Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/239 anonim ***** válasza:
100%

Azért kíváncsi lennék, mit tanítasz a kisgyerekednek.

"Anyu, kimehetek a folyosóra buborékot fújni?"

"Nem, kislányom/kisfiam, mert most ért haza a csúnya tetovált néni a szomszédba és nemsokára leviszi a nagy fekete kutyáját sétálni."

"És az miért baj?"

"Azért, mert a kutyák olyan gonosz állatok, hogy bármelyik pillanatban ok nélkül megvadulhatnak és szétmarcangolhatják a kis torkodat, és fellefetyelhetik az egyre gyengébb sugárban spriccelő véredet."

"És, anyu, akkor miért tart annyi bácsi meg néni kutyust?"

"Azért, kicsim, mert ők olyan gonoszak, hogy nem érdekli őket a te kis életed. Persze olyan is van köztük, aki túl buta és egyszerűen nem tudja ezt, de a többségük gonosz. Ígérd meg, szívem, hogy soha, soha nem mész kutya közelébe! Főleg a fekete kutyáktól kell nagyon félni, mert azokat ölésre tenyésztették. Megígéred, hogy nem felejted el?"

"Igen, anyu."

2014. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/239 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, melyik a szórakoztatóbb. A kommentek, vagy ez a nevetséges, kötözködő kérdező. Mert hát itt ez az új csaj, a harcikutyájával és a tetkós-piercinges huligán haverjaival, így egyértelmű, hogy veszélyt jelentenek mindenre és mindenkire a közvetlen környezetükben. Anyám borogass! Nem is tudok már mit hozzáfűzni, a többiek mindent elmondtak. Kitartást a lánynak! :D

Azért meghallgatnám még néhány lakó hozzáfűznivalóját a dologhoz. Vagy akár a kérdésben szereplő csajsziét.

2014. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/239 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen létezik ?? :D

Ilyen ember nincs még egy a földön. Állat utáló vagy kérdező, nem kétséges, de had kérdezzek valamit.!

Mert te a kölykeiddel az utcán (bárhol) sétálsz, akkor senki nem sétáltathat kutyát, mert bármikor a város bármely pontján kiszabadulhat a gazdája kezei közül, csak azért hogy bele haraphasson a kölykeid egyikébe ? :D Na ne nevettessél, tudom milyen olyan állat utáló egyedekkel élni mint TE , és hidd el, én a kutyámért nagyon csúnyán meghupáltam a szomszédot( 53 kilós,tetovált hölgyike,egy mini Dombival (Pincserrel) és egy hatalmas fekete kan Staffal) . Tudod míg neked a kölykeid, akik benyúlkálnak máshoz, és nem tudnak viselkedni, addig másnak a gyermekei,és a gyermekeiként szeretett kutyái a fontosak, és ölni is tudnánk értük.

Gyere ki Ausztriába, és itt szólalj fel ilyen hangnemen ... Te egy ocsmány,unatkozó, primitív, nagypofájú , senki vagy , így ismeretlenül is. Ha ennyire unalmas az életed a panelban, akkor húzzál vissza a falura aztán állj fejen. GYÖKÉR!!

2014. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/239 anonim ***** válasza:
100%
Istenem...Az a kutya nem veszélyes. Tudod mi a veszélyes? A lőtér. És a hozzád hasonló anyukák hagyják szabadon futkosni a kisgyerekeket ott. Egyszer egy három év körülit kaptam ölbe, mielőtt berohant a lővonalba és anyuka csak azért nem ordibált velem, hogy hogy merek a gyerekéhez nyúlni, mert nem pasi vagyok. Te is ezeknek a nőknek a szintjén vagy. Akik nem szólnak rá a visítozó gyerekre, más meg hallgathatja egy 5 órás vonatúton végig. Aki fel van háborodva, ha lecseszem a gyerekét, mert az ülésem hátulját rugdossa. De tudod ezekről nem a gyerek tehet, őt így nevelték. Vagy inkább nem nevelték. Ellentétben azzal a szerencsétlen kutyával.
2014. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/239 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok kérdező!

Szerintem a te kérdésed kapta a kategóriában a legtöbb választ egy nap alatt.

Büszke lehetsz magadra.

2014. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/239 anonim ***** válasza:
100%

Kinyom magából egy pulyát és azt hiszi neki mindent lehet... :D

Kérdező, nagyon egyszerű: ha ennyire rettegsz akkor költözz el!

2014. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/239 A kérdező kommentje:

Komolyan emberek, hüledezek rajtatok! Egyik ámulatból a másikba esek, nem hiszem el, hogy ez mást nem zavarna!

Sajnálatos módon a kérdés 100%ig valós, ahogy a félelmeim is. Egy kutya, akármilyen jól nevelt, megbízhatatlan, főleg kisgyerekek közelében.

Támadni még nem láttam, MÉG. Nem vagyunk kutyás háztömb, sőt.

Megnézném, hányan nem tartanának közületek egy ilyen alaktól. Tipikusan a példája annak az embernek, akitől a szülők óva intik a gyerekeiket. Senkivel nem beszélget, holott elvárás lenne engedélyt kérni, hogy kutyát tarthasson, hiszen nem egyedül az övé a ház. Mielőtt lakást vett volna, illett volna tájékozódni, vagy utána megkérdezni, hogy idehozhatja-e a kutyáját.

Az egész napos kutyaugatásról annyit, hogy a lakóközösség így is háborog. Nem engedheti meg magának, ha itt akar maradni, hogy rossz fát tegyen a tűzre.

