Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Van valami módja,...

Segítség! Van valami módja, hogy megszabaduljuk egy veszélyes kutyától és a gazdájától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A háztömbünkben eddig főleg idősekből és fiatal családokból álló, békés lakóközösség élt, egészen egy hónappal ezelőttig. Senkinek nem volt kutyája, mivel egy bérházról beszélünk, azonban egy hónapja új lakó van: egy 20 éves forma leányzó és a lakótársa egy óriási fekete harcikutya.

Nagyon gyakran hordja sétálni és lassan az egész közösség retteg! Az időseket egy ekkora termetű kutya könnyedén felboríthatja, arról nem is beszélve, hogy mivel sosem tesz rá a gazdája szájkosarat, bármelyik pillanatban megharaphat bárkit, akár a gyerekeknek is nekitámadhat.

Amikor sétálni viszi a gazdája, hiába szóltunk már neki többször, a liftet használja. Mivel ez egy kis tér, ilyenkor senki más nem meri használni, ezzel arra kényszeríti az időseket és a gyerekeseket, vagy aki csak nem akarja kockára tenni a testi épségét, hogy több emeletet lépcsőzzön.

Gyakran van szabadon a kutya a ház ak közötti parkban, ahol több játszótér és mégtöbb kisgyerekes van. Már kifigyeltük, mikor ér haza a gazda, vagy mikor viszi sétálni, s ilyenkor senki még a folyosóra sem megy ki.

Mivel egy szinten lakunk velük, és gyakran vannak a lánynak vendégei, sokat van nyitva a bejárai ajtó, így a gyerekeket már a folyosóra is csak ellenőrzés után, felügyelettel merem kiengedni.

A férjem már többször szólt neki, hogy figyeljen nagyon a kutyára, tegyen rá szájkosarat és mindig tartsa pórázon, de nem is érdekli. Kértük már arra is, hogy zárja a kutyát a pincébe, vagy csak este vigye ki a lakásból, de erre sem figyel.

Hogyan lehetnénk újra biztonságban? Van valamilyen jogszabály, amivel esetleg rábírhatnánk a kötözésre, vagy hogy kötelezzék a szájkosár feltételére?



2014. szept. 3. 13:56
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/239 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baromság, hogy "harci kutya", ugyanaz, mint a rasszizmus legrosszabb, legprimitívebb fajtája. Olyan, mintha azon vernéd itt a nyáladat, hogy a házba költözött egy cigány/néger/indián/kínai, úristen, lakoltassuk ki hatóságilag!!! Kapj már az agyadhoz, nem a 12. században élsz, amikor legális volt bemondás alapján, tárgyalás nélkül máglyára ítélni valakit, mert van neki szemölcse, engem meg gyíkká változtatott (de már elmúlt).


Menjél ki a levegőre a kölykeiddel, amíg még megvan az összes karjuk.

2014. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/239 anonim ***** válasza:
92%

ha válaszoltok ennek a szerencsétlennek, akkor csak tovább biztatjátok a trolkodásra!

Pistike unatkozik, vagy nem kapott aputól kutyit, és most itt éli ki magát.

2014. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/239 anonim ***** válasza:
100%
Istenem az én kutyámhoz mit szólnál?
2014. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/239 Quadira válasza:
100%

"Kedves" Kérdező


Az hogy beteg vagy az nem volt kérdéses számomra és szerintem a többi kommentelő számára sem! Az már sajnálatos azonban hogy te a torz, korcs lelkivilágoddal gyermeket nevelsz! Nekünk három nagytestű kutyánk van és képzeld szabadon játszanak a kertben az öt és a hatéves lányaimmal és az ő kis barátaikkal. Még egy morgás sem volt a részükről soha, bántani meg aztán végképp nem bántanák őket. A helyedben visszabújnék abba a sötét lyukba ahonnan előmásztál és nem bántanék valakit aki csak az emberi oldaláról tesz tanúbizonyságot amikor otthont ad egy csodálatos lénynek, a kutyának.

2014. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/239 anonim ***** válasza:
100%
Félek, hogy nem trollkodik... A stílusa túlságosan hitelesen tükrözi az unatkozó ősanyákét. Szakértői véleményem szerint a kérdés valódi.
2014. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/239 anonim ***** válasza:
100%
ha nem trolkodik akkor meg szimplán beteg:)))
2014. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/239 anonim ***** válasza:
100%
2014. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/239 Gabiiiiii ***** válasza:
100%
a "kerdezovel" egyetlen baj van,hogy a szuleshez nem kell alkalmassagi vizsga es megnyomorithatja a sajat gyerekeit a kutyakhoz valo sajat hozzaallasaval...Es meg csak meg sem fordul abban a csokott agyaban,mitol fosztja meg a gyerekeit...Tudjatok...minel tobb embert ismerek,annal jobban szeretem a kutyamat,akiben nyomokban sincs rosszindulat ellentetben a magat felsobbrendunek tarto emberek egy reszevel....
2014. szept. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/239 anonim ***** válasza:
100%

Istenem! Nő vagyok, párommal élek, és fekete kutyám van (nagyobb fekete mudi kan) most meneküljek egy lakatlan szigetre?

Komolyan, annyira fárasztanak az ilyen emberek...Amikor sétáltatom Csilit, szinte akkor is kikerülnek, vagy szúrós szemmel néznek rám az ősanyák...

Bár a múltkor jól esett, hogy egy apuka megkérdezte, hogy a 2-3 éves lánykája megsimogathatja-e a kutyámat.(persze, hogy meg) Lehet, hogy van még remény....

2014. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/239 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen emberek miatt, mint a kérdező kényszerül a normális kutyatartó arra, hogy napi szinten topon legyen a törvényekből, rendeletekből. Különben csőbe húznák...


Tudod mit? Elmesélem a saját esetem:


Októberben költöztünk panelba. Van a szomszédunknak egy staffordshire terrierje, fekete, Írtam feljebb, hogy van kutyám, talán pont ezért megvártam, míg többet megtudtam a szomszédról, és a kutyájáról, addig egy kicsit nagyobb ívben kerültem ki a kutyust :).

És lám, a múltkor áthívtak ismerkedni minket, bemutattak a kutyának is. Azóta, ha hazajövök, és épp nyitva van az ajtójuk, a kutyus jön, és üdvözöl! Kiderült, hogy nagyon kedves, jól nevelt kutya.

Lehet, hogy neked is ezt kellene. Sütni egy sütit, áthívni a lányt, ismerkedni. Hidd el, ez a legjobb megoldás. Kérdezni a kutyáról, szóba elegyedni. Tudod, a kommunikáció a legfontosabb, az értelmes ember ismérve!!!!

2014. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!