Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy rotvájler...

Nagyon szeretnék egy rotvájlert. Hogyan győzzem meg anyuékat? 13/L

Figyelt kérdés
Kertes hazban lakunk de anyukamekr azt mondjak varjak amik idosebb leszek. Hogyan gyozzem meg oket nagyon felelőségtelljes vagyok, a haztartasban is segitek anyuéknak szoval en lennék a kutya teljeskoru gazdaja.

#rotvájler
2014. nov. 4. 14:05
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem kéne leszolni engem azert mert rosz a helyesirasom. Dizlexiás vagyok. Egyebkent meg nagyon imádam a kutyákat egy pulit fogok kérni Karacsonyra.
2014. nov. 4. 14:34
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a "baj" a kutyatartással, hogy sokan nem látják, mekkora felelősség 10+ évig gondoskodni róla. Akkor is sétáltatni, ha esik, ha beteg vagy, ha szakad a hó és odakint -20 fok van... egy gyerekre ez fokozottan igaz. A kutyád jó eséllyel körülbelül annyi ideig fog élni, amennyi te most vagy. Gondolj bele, ez mennyire hosszú idő. Először kezdd valami kisebb, rövidebb ideig élő állattal (pl. hörcsög, egér, patkány), hogy lásd mivel jár az állattartás. Aztán ha nagyobb és érettebb leszel, akkor vegyél kutyát. :)
2014. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Mért akartok lebeszelni mondom hogy nagyon felelőségtelljes vagyok
2014. nov. 4. 14:36
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy ettől függetlenül minden fajta kutyát meg kell nevelni! Nem kivételezni azért mert ő egy Labrador vagy XY fajta stb. Mert én már sok fajtából láttam elnevelt egyedeket. (És ezért életre megutáltam néhány fajtát.)


És ne szidjátok már többször le azért, mert elírta a nevét...

2014. nov. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 csabika1971 ***** válasza:

#9.

Csak annyit fűznék hozzá a mondanivalódhoz, hogy a roti sem fázik télen. Mert igaz viszonylag rövid szőrű, de az tömött. És télen a hidegben kicsit erősebb kaján kell tartani és nincs semmi gond.

A Boxer kényesebb erre, mert ő tényleg rövid szőrű, de vele sincs gond télen, esetleg néha megnáthásodhat de az sem vészes. Más részt jellemében sokkal simulékonyabb a rotinál, így aki őrző-védő kutyával akarja kezdeni a tartást, annak tökéletes első kutyaként is.

2014. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Nagyon felelőségtelljes vagyok"

Kicsit önimádóan hangzott... De amúgy tényleg kisebbel kezdj!

2014. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem tűnsz felelősségteljesnek. Egy kutya 15 évet is élhet. Én is szerettem volna rotit, de nem tartok, mert tudom, hogy nem lenne itt jó helye. Ez a döntés hosszú évekre megváltoztatja az életed, és nem mondhatod azt, hogy kirakod a kutyád, ha már terhessé vált a dolog.
2014. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 KGabi0000 ***** válasza:
65%
Miért pont pulit,a puli terelőkutya,rengeteg mozgásra van szüksége,ráadásul következetes,határozott nevelés kell és ha sétálni viszed akkor is problémák lehetnek.Szerintem inkább keress egy 3 év körüli keverék menhelyi kutyát,mert egy puli úgy 100.000 körül van,mivel olx-ről és társairól nem érdemes venni.Én nem akarlak róla lebeszélni,nekem is van kutyám,szeretem és tudom milyen rossz kutya nélkül élni.Itt egy gazditkereső állatos honlapja,ha esetleg a szüleid megengednék,akkor egy menhelyen mindenképp nézzetek szét: [link]
2014. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
48%
Ne pulit. Inkább valami könnyebben kezelhetőt először. PéldáUl golden vagy labi. De én még neked nem ajánlok kutyát. Túl gyerek vagy és most nem a korodra gondolok....
2014. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
95%

Várj még azzal a kutyával!


Nekem a felelős állattartás ott kezdődik, hogy fogom magam, utánanézek mivel is jár az adott faj (és ez esetben fajta) tartása - tök mindegy, hogy új-kaledóniai vitorlásgekkót szeretnék kutyát. Te már ott buktad a dolgot, hogy ordít a kérdésedről, hogy nem vetted a fáradtságot, hogy neten rákeress a hőn áhított kutyafajtára.

Egy egyszerű google keresésből kiderült volna a számodra, hogy a rottweiler olyan határozott, erős kezű gazdát igényel, amilyen még a legfaszább, legrátermettebb 13 éves sincs, a puli meg a hatalmas mozgásigénye miatt problémás.

A másik az, hogy az anyagi vonzatának is illik utána számolni. Fajtatiszta kutya 100 000Ft (magyar fajták valamennyivel olcsóbbak), oltások, bolha- és kullancs elleni védekezés, minőségi etetés, kutyasuli (rotihoz erősen ajánlott), néhány tízezerFt vésztartalék. Nem tudom nálatok ez hogy megy, de engem konkrétan körberöhögnének, ha ilyen ajándékot kérnék.


Szerintem a szüleid is jobban hajlanának a kutyára, ha látnák, hogy tudatosan tájékozódsz és készülsz a kutyára. Ennek fényében én Jan Fennel könyveket kérnék idén karácsonyra.

2014. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!