Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a kutyáról...

Mit gondoltok erről a kutyáról? Kép!

Figyelt kérdés

Milyennek látjátok kinézetre? Mik a hibái?

[link]

[link]

[link]



2014. szept. 1. 17:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
100%

Oké,feladom.Továbbra sem olvastál utána annak,hogy mi az A KUTYA.Így felesleges vitázni veled,mert nincsenek észérveid,csak hajtod a saját kutyáidat,akik nincsenek JÓL nevelve.Meddő vita,mert nincs elég ismereted,hogy érdemben hozzá tudj szólni.

A lánynak dobermannja van,nagyon jól neveli és szereti,társként tekint rá.Ennyi a történet lényege.

2014. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi jött le nekem? Hogy te baromi féltékeny vagy arra a lányra...Ha fiú vagy, akkor biztos tetszik neked, de ő nem vesz észre téged, ha lány vagy, akkor meg féltékeny vagy rá!!! Bár mindenki úgy bánna a kutyájával, mint ő!!!Nem volna az a sok neveletlen, össze vissza ugató szerencsétlen unatkozó kutya, akik a szomszédok agyára mennek!!!
2014. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
100%

Na végre valamit jól látsz, a KUTYA NEM EMBER.

A válaszaidból még is úgy tűnik, hogy te vetíted ki a kutyáidra a saját emberi érzéseidet, és lám kész is a tipikus neveletlen eb.

Egyáltalán nem egészséges, vagy normális ha a kutyáid megugatnak minden lehulló fa levelet, egyszerűen csak borzasztóan frusztráltak, és tele vannak energiával amit máshogy nem tudnak levezetni. Svédországban ha így tartanád a kutyáidat olyan büntetést kapnál, hogy csak kapkodnál levegő után. Mi sajnos nem nyugaton élünk, nálunk az állattartás pont az ilyen gondolkodásmód miatt van a béka segge alatt. Rajtad sajnos nem lehet segíteni, mert meg sem hallod más érveit, csak hajtod a sajátodat, amit a szüleid beléd plántáltak. De akkor már legalább ne lennél ilyen visszataszítóan rosszindulatú, hogy pont azt fikázod ezerrel aki inkább követendő példa lehetne előtted.

2014. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Hú de sötét van.
2014. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim válasza:

én első ránézésre egy kölyök dobermannnak néztem

szerintem nincs semmi baja

a dobermannoknak idősebb korukba csonkolják a fülét mert amúgy lógó füllel születnek

szerintem nagyon aranyos és nemlátok benne hibát :)

2014. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam minden hozzászólást, és a leírtak alapján a dobit nagyon jól neveli a gazdája. Egy kicsit valóban sovány, de még mindig jobb, mintha túlsúlyos lenne. A dobermann erősen kötődik a gazdájához, a "falkájához", természetes, hogy a lakásba is bemehet hozzájuk, és viszik magukkal, ahova lehet. A dobermann munkakutya, nem kínzás számára, hogy engedelmességre van nevelve és rendszeresen feladatokkal van ellátva, hanem ez a normális, ez tesz neki jót. Egy jól nevelt, szóval fegyelmezhető, behívható kutya sokkal szabadabb életet él, mint egy kertben élő, aki csak úgy "van", hogy ugasson. A kutya falkaállat, és a gazdájának kell lennie a falkavezérnek, akinek a kutya feltétlen engedelmességgel tartozik. Ergo, el lehet és el szabad venni tőle a labdáját, kajáját stb. A dobermann tökéletesen viselkedik, amikor úgymond "levegőnek nézi" a számára idegeneket, a vendégeket. Normális esetben közömbösnek kell lennie, mint ahogy ez a kutya az is volt. Nem arra való, hogy vendég gyerekekkel játsszon pl. Az, hogy a gazdája arcát figyeli, azt jelenti, hogy szereti és tiszteli a gazdáját és örömmel teljesíti, amit a gazdi kér tőle. Ami az etetést illeti, jobb, ha egy kutya alapvetően neki való, jó minőségű táppal van etetve. Én sem engedném, hogy a kutyám kolduljon az asztalnál, soha nem is engedtem. Azt sem, hogy vendég adjon neki az asztaltól enni. Van neki saját tálja, kajája és etetési ideje, az emberek kajájához semmi köze. Ez a kutya tökéletesen jól van nevelve.
2014. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: azért nem ült le, vagy ment oda hozzád, ha hívtad, mert nem te vagy a gazdája (a falkavezér). Nem is kell, hogy másnak szót fogadjon. Pontosan úgy viselkedett, ahogyan egy dobermannak kell! A kutya nem emberi ésszel gondolkodik. Nem gondol ilyeneket, hogy jaj, ha másnak szót fogadok, akkor mit szól a gazdám? :) Ez vicc. Nem, ő annak fogad szót, aki az ő gazdája, és ez így teljesen normális és kívánatos. Ha nem szaladt oda hozzád, amikor bementél a kapun, az szintén a kívánatos, normális viselkedés (közömbös volt veled). Jó idegrendszerű és nagyon jól nevelt kutya.

Télen valóban fázik kint, mivel rövid szőrű, de nem is elsősorban ezért kell beengedni a házba, hanem mert a helye a gazdája mellett van.

2014. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!