

Még most kezdjétek el AZONNAL sétáltatni, nevelni ,fegyelmezni, HÁZHOZ JÁRÓ OKTATÓT fizetni, amíg nem késő!!!


A környéken van két moszkvai őrkutya, az idős gazdák csak flexin sétáltatják, kezükben vastag bot, mert ha kutyát lát, azzal "nevelik", ugyanis enné meg a többi kant. Csoda, hogy még nem szakította el a flexit!

Másik pasi a kaujával sétál, kutyákhoz-emberekhez nem lehet közel engedni...láb mellett pórázon a séta se az igazi!

2014. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Én két moszkvait ismerek, mind a kettő kan, hogy a gazdáikat mi vezérelte ennek a fajtának a választásában, azt nem tudom. Az egyikkel még kutyaoviba jártunk együtt, sajnos csak kb. a kölyök 5 hónapos koráig mentek vele suliba, hiába kérlelték a gazdit a kiképzők, hogy még maradjanak, az ő érdekében. A múltkor összefutottam a gazdival, akkor mesélte, hogy összesen egy kutya van, egy szuka, akivel kijön az övé. Sétálni már nem járnak, mert csak szájkosárban, pórázon mehetne a kutya, de még akkor sem bírja biztonságosan megfogni, annyira neki akar menni embernek, más kutyának.

A másik kutyát gyakran látom, vele a kamasz kora elejétől jártak suliba, sajnos szintén csak egy pár hónapig. Már ott volt kajaféltés a gazdától. Azóta megölte a család macskáit és már harapásig is elfajult a helyzet. Az üres szántóföldön kizárólag pórázon még el tudják vinni sétálni. És még ma is csak egy kamasz kutya.

Ez két tapasztalatlan gazdi története dióhéjban, és sajnos a leírtakból a ti jövőtök is nagyon hasonló lehet!

Itt senki sem akar bántani! Egyszerűen csak fél mindenki. Félünk, hogy még több kutyatámadás lesz, amitől még több fajta válik az emberek szemében közveszélyessé és még kevésbé fogadják el a normális kutyásokat. Emellett féltjük a kutyát is, nehogy egy gyepin vagy élete végéig a kennelbe bezárva végezze és persze féltünk titeket is. Egy kölyök első próbálkozásait nagyon könnyű kivédeni, de az, hogy nem tudod mit tegyél, emiatt engeded neki ezeket, talán még félni is elkezdesz tőle, az viszont hatalmas gond, amit még most kell felismerned! Még könnyű rajta változtatni, de ez már nem sokáig lesz így!

2014. aug. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!