A 4.emeleten lakik, a ház több mint fele az ajtaja előtt megy el. Az idősek főleg. A gyerek meg gyerek, természetes, hogy szaladgál, visong. Ilyenkor a kutya előszeretettel rohan a rácshoz és fenyegető pózban megáll. Mi van, ha egy butább kisgyerek tényleg benyúl a rácson? Kész a tragédia.

Senkivel nem beszél a tömbben, a panaszainkra is maximum egy vállrándítással válaszol és tovább sétál. Volt már, hogy sikerült pont a lift előtt elkapni, többen is mondtuk neki, hogy a kutyával inkább lépcsőzzön, mert félünk tőle. Erre a kutya elkezdett morogni, a csaj meg tovább sétált, be a liftbe. A dohányzásról nem is beszélve, és ez már a nemtudom hanyadik pont, amivel az egészségünket veszélyezteti.

Akár tetszik valakinek, akár nem, a többséghez kell alkalmazkodni.

Erre meg, hogy a kutya családtag... ugyan ne helyezzünkmár egy állatot egy ember felé! Főleg ne ennyi ember fölé! Ha betartaná a szabályainkat,elvinné a kutyáját, vagy legalább a közös helyiségekben meggátolná a támadás lehetőségét minimum, nem háborogna senki. Szerintem nem akkora elvárás, hogy úgy sétáltassa a kiskedvencét, hogy az senkire ne jelentsen veszélyt: a lehető legkevesebb közös helyiséget használva, kizárólag harapásbiztos szájkosárban, teljesen különítse el a gyerekektől (erre a legalkalmasabb ugyebár a pince lenne, hiszen így jut ki laghamarabb az utcára), ne zajongjon, dohányozzon, tüntesse el a kutyája mocskát (bűz, szemét)

2014. szept. 3. 19:16
 98/239 anonim ***** válasza:
100%

Erre meg, hogy a kutya családtag... ugyan ne helyezzünk már egy állatot egy ember felé! Főleg ne ennyi ember fölé."

Na vegyél vissza egészen nyugodtan abból a hatalmas hantázós pofikádból,reszkető anyuka! Nálatok lehet nem, nálunk és nagyon sok családnál a kutya igen is CSALÁDTAG! Ugyan úgy van /vannak szeretve mint bármelyik más családtag!


És most meg már morog is a fenevad. Bár magára ismerne az akiről itt firkálgatsz , és jól megcsapkodna vmikor este a kapualjban.Te magában a lányt a kutyát, és mint új lakót is elítéled... És már bocsánat, de ti kutyagyűlölők , fogadjátok el, egyre többen vagyunk kutyások, nem tudtok velünk mit kezdeni!!!És bármennyire is bizonygatod h többség dönt, a többség nem írhatja felül a törvényt. Még hogyha a nyakadban a véna ki is látszik ... előbb szakad le a fejed szerintem. Nagyon primitív vagy. Neveld a gyerekeid inkább, hogy ne visongassanak, meg futkozzanak a lépcsőházban. Mert nagyon zavar másokat!!!

Pincébe meg zárd el saját magad. Oda való vagy... TE.

2014. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/239 anonim ***** válasza:
100%

Mért, beszarik a kutya a folyosóra? Ja, hogy csak hullik a szőre meg sáros a lába... ahogy nektek is hullik és a cipőtök sáros.

Én nagyon nyugodt ember vagyok, de most felhúztál. Ha én laknék nálatok és hallgatnám nap mint nap a visítozó, rohangáló kölykeiteket az ajtóm túloldalán (Ami egyébként nem természetes. Meg kell tanulniuk, hogy hol lehet játszani, visítozni, és hol nem.) akkor nem kellene egy hét és kiosztanám az összest egy nyaklevessel. Inkább legyen tele a szomszédság ilyen "harci kutyákkal" mint olyan neveletlen kölykökkel, mint a tiéd.

2014. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/239 A kérdező kommentje:

Az meg, hogy ismeretlenül a nevelési módszereimet is ócsároljátok, már túl megy minden határon!

Kikérem magamnak, mind a három gyermekem maximálisan jólnevelt, a legnagyobb kitünő tanuló! Az, hogy valaki főállású anya, nem jelenti azt, hogy primitív unatkozó banya is!

A gyerekeimnek, ha érdekelné őket és enne elég szabadidejük, engednénk háziállatot, de természetesen maximum hörcsögöt-tengerimalacot, teknőst. Olyat, amit ehet panelban tartani.

A kisebb termetű kutyákat, ha érdekli őket, természetesen odaviszem őket, hogy megsimogassák, vagy játsszanak velük, nem tiltom őket. maximálisan illedelmes, jól nevelt gyerekek, azt meg egy szóval nem írtam, hogy csak úgy benyúlkálnak. Csak a lehetőséget vetettem fel, hiszen a rácsok között éppen beeshet egy labda, lehet megpróbálják kicselezni a kutyát, vagy nem látják hogy ott van, és már meg is harapta őket.

A lányban továbbra sem bízok, főleg ha a méretarányokat figyelembe vesszük. A kutya legalább kétszer olyan nehéz, esélye nem lenne visszatartani. És mi van, hacsak annyira akarna "barátkozni" az a kutya, hogy ráugrik egy idős emberre? Mivel a kislány nem bír el vele, a méretekből adódóan, kész a baj.

Egyébként válaszolók, ti komolyan gondoljátok, hogy tolerálnátok, ha egy csendes, nyugodt, gyerekbarát környezetbe, a gyerekeitek köré ilyen tetovált rocker fiatalok cigivel meg sörrel beköltöznének?

Mit gondoltok, minek az ilyen embereknek kutya? Nyugodtan aludnátok éjszaka, hogy nem fogja egyik pillanatban mondjuk betépve vagy részegen ráengedni azt a kutyát egy gyerekre?

2014. szept. 3. 19:37
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!