Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a falkavezér? Veszélyben...

Ki a falkavezér? Veszélyben van a pozícióm?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori lesz, de kérlek olvassátok el.


Párom (F) és én (N) 8 hetesen hoztuk el az argentin dogunkat, bent aludt az előszobában. Eleinte vinnyogott, majd hamar megtanulta átaludni az éjszakát. Szobatiszta sajnos nem lett. Amikor megkapta a veszettség ellenit, akkor tettük ki először az udvarra. Kötődik hozzánk nagyon. Most 8 hónapos.

Minden séta előtt le kell vele bokszolnom, hogy ne húzzon, de kb 10 perc vitatkozás után szépen sétál. Behívásra jön, jutifalattal mindent megcsinál nekem. A kajánkat soha nem kunyizza el, illetve bármit nyugodtan a pulton hagyhatok. Ha olyat vesz a szájába (mondjuk a cicának adok csöves csontot, neki nem, de elcseni), kivehetem a szájából és nem morog rám. Etetésnél leül és megvárja amíg azt mondom "tied".

A lakásba engedély nélkül becsörtet, hiába parancsolok rá hogy kifelé. Sokszor rálép a lábamra.

A páromat jobban tiszteli, neki engedelmeskedik első szóra. A kukát kirámolja, felmegy az ágyra, elhordja a cuccainkat, pár dolgot szét is szed.

Járunk vele iskolába, ott változó a viselkedése. Az az érzésem hogy nekem csak akkor engedelmeskedik ha kedve van. Tudom hogy ez baj, de nem tudom eldönteni, ki a falkavezér, kit tart a társának és kit tart alárendeltjének. A suliban azt mondták szerintük engem nem vezérének hanem társának tart.

Ahogy ezt így leírtam, szerintetek nagy gáz van, vagy jó irányba haladunk? Tudom hogy még sokat kell tanulnia, ezért kérdezem, vajon hol állok én a rangsorban, hol áll a párom és hol áll a kutya?



2014. okt. 16. 12:26
1 2 3
 11/30 csabika1971 ***** válasza:
14%

# 6.

Hát igen roppant okosnak hiszed magad, de akkor lettél volna az ha megfogadod a saját tanácsod és hallgatsz.

Látom nem ismered a kutyákat és a természetüket sem. Javaslom olvas róluk szakkönyveket és beszélgess tanulás céljából igazi hozzá értő szakemberekkel.

Tudatlanságod után döbbenni fogsz, hogy egyes kutya fajták mennyire mások a többieknél.

És általában az őrző-védő munkákra alkalmas fajoknál a kutyák, soha nem istenítik úgy a többi embert mint a vezérüket. Nem azt mondom őket nem szeretik és nem fogadnak szót, de nem csüngenek rajta mint a vezérükként elfogadott gazdán.

Tartsál ilyen típusú kutyákat családban és majd rájössz (nekem rotijaim voltak). Kiképzésre hordtam őket és közben ott segédkeztem, és közben és azóta is bármi kutyás témájú dolog kerül elém elolvasom. Javasolnám neked is!


Na és most ismét lepontozhatsz, mert láthatóan úgyis csak ehhez értesz.

2014. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 csabika1971 ***** válasza:
0%

Akuminak. Közben olvastam amiket előző levelem után írtál. Tudatatlanságod megdöbbentő, főleg amilyen magabiztosan tényként előadod.

Minden kutyának egy falkavezére van, ez az ősidőkből fakad mikor még farkasok voltak.

Lehetnek még rangsorban felette álló személyeket (kiket ő legalábbis maga felett ismer el), de falkavezér csak egy van!

De kutyák esetében nem sokat jelent, a különbséget csak az ért és látja aki kutyák közt él és figyeli viselkedésük és a különböző emberekkel a kapcsolatuk.


Kérdezőnek. Ne aggódj jól csinálsz mindent, csak légy kicsit erélyesebb vele szemben.

2014. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs olyan, hogy van-e kedve vagy nincs, mert ha 2x sem hagyja abba azt amit csinál akkor fogom és elviszem onnan és szóban leszidom, persze úgy csinál, mint aki érti meg tudja, hogy rosszat csinált, de már egyre kevesebbszer kell ilyeneket csinálni, lassan megtanulja, hogy elég ránéznem, hogy viselkedjem. :)

26/N

2014. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Csabika te mivel foglalkozol? Mert azt tudom hogy Akumi mivel, ezért is hallgatok rá. De te?

Most akkor végképp nem vágom.

Felette állok? Akkor miért nem csinál meg nekem mindent? Pl miért nem tiszteli a cuccaimat és miért lép a lábamra, miért akar mindig előttem kimenni a kapun?

Értem én hogy kiskamasz, de suli csak hetente egyszer van és nem mindig van idő mindent végigkérdezgetni.

Jól csinálom amit csinálok vagy nem?

2014. okt. 16. 13:51
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez a problémád kérdező, hogy mindenen itt problémázol meg parázol, lovagolsz a meghatáozásokon. Tök mindegy ki a falkavezér. Jól viselkedik a kutya? Nem. Egyszerűen el kell érned, hogy ne lépjen a lábadra, ne menjen ki előtted, ne szedje szét a dolgaid. Az van amit te akarsz. Ennyi az egész. Aztán utána hívhatják akárminek a pozícódat.
2014. okt. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
45%
Akuminak meg ajánlom, hogy vegyen maga elé két egyformán normálisan nevelt kutyát. Egy olyat amelyik a köztudatban többgazdás, emberimádó fajtaként van számontartva, meg egy olyat amelyik a köztudatban egygazdásként él. Ha átlagos, fajtajelleget hordozó egyedeket fog ki, akkor a kettő viselkedése ég és föld lesz. Ha ezt nem látod, akkor a szemészetet ajánlom következő állomásként. Persze ettől még az egygazdás sem szedi szét a csalát többi tagját. "Csak" teljesen más az egész viselkedése.
2014. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Naaaa ne variáljatok! Mindenki mást mond! Most honnan tudjam melyik az igaz? Igen, engedelmeskedik, de nem mindenben és nem mindig!
2014. okt. 16. 14:27
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress fel egy olyan kutyasulit, ahol aktívan foglalkoznak ezzel a rangsor-kérdéssel, nem csak engedelmes oktatás van. Szimpatikus sulit válassz, olyan oktatókkal, akikre szívesen bízod a kutyádat, és hallgass rájuk. Nem mondom, hogy azzal nem lehet nagyot tévedni, mert lehet, de legalább magabiztosan fogod elcseszni, az is jobb, mint bizonytalankodni :)


A többieknek meg jelezném, hogy tisztában vagyok a kutyák jellembeli különbségeivel, csupán arról beszélek, hogy nem kell megmagyarázni, hogy miért nem működik a kutya, hanem el kell érni, hogy működjön. Lehet itt egygazdásozni meg többgazdásozni, de ha a kutya nem hallgat valakire, akire kéne, akkor ez az elmélet nem segít.

2014. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Ebben csak te vagy a hibás. Nem vagy képes a kutyát irányítani. Ennek semmi köze , hogy ki a falkavezér.
2014. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
72%

Olyan unalmasak ezek a beszélgetése, egyikőtök ezt mondja a másik azt mondja..-.-

Kérdezőnek ajánlanám: [link]

2014. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!