Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/239 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordított szituáció zajlott. Beköltöztünk egy nagyrészt idősek által lakott házba. Fiatalok vagyunk, jövünk-megyünk, netet "szereltetünk" be, barátok, rokonok jönnek időnként. A szomszédok elég sokat morogtak, hogy idegenek járnak hozzánk, meg este 10-kor minek mászkálunk, stb.

Aztán lett egy kutyánk. És jé érdekes itt mindenki szereti a kutyákat. Szóba állnak velünk, beszélgetnek, elmesélik hogy az ő kutyájuk milyen volt. Dicsérik a kutyát, barátkoznak vele pedig nagytestű kamasz és még hebrencskedik. Nem baj ha éjjel mászkálunk, hiszen a kutyát visszük le.


Szóval van ilyen lakóközösség is. Hál' istennek.

Ha a szegény lány megunja a furkálódást, jöhet hozzánk. Szívesen látjuk :)

2014. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/239 anonim ***** válasza:
100%

Van egy "harci" kutyám. Legalábbis rettentő erősen hasonlít egy amstaffra, és vannak vizslás beütései is (pont olyan kajla tud lenni, pedig már 8 éves). Gyakran viszem sétálni, kertvárosban lakunk. Ahányszor gyerek, baba közelébe érünk, azok elkezdenek sikongatni, kacarászni, "vau-vau"-zni, a kutyám meg farokcsóválva szaglász amúgy is mindent, ami él és mozog (mondjuk a maga csekély 28 kilójával elég vehemensen tud szimatolni), így hát olyankor még nagyobb vihogás tör ki. És, képzeljétek, anyukák ilyenkor mit mondanak? Nééézd, milyen cuki kutyus, nézd csak, biztos nem harap, gyere, simogassuk meg. Megsimizik, továbbmennek vigyorogva. Szóval az én fenevadam annyira ártalmas a gyerekekre nézve, hogy maximum kiszagolja a tejszagot a ruhájukból.


Jah, a kérdés kamu, vagy valami szociológiai/pszichológiai felmérés lesz. Legalábbis őszintén remélem.

Ha meg igaz, akkor a kérdezőnek üzenném, hogy nézzen már meg néhány videót a youtube-on a dobermannokról. Rendkívül viccesen tudnak félni akár egy kismacskától is. :D

2014. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/239 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom akkor mit szólnál ha meglátnál engem egy 47 kg lányt ahogy egy böhöm nagy 80 kilos német dogot sétáltatok pórázon ENGEDELMESSÉGI VIZSGÁVAL ...
2014. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/239 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olvastam el minden választ fúú de felidegesítettél kérdező!

Komolyan mintha a 2 évvel ezelőtti énemet írtad volna le szó szerint. :O

Nekem is elég komoly szomszédaim voltak, de te/ti aztán még tőlük is sokkal rosszabbak vagytok. Hál istennek azóta már kertes házban lakunk.

Miért kell rettegni egy nagyobb fekete vagy akármilyen kutyától aki rátok se szagol csak él??

Én is mindig egyedül lifteztem, amit nem is bántam megmondom őszintén. Egyébként ha az a lány lifttel jár akkor ti aznap már nem használhatjátok vagy mi? Nem lehet azt a liftet felhívni vagy lehívni újra? Miért is kell lépcsőznötök nektek szegényeknek?

Ha valakinek tetoválása van és netalántán a barátainak is van (szörnyű komolyan) akkor már nem is felelősségteljes? Hogy jön neked ez az összefüggés? Ennyi ésszel minek vállaltál gyereket? Róla hogy tudsz gondoskodni? Lehet nagyobb veszélyben van melletted mint amellett a kutya mellett!

Arról is szegény csaj tehet, hogy ugyanakkor ér haza mint mindenki más? Várnia kellene a tömb előtt amíg mindenki hazaér, rendbe teszi magát és elindul valamerre vagy bezárkózik és aztán ő is hazamehetne?

Nyilván azért viszi akkor a kutyát, mert addig be volt zárva és nekem is az az első, hogy ha hazaérek a kutyákat kiengedem vagy elviszem sétálni.

