Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a kutyáról...

Mit gondoltok erről a kutyáról? Kép!

Figyelt kérdés

Milyennek látjátok kinézetre? Mik a hibái?

[link]

[link]

[link]



2014. szept. 1. 17:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg például az én kutyáim nem nem kergethetik a macskát, hanem ESZÜKBE SEM JUTOTT SOHA. Imádják az első pillanattól és jó barátok. Akkor én most ássam el őket, mert nem igazi kutyák? Na ne röhögtess már.
2014. szept. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 A kérdező kommentje:

Jó, hát oké. Én azt gondolom, hogy mondjuk egy kutyát illik felismerni a pofájáról, és ha egy dobbermannak tacskó feje van, az érdekes. Mindegy is. Komoly kutyázás...jó, hát fixírozza csak az arcát a kutyája, végülis én csak néha látom, de hát én megmondtam nekik, hogy egy ilyen fajta kutyát nem kéne egyrészt se behordani (majd sírhat ha szétszedi a macskát), se meg ennyire korlátozni, mert nem jó az neki se, meg majd egyszer megharapja őket mert bekattan a sok trükktől meg szabálytól. Meg ez a hordani mindenhova, meg "jajj hát még nem tökéletes, még kis kamasz". Hát hova legyen tökéletes? Egy kutya, szerencsétlen még a kertbe se kakilhat, mert viszik inkább sétálni. Nemhiszem, hogy jót tenne neki, hogy ennyit hurcolják meg nyúzzák. Az enyémeket egy héten egyszer kiviszem a rétre és tökéletesen elvannak, mindent megugatnak a kerítésnél, elkergetnek az udvarról. És boldogok. Mikor hazamegyek, úgy örülnek nekem,mintha egy évre mentem volna el. Ez a kutya meg oda se jött, mikor bementem a kapun, csak ült és nézett.

Az meg a másik, hogy ha már olyan szuperokosnak kell lennie, akkor nekem miért nem ül le, ha hívom miért nem jön oda? Egyszerű! Mert fél a gazdájától, hogy ha nem engedelmeskedik, még többet fogják nyúzni! A kutyák se hülyék! Majd megnézem, mikor télen öltöztetik, mert azt is szokták, mert "fázik". Hogyne fázna, ha haygnák neki, hogy megszokja a hideget, nem fázna. Régen is kint voltak a kutyák, főleg a nagyok. Mert még az ilyen szobakutyákat oké, mert véletlen elkapja egy macska, meg eleve erre vannak. De ezek a nagyok... főleg az ilyen, amit még szerintetek is mozgatni kéne... hát milyen érzés lehet neki egy fotelben... meg hogy rászólnak, ha ugat, hát a kutya ugat, és kész. Van, amelyik többet, meg ami kevesebbet. És még ezt is megtiltják. Szóval nekem ez idegen, mintha egy gépet nevelnének, akit még túl is féltenek. Ilyet, hogy csontot nem lehet neki adni, csak nyersen... és nem hallgatnak senki másra, pedig mondták mások is, hogy el fog vadulni meg férgesedni...ha már ennyire félteni kell...

2014. szept. 2. 07:59
 53/67 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig.Kérdező,te nem vagy kutyás,neked a kutya egy haszonállat,aki azért van,hogy legyen,meg ugasson.

Itt az emberek zöme társként tekint rá,családtag a kutya.

Ahol családtag a kutya,ott nem az udvaron fekszik és maradékon él.Hanem költenek rá,bemehet a házba,és teljes értékű családtagként él.

Ugye te sem maradékkal eteted a nagymamát és nem a kertben ágyazol meg neki?


Elég régimódi a felfogásod a kutyatartásról.

Az én kutyám is drága tápot eszik (kinek mi a drága..)nagyon sokat foglalkozok vele,nemhogy futni,de nyaralni is velünk jön!

Félévente járunk állatorvoshoz általános kivizsgálásra,és ha beteg lenne,bármennyi pénzt rászánnék a gyógyulására.(Volt már egy életmentő műtétje 60 ezer ft-ért).


Az a lány nagyon szereti a kutyáját,és megad neki mindent,ami természetes.És még szép,hogy nem akarják,hogy az asztalról kunyeráljon emberi ételt...az nem jó nekik.A keverékeknek se.Nekünk is van keverék és fajtatiszta kutyánk is,a keverék ezerszer betegesebb,mindentől baja van és gyomorrontást kap,ezért ő csak speciális tápot ehet,ami drágább,mint a fajtatiszta kutyánk tápja....


Nem sokat tudsz a kutyákról,de ítélkezel a dobi tulaja felett,miközben ő nagyon jól tartja a kutyáját,neked lenne mit tanulnod tőle!

