Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/239 anonim ***** válasza:
94%

Amugy, ugye az megvan, hogy a lakogyules sem hozhat visszamenoleg olyan hatarozatot, hogy nem lehet kutyat hozni a tarsashazba, ha addig nem volt tilos?

Arra lehet hatarozatot hozni, hogy szeptember 5.-tol nem lehet uj kutyat hozni.

Ugyhogy sok sikert, (nem), de mint mar irtam, a fagyi konnyeden visszanyalhat.

2014. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/239 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!



Úgy írok neked, mint akinek volt már kutyatámadásban része :)


Ott bizony a juhászkutyákat 2 méteres kigyúrt izomállatok vezették (majd engedték el póráz nélkül) és bizony nem tudta visszahívni. (mielőtt: egyedül voltam, kutya NÉLKÜL amikor ez az eset megtörtént)


Én ellenben 158 centi vagyok, 50 kiló kb. Mégis egy hangos szó nélkül visszahívom bárhonnan a 2 nagy testű (35 és közel 40 kilós ) kutyáimat.

Ja, amúgy pici vagyok, szemüveges, olyan kis szende, "titkárnő" vagy "könyvtáros" típus.

Ja amúgy a ruha alatt van több, nagyméretű tetoválásom, mellpiercingem és metált hallgatok. Ja és van 2 nem-büfészakos diplomám.

Biztos engem is a sátán dobott a földre, mint a szomszédodat! ( irónia, ha nem értenéd)

Amúgy szabadidőmben egy 8 és egy 2 éves kisgyerekre vigyázok - és imádnak :D


A válaszaidból amúgy úgy tűnik, hogy nem a kutyával van a bajod, hanem a lánnyal. Mégis, mi zavar benne?

Mint mondtad, nem beszélgettek vele- és ő sem veletek (ilyen környezetben én sem tenném). Akkor mi alapján mondod, hogy ilyen meg olyan és amolyan?

A külseje?

Most őszintén, ilyen korlátolt lennél? Ez olyan, mintha téged ócsárolnának a gyerekszülés miatt striás hasad meg a narancsbőröd miatt. Fujj, ápolatlan asszony!!!!!

Te elítéled a lányt, akit _nem_ismersz_

Mégis kikéred magadnak, hogy mások ugyanolyan ismeretlenül _megítélnek_téged.

Ez a demagógia csúcsa!


Mellesleg a kutya a vázolt eset alapján igenis jól van nevelve- pl, ha igaz, amit elmondtál, hogy többen (gyanítom milyen hangnemben, a válaszaidból sütő gyűlölet miatt) ilyen feszült-fenyegető módon támadtatok a pici lányra, még szép, hogy morog. Fenyegetted őket és ő megvédi a gazdát. Ez a dolga.


A költözésre való rábírás és a kilakoltatás- Megvette a lakást. Az az _övé_. Hiába laksz ott régebben,. nincs SEMMIVEL sem több jogod ott élni, mint neki.

Az elmondottak alapján, SEMMIT nem tett, amivel szabályt sértett volna, veszélyeztetett volna bárkit.

Ergo, nem szólhatsz.


Esetleg a lakógyűlésen NORMÁLIS stílusban megkéritek, hogy a házban használjon szájkorárt, hogy ti is nyugodtak legyetek.

(mondom NORMÁLISAN MEGKÉRITEK.. nem fenyegetés stb..)


Mint mondtam, vannak hozzám közel álló gyerekek, éltem át igazi találkozást valóban veszélyes kutyával, szóval..


Amúgy ha velem ez történik, ( pl a liftnél többen "elkapás") akkor Ti már régen fel lennétek jelentve zaklatás illetve fenyegetés miatt .

2014. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/239 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a kérdésedet és a válaszokat, és egyszerűen nem térek magamhoz! Hogy lehet valaki ennyire buta, mint te?! És te még 3 gyereket is nevelsz. .. Sürgősen keress fel egy orvost! Beteges, amit csinálsz.

Annak a lánynak tényleg jobb lenne, ha elmenekülne tőled, mert belőled csak a rosszat nézem ki. Az egyik válaszolónak igaza van abban, hogy megérdemelnél egy 8-10 gyerekkel rendelkező, koszos, hangos, rézbőrű szomszédságot. Őket hogy záratnád pincébe?

2014. szept. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/239 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nekem macskám van, tehát nem vagyok beteges kutyatartó... Így is hülyének nézlek.

Utolsó voltam.

2014. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/239 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg, kerdezo, amugy azt mar emlitettem, hogy en peldaul kimondottan ruhellem a kutyakat?

Marmint szamomra elegge "negyereide" allatok. En kimondottan az a unalmas macskas tipus vagyok, de, megsem tudok melled allni, mert _nincs igazad_.

2014. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/239 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem fogod fel,hogy a kutyák nem Támadnak csak úgy?Mondom ezt úgy hogy kutyakiképző vagyok már 17 éve...Értsd már meg,ezeket az ember nem egyik napról a másikra szelidítette meg hanem már az ősember óta velünk vannak.

A kutya igen is gyerekek közelébe való,ha normálisan meg van nevelve:mint mondtad,póráz nélkül megy,és nem volt vele semmi baj? akkor meg? Egyedül akkor lenne jogos hogy itt visitozol,hogyha megtámadta volna a ygereked.olyan dogon problémázol ami meg se történt,Dehát a kutya szerinted egy vadállat amit nem lehet kontrollálni...

2014. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/239 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, hogyan josz te oda, hogy siman ellentmondasz tanult etologusoknak a "a kutyak igenis osztonlenyek" szovegeddel?

Ki az atyauristen vagy te? Milyen vegzetseggel?

Azert ehez kell egy vastag pofa, mar elnezest.

2014. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/239 anonim ***** válasza:
90%

+1 a "borsodi" családra!


Én nem helyezem a gyerekek elé a kutyát- ha egyszer megharapná a kutya akármelyiket, mennie kellene.

De ilyet egy jól nevelt kutya-jól nevelt gyerek kombó nem igazán okozhat. ( nem kizárt, de %-ban nagyon-nagyon kicsi esélye lenne)


( amúgy most már komolyan kíváncsi vagyok a tetovált huligánra, meg a mindenkit rettegésben tartó fenevadra! :D )


üdv: a fenti kutyatámadásos

2014. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/239 anonim válasza:
100%
Igazatok lehet, nem a kutyával van baja, hanem a lánnyal, és a saját nyomorát vetíti ki rá. Ja és nekem sincs, soha nem is volt kutyám, gyerekkorom óta félek az egyedül kóborló, ismeretlen kutyáktól az utcán (van, hogy átmegyek inkább a másik oldalra), de akkor is idiótának tartom a kérdezőt, mármint, mint ahogy már feljebb említettem, nem kamu a sztori.
2014. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/239 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hol élünk? Én speciel olyan helyen, ahol nem a kutyák jelentik a veszélyt, legyen akármilyen nagy meg "vad", hanem a falkában járó "emberek", akik megfogdoshatnak az utcán, a buszon, és ha kikéred magadnak még ők háborodnak fel. Ahol simán betörhetnek hozzád, megverhetnek, de ha te bántod őket, vagy a kutyád, akkor te börtönbe kerülsz a kutya meg altatásra. Nőj fel végre, a te "problémád" sehol sincs ahhoz képest, amit a mi városunkban élőknek kell nap mint nap elviselnie.
2014. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!