Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a kutyáról...

Mit gondoltok erről a kutyáról? Kép!

Figyelt kérdés

Milyennek látjátok kinézetre? Mik a hibái?

[link]

[link]

[link]



2014. szept. 1. 17:23
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tipikusan olyan kutyás vagy aki mellől észrevétlenül 5 méterre állok a parkban hogy ne kelljen hallanom a hülyeségeit. :D Pedig nehogy azt hidd hogy sznob vagyok, csak egy érzékeny gyomrú, ágyban fetrengős, jól nevelt (gép), menhelyi mix gazdija.
2014. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
50%
A fejét nézve én is dobira tippelek, de biztos, hogy kölyök, és nagyon gebe. Valamint nagyon-nagyon rossz szögből készült a kép, így nem tudok ezen kívül mit mondani.
2014. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, mert az enyém is tud 1-2 ilyen trükköt, DE azt már soknak érzem, hogy egy labdázáshoz vezényszavak kellenek. Meg ha véletlen nem teszi le elé a labdát, akkor irgum-burgum. Meg nem hagynak előtte játékot...el se tudja magát foglalni. Ha bent van, nem kergetheti meg a macskát, pedig hát minden normális kutya ezt csinálná.

A gyerekekkel nem is kergetőzhetett! Meg nem is nagyon hagyták nekik hogy játszanak vele!

Én elhiszem, hogy drága volt, meg minden, de hát akkor is! A kutyának a gyerekkel játszani kell, az úgy normális.

Nem az a kutya lényege hogy naponta pontos időben fussanak vagy labdázzanak vagy elvigyék ide-oda meg betáblázzák az életét. Még egy egészségeset ugatni sem hagyják, mert elhívják a kerítéstől. Meg miután evett, rá se lehetett nézni, mert nehogy összecsavarodjon a gyomra. Ugyan már!

Még a gyerekekre is rászóltak, hogy hagyják békén mikor eszik, ne labdázzanak mellette.

Szóval ez már túlzás. Ha meg ilyen dísznek kell, legalább lenne szép, nem összetéveszthető egy keverékkel. Akkor hordják szépségversenyre vagy tegyék fel a polcra. Szóval nekem ez fura.

A másik meg az, hogy míg nem írtam hogy nagymenő tenyésztőtől van, simán keveréknek néztétek. Ennyi erővel meg ha valami játszótéri szerelemgyerek lenne, nem is kéne neki semmi, akkor lehetne csak szeretgetni meg szabadságot hagyni neki?

2014. szept. 1. 21:56
 44/67 anonim ***** válasza:
66%
"Aztán nevelnek a kutyából egy gépet, aki minden parancsra ugrik és semmi szeméylisége nincs, mert sosem hagyják, hogy azt csináljon, amit akar. " Ebben viszont egyet értek veled kérdező. nekem is dobermannjaim vannak, és maximálisan szófogadó, és engedelmes kutyák, de van szabadságuk, és van egyéniségük. Ezért is irtam, hogy ezeket a gyomorbajokat okozhatja a stressz is.
2014. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:
Naa végre valaki! Elég gáz, mikor az van, hogy reggel 7kor futás van, aztán annyira elfárad hogy míg haza nem ér valaki, csak alszik, mindezt azért, hogy ne legyen vele baj. Meg az is gáz, hogy egyfeszt a gazdájának az arcára néz! Nagyon idegesítő lehet szerintem! Mikor elviszik sétálni, akkor is, nem az van, hogy mehet amerre lát, hanem csak a közelükben lehet. Meg nem hagyják egyedül más kutyákkal, még a kutyafuttatóért is fizetnek, hogy "normális" kutyák közt legyen. Úgyhogy szerintem nincs is a kutyának saját akarata, szerintem nem is élvezi az életét. Milyen lehet már ez? És bele se gondolnak...csak elhalmozzák mindenféle drága cuccal meg elhordják mindenhova, de nemhiszem, hogy ez neki jó.
2014. szept. 1. 22:10
 46/67 anonim ***** válasza:
100%
az nem rossz, hogy elhordják mindenhova, de minek kell koncentrációban lennie a nap 24 órájában? Fogocskázni, örömködni, játszani szokta-e vele? Egy zsinóros labdával huzogatóst játszani, amit élvez a kutya???
2014. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
100%
Te direkt provokálsz vagy tényleg ennyire buta vagy?
2014. szept. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:

Miért lennék buta?

