Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a kutyáról...

Mit gondoltok erről a kutyáról? Kép!

Figyelt kérdés

Milyennek látjátok kinézetre? Mik a hibái?

[link]

[link]

[link]



2014. szept. 1. 17:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 Platypus ***** válasza:
95%
Leginkább azt gondolom, hogy a fényképezőgéped teljesen alkalmatlan a feladatra. Olyan szinten torzít a lencse, hogy kicsit sem lehet a kutya arányait megítélni. Totál tacskónak tűnik az ülős képeken, mert a hozzád közelebbi dolgok aránytalanul felnagyítódnak, a távoliak meg lekicsinyítődnek. Nem a kutya ilyen, hanem nagylátószögű lencsével nem lehet arányosan fényképezni. Amennyire látszik, teljesen korrekt dobermann. Kicsit sovány, de ezen nem segít ha egészségtelen ételmaradékkal eteted. Pláne, ha gyomorproblémái vannak. Plusz nem tesz jót a kutya nevelésének, ha idegenek olyanra buzdítják, amit amúgy nem szabad. Az asztalról kunyerálás nem egy olyan dolog, amire jó a kutyát rászoktatni.
2014. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
68%
ő egy 1500-2000 euros kutya minimum. Ezeket a gyomorproblémákat simán okozhatja a stressz, ha a kutya állandóan csesztetve van. Egy ilyen kutyának szabadságot kell adni, vinni iskolába, dolgoztatni, örző-védőzni, hogy a szükségletei kielégüljenek. nem elég csak a futás neki.
2014. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 A kérdező kommentje:
Hát bocsánat, telefonnal fotóztam. Azért akartam etetni, mert sovány, aztán mondták, hogy valami drága tápot eszik és nem jó neki, meg a kutyát is megbüntették. Egyébként nálunk is esznek a kutyák néha maradékot, mégsincs semmi bajuk, szerintem gáz így elkényeztetni őket. Nekem mondjuk keverékeim vannak, ezek a túltenyésztett kutyák mindig betegesebbek.
2014. szept. 1. 18:57
 34/67 A kérdező kommentje:

Hordják mindenhova, a csajnak a szeme fénye, csak példának mondtam, hogy még futni is viszi magával, annyira körberajongja, még az ágyra is felengedik, írtam előbb. Hetente többször posztol csak kutyaiskolás képeket, meg hordja az óráira is, teljesen elvakult. Csak szerintem túlzásba viszi, merthát azért kellett idő, hogy rájöjjetek ti is, hogy nem keverék.

Vadíttatni még nem hordják, mert szerintük ahoz még fiatal

2014. szept. 1. 19:01
 35/67 Platypus ***** válasza:
100%
Egyszere panaszkodsz azért, mert szerencsétlen kutyát elkényeztetik, nem hagyták neked hogy kedveskedj és túl szorosan fogják. És úgy írtad, hogy bemehet a házba, mintha valami illetlen dolog lenne. Majd lekeverékezted, és a bemutatott törzskönyv ellenére is tovább kötöd az ebet a karóhoz. Szerencsétlen gazda nem csodálom hogy felkapta a vizet....
2014. szept. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:
Nem láttam még vágatlan fülű dobbermant, én azt gondoltam, hogy alapból feláll mint a németjuhásznak ás csak maximum kissebbre vágják. Szerintem az két külön dolog, hogy valaki szereti a kutyáját és szeretgeti, vagy amikor annyira elkényeztetik, hogy beengedik az ágyba, meg több tízezer forintos kaját vesznek neki, eleve ennyi pénzt költeni egy kutyára, már sok. A kutya kint a szabadban érzi legjobban magát, kár bezárni a házba ha nincs semmi baja. Meg a földön fekszik, behordja a koszt, bár ez a legkisebb gond. Az meg a másik, hogy nem lehet neki más kaját adni. Egy kutyáról beszélünk, akármit, még a kakát is megeszik, akkor mi bajuk lenne egy kis tésztától? Én szoktam az enyémeknek kutyásboltban tésztát venni, még sosem hagyták ott
2014. szept. 1. 19:13
 37/67 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig dühítettek az olyan emberek, akik ennyire bele akartak szólni a kutyanevelési szokásaimba. :) Okés, kicsit sovány. Ezért meg lehet jegyezni, de ha mondták, hogy ne adj neki az asztalról, azt tiszteletben kell tartani. Nem túltenyésztett, hiszen kiváló kennelből származik.

A te dolgod, hogy mivel eteted a sajátod, az övüké meg az, hogy a sajátjukat mivel.

