Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/239 anonim ***** válasza:
96%

"enkivel nem beszélget, holott elvárás lenne engedélyt kérni, hogy kutyát tarthasson, hiszen nem egyedül az övé a ház. Mielőtt lakást vett volna, illett volna tájékozódni, vagy utána megkérdezni, hogy idehozhatja-e a kutyáját. "


NEKED mégis mi KÖZÖD van ahhoz, hogy a hölgy mit tesz a SAJÁT lakásában? A wc-re azért ugye elmehet a ti engedélyetek nélkül? Megáll az eszem... Vegyél már vissza az arcodból, hogy jössz te ahhoz, hogy megmond másnak mit tehet és mit nem? A saját portádon rendezkedj, ugyanis van mit rendbetenni ott bőven...

2014. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/239 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, azt hiszem, tenyleg itt az ideje, hogy a hatosaghoz fordulj, vagy a jegyzohoz, vagy a tanacshoz, hogy valaki aki nalad nagyobb tekintely (mart ugy latom, csak a tekintelyelvusegbol ertesz) es az elmagyarazza, hogy nincs igazad, mert jogosan van ott, torvenyesen.

Amugy, az biztos, ha engem (ha 20-as no lennek) korbeallnak tobben egy lepcsohazban, akkor parat lefujank belole gazspry-vel, aztan hivnam a rendoroket, hogy csoportos tamadas alanya lettem.

Szoval, ha csak a kutya morgott, az meg semmi.

2014. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/239 anonim ***** válasza:
100%

Kételkedem abban hogy egy kutya lenne ... Már már a hölgyike (40) és akarhány kiló .. Nos a kutya a kétszerese ... Nem lehet sem Dobi, sem Roti .. A leírtakból nem is tudom :Đ

Kezdek besírni ... Kár h senki nem kíváncsi a gyerekeid részletes leírásáról, de ha gondolod a neved és a címed érdekelne .. Illetve a kis hölgyé ...Tudod Lehet össze huppannánk egy sörre, kutyákkal, meg egy Yointra, ha már be is szokott tépni ... Még valami ?? Esetleg MÉG VALAMI ?? Mikor a pici gyerekeid fel nőnnek, vissza nyal ám a fagyi "Anyus" :Đ

2014. szept. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/239 anonim ***** válasza:
94%
Valaki itt nagyon jól beletrafált. Falusi kis libát fiatalon felcsinálták, kinyomott magából 3 kölyköt, aztán most próbálja kifúrni azt akinek van fiatalkora. Szerintem téged nem is a kutya zavar, csak kell valami ürügy, hogy problémát generálj magadnak, mert ennyire futja tőled. Le kéne venni a szemellenzőt és nyitni a világra, arra ami odakint van! Nem elbújni a kis lakásba és onnan köpködni.
2014. szept. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/239 anonim ***** válasza:
100%
Éppen eleget elárul rólad meg a gyerekeidről az, hogy visítoznak a lépcsőházban, te pedig olyan szinten intoleráns vagy, hogy az már beteges. De persze, nem unatkozol, mert cseszteted a szomszédot. Tudod, én egy hatvan kilós "hölgyike" vagyok, aki ugyan olyan szendének tűnik, hogy még a férjét is megmérgezhetné, mert senki sem gyanakodna rá. Ezzel szemben kapásból mondok neked 10 módot a végleges kiiktatásodra, mert én ilyen kis csendes szociopata vagyok, de még mindig normálisabb, mint te.
2014. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/239 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonéves lány vagyok egy nagytestű kutyával a fővárosban. Ebben a házban érdekes mód, más kölykei csinálják folyton a fesztivált. Korán reggel rohangálnak a körfolyosón kiabálva, senki nem szól rájuk, felettünk egy csecsemő lakik, minden reggel szinte percre pontosan kezdi az ordítást torka szakadtából és senki nem foglalkozik vele, mert szakadatlanuk sír fél délelőtt. Ja, a kutyám egyébként, ez a nagy dög, aki most itt alszik a lábamnál egyébként egy tünemény, embert nem bántott soha, viszont ő kapott már rézbőrűtől, csupán mert félt tőle a mérete miatt és úgy gondolta, jobb ha jól megrugdalja.


Hm, ilyenek vannak itt és még valami. Én a kutyákat inkább preferálom, mint a gyerekeket, bár velük sincs bajom. Azért remélem, még eltérő preferenciáink lehetnek és nem kötelező mindenkinek imádni a gyerekeket és ok nélkül félni egy állattól.

2014. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/239 anonim ***** válasza:
100%

Úristen kérdező,ezt nem gondolod komolyan?:D Elolvastam mind a 100 választ,és neked valami súlyos problémád van.


Annyit fogj föl hogy a kutya egyáltalán nem kiszámíthatatlan,és nem támad ok nélkül.tessék elbújni jó mélyre(a gyerekeivel együtt)

2014. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/239 A kérdező kommentje:

És egy ilyen gazda ilyen kutyája, szerintetek mégis milyen lehet?

Komolyan csak azt kérdezem, hogy Ti, ebben a helyzetben (adott a fiatal tetovált, piercinges rocker lány aki elárasztja a házat surmókkal, meg egy böhöm nagytestű, veszélyes fajtába tartozó harcikutya) nyugodtan aludnátok? Megbíznátok a kislány nevelési képességeiben, hogy a kutyát nem egy gyilkos fenevadnak neveli? hogy nem hordja vadíttatni vagy harcoltatni? Együtt tudnátok nyugodtan élni, félelem nélkül?

2014. szept. 3. 20:16
 109/239 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, az utolso kerdesedre a valasz: igen.

Termeszetesen ahogy barmi torvenytelent tenne, hatosaghoz fordulnak, de masfajta eletstilust kepviselni, tetovalva lenni, nem bun.

2014. szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/239 anonim ***** válasza:
100%
KEdves kérdező ezt a témát szerintem tényleg le kéne zárni mint ahogy írtad már régebben. Az a tetovált lány valószinüleg több IQ-val rendelkezik mint te magad. Olvasd már vissza légyszíves mit írsz. Vadítani?Kislány?Egyáltalán azt nem értem hogy mered lekislányozni. Én is járok a kutyáimmal pl az idősek otthona mellé egy nagy területre, mivel ott dolgoznak a kutyáim(Komondorok) Láttál te már komondort??? És kijönnek az öregek és simogatják őket. Eszük ágában nincs a kutyáknak fellökni őket, imádnak gyerekekkel játszani. Egyáltalán probáltatok vele normálisan beszélni??
2014. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!