Miért kellene a pincébe zárnia amikor az a kutya neki ugyanolyan családtag mint neked a gyereked? Egy pincébe zárni egy kutyát na az már állatkínzás.

Ha sokat viszi sétálni és el is engedi a parkban és nyilván nem csinál semmi különöset a kutya, mert ilyet nem írtál, akkor egy a mai világban elég ritkának számító JÓ gazdája annak a kutyának, mert levezeti az energiáit, foglalkozik vele EZÁLTAL nem ugat nektek mikor egyedül van, nem frusztrált, nem agresszív HANEM egy jól nevelt, nyugodt, boldog kutya. AMEN

Több ilyen gazda kellene, de ti meg a hozzád hasonlóak pont a jó gazdákat csesztetik állandóan.

Mennyire elege lehet belőletek annak a szegény lánynak, teljesen átérzem a helyzetét és sajnálom őt!

Neked meg a többieknek példát lehetne venni róla és nevelni a gyerekeiteket, hogy nem nyúlkálunk be más lakásába, nem nyúlkálunk idegen kutyákhoz és minden másra amit még nem tudnak.

Kitartást a csajszinak! :D

2014. szept. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/239 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a tetoválásról meg csak annyit, hogy gondolom, ha kórházba kerülsz, majd nem kell ellátás, meg infúzió a húgomtól, (aki intenzíves ápoló (diplomás), de jelenleg sebészeten dolgozik,) csak azért, mert tele van tetoválva???


Ez tényleg számít? Ezen mérsz le egy embert, hogy van-e rajta tetoválás?


(el se merem árulni, hogy jövő héten is tetováltat egyet. Miért ne tenné? Az ő teste)

2014. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/239 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező!!! köszönöm, hogy felnyitottad a szemem, most rájöttem mekkora veszélynek tettem ki a gyerekem, és harci kutyáim vannak. Viszem is őket altatni!!!!!! (lehet csak arra várnak, hogy felkeljen a kislány, hogy széttéphessék???)


[link]

2014. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/239 anonim ***** válasza:
100%

Ok, vitessétek el a kutyát, mert bátmikor támadhat...

DE!

Akkor vitessétek el az összes férfit, mert pedofil lehet...

Vitessétek el az összes nőt, mert bekattanhatnak, és megölhetik a gyerekeidet...veled együtt, mert ilyen is volt a híradóban, hogy a saját anyjuk ölte meg a gyerekeket.

Vitessétek el az összes gyereket is, mert arra is volt már példa, hogy gyerekek öltek gyereket...

A játszótér is veszélyes lehet, zárassátok be...

Az autók is veszélyesek, tiltsátok be...

Ezek napi szinten benne vannak a híradóban, de kutyatámadás évente max kétszer...és érdekes módon mindig láncon tartott, vert, vagy kóbor kutya támad. Meg néha a betörőt kapja el a kutya, ami szerintem nem gond.

Szóval nyugi, mindenki más nagyobb veszélyt jelent rátok, mint az a kutya. ;)

2014. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/239 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de édes az a kép a négy vérengző fenevaddal a rózsaszín lepedőn!! ><
2014. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/239 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo! Nekem is segitsegre van szuksegem. Kepzeld, emberek koltoztek a szomszedba!!! Nagyon felek, annyi mindent lehet hallani. Terrortamadasok, haboruk, gyilkossagok, nemi eroszak... Honnan tudom, hogy nem egy ongyilkos merenylo az egyik szomszedom? Vagy pedofil? Persze nagyon kedves emberek, a gyerekeket is szeretik, de a pedofilok legtobbszor nepszeru, gyerekszereto, kedves embernek tunnek. Lehet, inkabb megmergezem oket. Vagy felrobbantom a hazat. Fo a biztonsag!
2014. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/239 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, kérdező, de Darwin elmélete alapján kihalásra vagytok ítélve. Tudniillik az evolúció során nem a legerősebb egyed marad életben, hanem a legjobban alkalmazkodó. Lássuk be, a ti lakóközösségetekben ez nem tűnik túl erős tulajdonságnak...
2014. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!