Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még valamit tenni, ha...

Lehet még valamit tenni, ha egyszer a kutyád megharapott? Lányom mindig félt tőle, ezt érezte a kutya is, de most, másfél évesen megharapta a kezét / nem mélyen, de. /

Figyelt kérdés
Amikor el akart tőle venni az utcán egy koszos rongyot. Mit lehet ilyenkor tenni? Mármint hogy ne ismétlődjön meg. Bár azt mondják, ha egszer megtette.
2010. febr. 4. 10:49
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
5%
na nehogy már egy kutyával egyenértékű legyen egy kisgyermek, te...
2010. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
23%
Imádok minden fajta állatot,van kutyám macskám és még gyerekem is. De a gyereknél,és az ember életnél semmi sem fontosabb!!! Ha választanom kellene nem haboznék egy percet sem. "Most lehet szidni,meg anyázni!" Egyébként már nagyon sok kóbor kutyát befogadtam,mert sajnáltam őket! Sokat háborúztam is miatta a családommal. Olyan helyen lakom ahol rengeteg van,a sok "jó gazdi" miatt. Volt közöttük kicsi nagy öreg stb. De mikor egy idősebb foxi keverék megölte az összes csirkémet,és a kislányom lábát is megharapta a férjem lelövette. Volt olyan kutya is hogy a kiscicákat megfogta és megette.
2010. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
36%

az én amstafom megnemharapna, ha a táljába nyulok sem.

labradorom már morogva eszik. erről ennyit.

2010. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

A kisgyereket és a kutyát is meg kell tanítani az együtt élésre. A kutyát a toleranciára és elfogadásra, a kisgyereket pedig arra, hogy nem nyúlkálunk a szájában, a szemében, nem ütjük meg, nem húzgáljuk a szőrét, stb.

Soha nem hagyjuk őket együtt felügyelet nélkül!!!

A kutya pontosan tudja, hogy a kisgyerek gyenge, védtelen, és egy mozdulattal megölhetné, de ha a gazdik (jó esetben falkavezérek) megfelelően kezelik a helyzetet és éreztetik, hogy a gyerek valahol mégis csak felette áll, akkor nincs probléma.

A lányod másfél évesen azért fél, mert ha nem is tudatosan, de ti nevelitek bele a félelmet.

Nem tudom, hogyan nevelitek, tanítjátok a kutyát, de ha nem ad oda valamit, és harap azért, mert el akarják tőle venni, akkor az a ti hibátok, nem a kutyáé! Mert nem lett neki megtanítva, hogy ha a gazdi el akarja venni, oda kell adni. A másik meg, hogy nem elvenni kell tőle, hanem elkérni vagy egy jutalomfalatért elcserélni. Egy másfél éves gyerek erre még képtelen, ezért fontos annyira a folyamatos felügyelet.

Nem igaz, illetve nem általánosítható, hogy ha egyszer harap egy kutya, akkor legközelebb is fog.

A kutyatartás nagy felelősség. Éppúgy jár együtt szépségekkel ahogy nehézségekkel is. Ha az első problémánál feladod (elaltatod vagy elajándékozod), akkor az olyan, mintha a házasságodat az első veszekedésnél felbontanád.

Ajánlom Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, illetve egy jó kutyasulit. Ahol elsősorban téged tanítanak meg a kutya nyelvére.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
82%
a kutya másfél éves, nem a gyerek:S
2010. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
93%
Hmmm, hát azt félre néztem. A lényegen mit sem változtat. Ha nagyobb a gyerek, akkor pedig már őt is lehet tanítani a kutya nevelésre.
2010. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
A lányom 18 éves, és nem úgy fél a kutyától, hanem tart kissé tőle, úgy mondanám. A tálját elvehetem, belenyúlhatok, azért sosem morgott, vagy harapott sem engem, sem mást. Havanese keverék, közepes testalkatú. Foglalkozunk vele, mert okos egyébként, de a kutyák között is vezérként szeret viselkedni:/
2010. febr. 4. 16:34
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem a kutya hibája! A kutya minden tettéért a gazdát kell(lene) felelőssé tenni! Meg kéne nevelni a kutyát, hogy érezze te vagy a falkavezér és nem a kutya.
2010. febr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
63%

13:09 egy r***dt állatkíznó! Befogadod a kutyákat hogy verhesd a melled hogy te milyen jó vagy, mi? De ha valami nem tökéletes akkor meg kell gyilkolni! Bmeg lődd már le a gyereked is ha rosszul viselkedik legalább eggyel kevesebb ember pusztítja a bolygót! Úgyis túlnépesedés van. Ja pesze ő biztos tökéletes, úgy nyomtad ki hogy már tudott mindent és engedelmes volt!! Szerintem ne fogadj be több kutyát, az utcán jobb nekik, mint egy ilyen lusta, öntelt alakkal! Csak aztán majd ne sírj ha gyerekeid felnőnek és a családod kihal te meg egyedül maradsz otthon, mert az egyetlen hű társad képes vagy lelőni, ahelyett hogy dolgoznál vele! Undorító!

Kedves kérzdező: nevelés. Meg kell nevelni a kutyát. Lehet hogy csak véletlen volt amit tett. De el kell fogadnia hogy a lányod is főnök nem csak te. Kicsi a kutya, de kutya, nem szabad elkényeztetni! Most kamaszodik.

2010. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 17:54-es én nem írom le mit gondolok rólad,nem süllyedek a szintedre!!! Gondolom úgy is tudod,csak annyi hogy lődd fejbe magad te. Még jó hogy én vagyok a szar alak mert enni adok a sok kóbor ebnek. És nem a régi gazdája aki kiteszi mert nem tud mit kezdeni a kölykökkel,vagy mert beteg vagy öreg az állat. Nekem már van 3 saját kutyám,akik soha nem bántottak senkit. Minden kóbor kutya nálunk áll meg,és én adok neki enni mert megsajnálom. Elég sokat csesztetnek is miatta otthon. Te mit csinálnál ha szétszednék a kerítést,megölnék a házi állatokat? A szomszédomban éjszaka bementek a disznó ólba,és halálra marcangolták a két malacot! Olyan is volt hogy a kiscicákat ölték meg. Vagy nem tudnál végig menni az úton,biztonságban. De te biztos megdicsérnéd őket,és hagynád hagy csinálják. Én sem vagyok híve annak hogy meg öljük őket,de ilyenkor mit lehet csinálni? Ugye azt te sem várod el tőlem hogy hordjam őket kutya suliba. De ha gondolod megadom a címemet és nagyon szívesen rád bízom őket!
2010. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!