Nekem a nagyim próbálja mindig felcsalni az emeletre, pedig azt tilos neki. Szerencsére a kutyának több esze van.

A keverékek meg nem 'jobbak' a fajtisztáknál, szerintem ilyen nincs. (hozzáteszem, az én kutyim is keverék)

Nem kell őket szidni, inkább játsz a saját kutyáiddal, etesd őket etc...

Am, szerintem kicsit irigy vagy, a kutyaovira meg mindenre, és azt várod, hogy szidjuk őket.

Nem kell kiakadni, hagyjad. Ha jó példát mutatsz, azt úgyis sokan követni fogják( a saját kutyáddal kapcsolatban természetesen) :)

2014. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
100%
ha ismernéd a fajtát, akkor tudhatnád, hogy a dobermann nem kerti kutya. Akkor érzi a legjobban magát, ha a gazdája közelében lehet, és a téli hidegek amugy sem jók hosszu távon az izületeikre, igy számára a vegyes tartás a legmegfelelőbb. Az örző-védő, pedig nem vaditás, hanem a kutya zsákmányszerző ösztöneinek a kielégitése, ami már javasolt 3-4 hónapos kortól, természetesen a fokozatokat betartva.
2014. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
100%

ma 19:13

Tudod, amit most leírtál, azon igen sokan felháborodnának. Te tartod a kutyádat, ahogy anno a házőrző felfogás szerint tartották. Azóta változott a világ. Nagyon sokan beengedik a lakásba a kutyájukat. Sőt...vannak, akik eleve lakásban is tartják. Nagyon sokan tízezernél többe kerülő táppal etetik.

Az általad kérdezett dobinál pl az én véleményem szerint, kissé túlzásba vitték a "szárazon" tartást. És a nevelésben is eléggé szigorúak. De ez az ő dolguk.

Te pedig, ha valahova vendégségbe mész, ahol kutya van, először kérdezd meg, hogy miként van szoktatva a kutya. Ha ehet asztaltól, adjál neki. Ha nem ehet, ne adjál neki.

2014. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:

Hát eleve nem értek egyet azzal, hogy hordjuk agyba-főbe kutyaiskolába heti többször, megy vegyünk neki hiperszuper neves tápot ( Taste of the Wild) meg hordjuk be. Amik itthon vannak, nem is szeretik ezeket a nagyon drága tápokat, kapnak maradékot és semmi bajuk. Az meg a másik, hogy a csaj hónapokig vadászott a kutyára és inkább elment külföldre drágán hibás kutyát venni, minthogy itthon vett volna egy normálisat, de ha neki a selejt kell, csak hogy elmondhassa, hogy xy tenyésztőtől van, az az ő dolga. Milyen dolog már, hogy még a drága táptól is megy a hasa... hónapokig próbálgatták a tápokat mert érzékeny a kutya gyomra... Mert neki hobbira kell...akkor meg minek a törzskönyv? Hogy lehessen mutogatni a kutyát... mert nemjó az egyszerű keverék.

Aztán nevelnek a kutyából egy gépet, aki minden parancsra ugrik és semmi szeméylisége nincs, mert sosem hagyják, hogy azt csináljon, amit akar.

Szerintem ez gáz, tudjon leülni meg lefeküdni, esetleg pacsit adni. Persze, nagyon mutatós, amikor ennyi trükköt tud, de felesleges ezzel kínozni szerintem. Meg had egyen, amit megkíván, Ti se csak egyfélét esztek, hanem amikor éhesek vagytok, kinyitjátok a hűtőt... ennek a szerencsétlennek meg este 7kor mérik a kaját grammra.

Na mindegy, de szerintem ez az egész felesleges fellengzés.

A csajnak van egy macskája, az is olyan márkás, hogy nem merik kiengedni, mert életképtelen. Pedig a macskák még szabadabb lelkűek, mint a kutyák, azoknak nincs is szügségük emberre, elvannak magukban.

Szóval egy szó mint száz, szerintem csak menőznek ezekkel a márkás állatokkal és nem ők az egyetlenek. Aztán szerencsétlenek meg ott sínylődnek a menő kajákkal de semmi szabadságuk nincs. Persze, a csaj annyának jó mondani a munkatársaknak, hogy bezzeg az ő lánya összegyűjtötte a kutya árát meg hordja meg veszi a kaját, a csaj meg nagyon menő az agyonnevelt kutyával, de minek, ha egyáltalán nem is szeretgetik, csak szabályozzák?

2014. szept. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!