A kutya az egy élőlény! Játék és szabadság kell neki, nem az, hogy a saját kertjében is eső szóra ott teremjen a gazda lábánál és várja mit talál éppen ki. Nem játék az, ha nem kapcsolódhat ki, hanem le kell tenni a labdát és leülni. Én megkergetem érte a kutyákat és jobban is élvezik! Az miért jó neki, ha heti 2-3 alkalommal csak sznobságból kifizetnek valamennyi pénzt, hogy egy elkerített részen legyen? Miért nem jó az, ha kiviszik a pusztára és hagyják felfedezni, elcsatangolni? Miért jó az neki, ha pontosan kap kaját, le kell ülnie és várni? Miért nem akkor eszik, mikor mindenki? És miért nem azt? Te nem azt akarnd enni, amit más eszik? a büdös kutyakaja kéne? Miért kell reggel muszájból futni, hogy munkanapokon egész délelőtt aludjon? Miért jó az, ha a kutya kihívóan a szemedbe néz? A kutyának eleve nem szabad a szemébe nézni.

Minek kell bemennie nyáron? Még télen oké, lehet fázik, de ezt sem hiszem el. Tesznek kutyaházba szalmát és elvan...régen vajon hogy tartották?

Meg ezen az etetésen is ki vagyok égve. Hát ez egy kutya! Ha ennyire félti, mert drága, ne költsön rá ennyit! De fellengzősségből kellett a márkás kutya...Szóval nem értem miért egyfajtát eszik, miért kell kimérni, pontosan etetni stb... ez csak egy kutya, tökmindegy neki. Aztán meg ha szeretgetni akarom, nem jön oda...sok értelme van így a kutyának!

Mondtam, játszanak, de akkor sem szabadulhat fel, nem csinálhatja azt,amit akar, mert a labdát oda kell adnia, vissza kell hoznia, le kell ülnie. Ha simogatják, nem rágcsálhatja a kezüket, nyugodtan kell maradnia, nem szaladhat el, nem ugrálhat. Nem csinálhat semmi kutyás dolgot. De nézni azt kell a gazdára! Nemáshat, nem ugathat (szerintük feleslegesen), be kell mennie a házba stb

2014. szept. 1. 22:49
 49/67 anonim ***** válasza:
100%
Én nem néztem keveréknek, írtam is, hogy egy gebe dobi kölyöknek néztem akit nagyon nagyon előnytelen pózban, rossz szögből fotóztál. De erre nem reagálsz, mert eltaláltam és így nem érdekes.
2014. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező... Szerintem szépen maradj csöndbe, mert látszik, hogy halvány lila gőzöd sincs a komoly kutyázásról vagy úgy általában a kutyatartásról. Nyugodtan legyen saját véleményed, de ez nem jelenti azt, hogy még igazad is van és neked állhat feljebb.

Például, a gyomorcsavarodás nem egy vicc hanem valós dolog és nem az árhoz kapcsolódik, hanem a kutya méretéhez. Azon gondolom legalább nem vagy felháborodva, hogy mernek létezni nagytestű kutyák... Szerintem kérdezz meg egy-két embert akinek meghalt benne a kutyája. Mindjárt nem lenne ilyen vicces. Még a tiéd is meghalhat benne.

Aztán a szembe nézés... Tudod, gondolom neked ez egy sokk, de nem ő az egyetlen aki ezt csinálja, hanem rajta kívül még sok 100 és 1000 sportkutyás, aki komolyan neveli a kutyáját. Ez kb az alapja minden komolyabb dolognak. De persze az mindegyik hülye csak te vagy helikopter egyedül. xD

Hogy a kutya mit eszik... Megsúgjam miért nem eszi azt a kutya amit mi? De ülj le, nehogy elájulj nekem a sokktól! A kutya az kutya. Az ember meg ember. Két KÜLÖNBÖZŐ faj. Biológia órára bejártál-e? Mivel pedig két különböző fajról beszélünk, ezért a táplálkozási szokásaik is másak. Persze a kutya meg akarhatja enni azt amit mi. És akkor mi van? Az ember is sok sz*rt meg akar enni, ami egyáltalán nem jó vagy akár halálos is lehet neki. Ez nem mond semmit. Ilyen alapon te meg egyél szénát, hisz a nyúl is azt eszik! Kb ennyi értelme van annak amit mondtál.

Az meg, hogy te nem fogdoshatod a kutyát... Hát tudod ő nem azért van, hogy a kedved szolgálja. Bárkinel joga van eldönteni, hogy kihez mikor vagy hogyan engedi oda a kutyáját. Ilyen egyszerű. Nehogymár úgy járkálj körbe a világban mintha mindenki kutyájának kötelessége lenne téged szórakoztatni.

Különben meg nem mindegy más mit csinál? Semmi közöd, hogy ki mire költi a pénzét, nem is értem mit fáj az neked. Nem veszed észre, hogy csak magad égeted ezzel a háborgással?

2014. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!