Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még valamit tenni, ha...

Lehet még valamit tenni, ha egyszer a kutyád megharapott? Lányom mindig félt tőle, ezt érezte a kutya is, de most, másfél évesen megharapta a kezét / nem mélyen, de. /

Figyelt kérdés
Amikor el akart tőle venni az utcán egy koszos rongyot. Mit lehet ilyenkor tenni? Mármint hogy ne ismétlődjön meg. Bár azt mondják, ha egszer megtette.
2010. febr. 4. 10:49
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem kutyasuli kell, hanem NEVELÉS. Egyik kutyámmal sem jártam kutyaiskolába, mégis nyertek engedelmes versenyeket! Volt olyan kutyánk (és nem apróka foxi) aki ha tehette egymás mellé fektette az összes kinyírt nyulunk! Mégis élt 16 évet velünk! Tudod miért? Nevelés+biztonságos nyúlketrec+kutyakennel. Ehhez nem kutyaiskola kell hanem hozzáértés és egy kis türelem! Ha sok kutyád van és nem értesz hozzá akkor nem kell befogadni! Nekem is van 3 kutyám, és azokat tisztességgel ellátom, foglalkoztatom, nevelem! De többet nem tudok és ezért nem érzem magam rossznak!

Ja amúgy meg sosem volt olyan kutyánk aki át tudott volna menni a szomszédba, és olyan kutya sem volt aki be tudott volna jönni hozzánk. Nálunk alap a tuti biztos kerítés. Nem foxink volt, hanem malamutunk, roti keverékünk, stb és mégis meg tudtuk oldani. Nem kell őket befogadni ha nem tudod őket maximálisan kezelni. A nővérem fogadott be szökős kutyákat, halódó macskákat, mégsem dobta el őket amikor kiderült a baj... Nem tudom a gyerekeid hogy neveled... Aki nem ért a kutyákhoz annak nem kell kutya. Nem lehet mindenki kutyákat segítő ember, van aki másban jó...

2010. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
85%
jóég...akkora feneket kerítettem ennek az egésznek, aztán kiderült, hogy egy havanese keverékről meg egy 18 éves lányról van szó:) én meg azt hittem, életet kell menteni..meg kéne tanulnotok bánni egy kutyával!
2010. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
44%
Már írtam 3 saját kutyám van,ezek is kóbor ebek voltak és velük nincs baj. A gyereket sem bántják. A többi kutyának nem vagyok gazdája,és nem fogadtam be csak adok nekik enni mert állandóan ott kuncsorognak mikor a sajátjaimat etetem. Ja és nem én engedem be őket,szétrágják a kerítést. Nem fogok én itt magyarázkodni,nem tudom te mit tennél az én helyemben? Mert ugye akkor is én lennék a rossz ha elkergetném őket?! Te hogy nevelnél meg kóbor kutyákat,akik ráadásul agresszívak is?
2010. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Mondtam hozzánk nem tudnak bejönni. :) Én hívnák hozzájuk menhelyt. Ismerem az ittenieket, nagyon rendesek. Nem szoktatnék a ház elé agresszív kutyákat.
2010. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
0%
INGYENES arcpakolás! Csak vigyél a gyerek közelébe egy neveletlen ösztönállatot és hagyd magára. Plasztikai sebészek ebből gazdagodnak meg.
2010. febr. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Winner of Royal Hill ***** válasza:
85%

18 évesen fél a kutyától(egy ilyen földszintes izétől)???


Siralmasak az emberek...

Egyébként meg a félelmet beleneveltétek a gyerekbe,sosem fogja kinőni. Illetve kinőheti de csak sokkterápiával,mint a sógorom. Ő is rettegett a legkissebb kutyáktól is,majd amikor összekerült a hugommal egy falkányi németjuhászt és német dogot kapott a nyakába:)

Azóta simán megeteti őket,játszik velük,sőt az elléseknél is aktívan segédkezik.

Azt azért hozzá kell tennem,hogy a kutyák érzik rajta hogy nem egy erős egyéniség, néha gonoszkodnak vele,de jobbára szót fogadnak neki.

2010. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló. Hogy te milyen egy bunkó vagy! Ha nem tudsz értelmes választ adni, akkor ne ide írjál. Egyébként az 5 éves gyerekemnek mindent elnéz, bírkóznak, játszanak együtt, még csak feláje sem kapott soha. A 13 fiamnál sincs ilyen gond, őt simán elfogadja főnöknek. Akik értelmes, hasznos válaszokat adtak, annak köszönöm, rajta vagyunk az ügyön, hogy ne legyen ilyen többet.
2010. febr. 5. 10:04
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

15:50-es vagyok. Ha két másik gyerekedet ilyen feltétel nélkül elfogadja a kutya, játszanak, birkóznak, és veled is rendben a kapcsolat, akkor a lányodban van a hiba. A kutya megérzi a félelmet, és ha okos, hajlamos a domináns viselkedésre, akkor a félelmet ki is használja, megpróbál feljebb lépni a ranglétrán.

A lányod feladata lenne megbékélni a kutyával, és eltörölni az ellenérzéseit, félelmeit.

Nem értem, hogy hogy fajulhatott idáig a dolog. Azok a gyerekek, akik kutya mellett nőnek fel, általában gondolkodás nélkül rohannak minden kutyát megsimogatni.

Terápiaként pl. ki lehetne látogatni a közeli menhelyre családostul hétvégenként sétáltatni. A gondozók ismerik a kutyákat, olyan kutyát kell kérni sétához, aki tutira, még véletlenül sem kap oda. Több alkalomnyi, sok-sok kutya megsétáltatása után a lányod rá fog ébredni arra, hogy a kutya nem bánt, ha nem ad rá okot.

A rongyot is azért nem adta oda, mert nem tekinti felette állónak a falkában.

2010. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
0%
2010. febr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

11.20.

Az én kutyám ennek kb.negyede.

Ezek falkában voltak /3-an, az már falka/, az enyém pedig egyedül van.

Értem a szándékot, de azért itt még nem tartunk.

2010. febr. 6. 13:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!