2014. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
90%

Most ez az utolsó megszólalásod nagyon tükrözi,hogy nagyon sötét vagy.

A kutyának kell a rendszeres mozgás,kell a napi séta,kell,hogy vigyék magukkal,mivel a kutya falka állat.A falka ez esetben a család.Ha a falka magára hagyja a kutya szorongóvá,agreszívvé vagy frusztrálttá válhat.

A te kutyáid,frusztráltak,ahogy írtad,hogy megugatnak mindent,meg rohangálnak a kerítésnél...és szerinted ez normális??

Hogy fel alá rohangálnak,mint az idegbetegek?


Az a lány nagyon jól tartja a kutyáját,te tárgyként kezeled őket,semmit nem tudsz a kutyákról,de bíráskodsz.

Mire fel?

Elolvastál már egy szakkönyvet róluk?

Tudsz bármit a kutyák viselkedéséről?


Amíg az alapokkal sem vagy tisztában,addig ne hangoztasd már a hülyeségedet.

2014. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:

Hát azért tudok egy-két dolgot. Kicsi korom óta vannak kutyáink. Nem idegbetegek, hanem egészséges, boldog kutyák. Az, hogy ugatnak ha a kerítésen kívül elmegy valaki vagy valami, természetes, mivel a kutya őrzi a területét, ezért miért kell rászólni?

Szakkönyvet olvasni nem kell, már nem azért, de a gyerekeiteket is könyvből fogjátok nevelni? Meg is lesz az eredménye!

Náluk is megvan, fél tőlük a kutya, a vendégekhez nem megy oda, magukhoz is hívni kell és szerencsétlen örül, ha megsimogatják. De ilyenkor se ugrálhat, mert az egy szentségtörés.

Nem értek egyet azzal, hogy nem eheti azt, amit mi, vajon régen mit evett? Azt, ami maradt! Régen a királyok is odadobálták a kutyának a csontot, mégse csavarodott össze a gyomra meg nem pusztult meg.

Szóval az a kutya egyáltalán nem viselkedik igazi kutyaként, mert nem hagyják neki. Betáblázzák az életét felesleges dolgokkal, meg lecseszik, ha valamit nem csinál meg. Nem hagynak neki szabad akaratot, pedig szerintem az a kutya sokkal boldogabb, amelyik egész nap szaladgálhat meg vannak játékai, akármikor ehet, ugathat, odamehet a gazdájához ha azt akarja, hogy simogassák.

Szerintem túlzásba viszik a dolgot. Hát az én kutyáim, ha vendég jön, le sem ehet róla vakarni, úgy örülnek, ez meg szegény ott ült és mikor mindenki odament, hogy megsimogassa, még inkább elhúzódott a gazdája mögé, pedig látszott a szemén, hogy odajönne egy kis babusgatásért. Meg a futkározó gyerekeket is nagyon nézte, de nem mehetett oda.

Szóval felesleges ez a szigor, apám munkatársának is ilyen kutyája volt, azt is kutyaiskolába hordták és a nagy szigor miatt el kellett altatni, mert megharapta őket. Úgyhogy szerintem ez a szerencsétlen is be fog kattanni

2014. szept. 2. 10:00
 56/67 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztően korlátolt egy ember vagy. Ja régen maradékot ettek a kutyák, az emberek meg belehaltak egy megfázásba. Ma már nem. Tudod közben eltelt jó pár év, vannak gazdák akik társként tekintenek a kutyájukra, és igyekeznek annak mindent megadni. De neked teljesen feleslegesnek tűnik, mert ördögtől való dolognak tartod még a napi sétát is.

Nekem inkább az jön le, hogy borzasztóan irigy vagy erre a lányra, mert van egy jól nevelt, drága kutyája amit te nem mondhatsz el magadról.

Sem a kutyákról, sem a nevelésükről nincs halvány lila gőzöd sem, ugyanakkor hangoztatod a baromságaidat.

A te kutyáid előbb "elvadulni" mint ez a dobi...

2014. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
89%

Amit leírsz a kutyáidról,az mind neveletlenség!

Ha én mennék hozzátok vendégségbe,és a kutyáidat le se vakarhatnám magamról,hát baromira nem boldog lennék,hanem inkább menekülnék haza,vagy megkérnélek,hogy neveld meg a kutyáidat!

A régi dolgokat meg ne vegyük már alapul,mert ennyi erővel a csövesek is élnek,a kukából esznek amit találnak,meg heti 1x fürdenek valami szállón és lám élnek.De ugye nem nevezzük minőségi életnek...?

A könyvekből nem kutyát nevelni kell,nem is kutyanevelési könyveket kérdeztem,hanem magával A KUTYÁVAL foglalkozó könyveket.A viselkedése,társas élete,mi az a falka....

Ezekről gőzöd sincs,és a saját kutyáidnál is elrontottad.

Elmondom neked,hogy egy boldog kutya nem rohangál fel-alá a kerítésnél és nem ugatja azt,aki elmegy előttetek,mivel a területre nem hatol be.Akkor kellene jeleznie esetleg,ha hozzátok jön valaki,nem akkor ha elmegy valaki előttetek.


Annak a lánynak pedig nagyon jól nevelt kutyája van,és egyáltalán nem fél,hanem TISZTELI a gazdáit.A te kutyáid nem tisztelnek téged,csak örülnek,hogy végre valaki foglalkozik velük.A napi séta ismételten nagyon fontos,szerencsétlen kutya jobb esetben 10-15 évet is leélhet a kertben,hát baromi izgalmas lehet,úgy hogy heti 1x hagyhatja el a területet.


Komolyan mondom,mielőtt ekkora sületlenségeket állítasz legalább etológiai szempontból olvass utána a kutyáknak,mert nagyon nagy sötétség van a fejedben.

2014. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
75%
Én értem, hogy mit akarsz mondani, és bizonyos részeivel egyet is értek. Feltételezem a mai modern szemléletben van nevelve a kutya, és totálisan le van korlátozva. Manapság sok ilyen kutyát látni sajnos. Amivel nem értek egyet, hogy a dobi egy eléggé érzékeny fajta, nála a gyomorcsavar veszélye nagyobb, mint más átlagos fajtánál. nagytestű, mély mellkasu. Szőrét nem váltja, igy télen kinti tartása, egyáltalán nem javasolt.
2014. szept. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%

Fotózásból 1-est érdemelsz. Fentről nem fotózunk sem kutyát, sem embert.

Egy ilyen kép alapján megítélni egy kutyát lehetetlenség.

A kutyatartási szabályaid pedig pontosan megfelelnek az eldugott vidékeken élők véleményével.

A dobermann egy emberek által célzottan kitenyésztett munkakutya. A munkakutyák jellegzetessége, hogy közvetlen kapcsolatra van szükségük a gazdájukkal.

Régen a vadász és terelő kutyák is az ember közvetlen közelében éltek, amikor nem dolgoztak. Egy juhász nem sétált haza a nyájjal este, munkaidő után. Amikor a kutyája nem dolgozott, ott élt, aludt, evett a juhász mellett. A mai munkakutyák is ezt teszik, csak nem a legelőn, hanem netán városban. Ahol be kell tartani bizonyos együttélési szabályokat.

Élj úgy a kutyáiddal, ahogy a kedved tartja. De ne szólj bele mások kutyatartási dolgaiba.

2014. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:

Akkor először is: A kutyáim nem neveletelnek, csak egészséges kutyaéletet élnek, nincsenek folyton nyúzva. Tudnak leülni, lefeküdni, pacsit adni. Az, hogy ha idegenek, macskák, stb van a kapu előtt és ugatnak, az természetes. Minden kutya ugat, ez a dolguk. A vendégeknek örülnek, mi is örülünk nekik. Mivel mindig, mindenki szokott hozni nekik egy falatot, vagy ha nem, mi mondjuk nekik, hogy barátkozásból adjanak nekik, az normális, mindenki jobban örül egy barátságos, szeretgethető kutyának. Ha gyerekek vannak, kergetőznek, ugrálnak, játszanak velük. Ha labdázunk, nem kell odadni a labdát, hiszen az az övék, én sem veszem el mástól pl a telefonját. A kajájukat sosem piszkáljuk, mert mi sem szeretjük, ha evés közben zaklatnak. Mindig van előttük valami étel (csont vagy egy kevés száraztáp), sosem kell éhezniük. Naponta mozgatva vannak, mert ha nem én, ők elfoglalják magukat: rongyoznak, birkóznak vagy labdázok velük. Hetente egyszer kiviszem őket egy mezőre, hogy szaglásszanak, futkározzanak, de pórázon naponta nem nyúzom őket, mert nem szeretnek pórázon sétálni. Egyébként velük is jártunk iskolába, de csak pár hónapig, nem akartam nyúzni őket felesleges trükkökkel, nem díszkutyák, nem járunk szépségversenyekre, ahol pózolni kéne, csak barátok. Nem jönnek be, mert kutyaszagúak, összeszőröznek mindent, meg nem bentre valók.

Telefonnal fotóztam, és még mindig úgy gondolom, egy kutyának a pofájáról kell felismerhetőnek lenni.

És továbbra is feleslegesnek tartom ennyire túlstresszelni egy kutyát feladatokkal meg bekorlátozni. nem kell mindenkinek kutya, akinek meg van, vegye tudomásul, hogy egy állat nem ember. Kevésbé okosak, másra vágynak.

2014. szept. 3. 09:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!