Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megengeditek idegeneknek...

Ti megengeditek idegeneknek hogy megsimogassák a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
ha megkérdezik? Mert én nem szoktam engedni, pedig sokszor megkérdezik, nagyon bunkó lennék?
2015. jan. 16. 21:12
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Általában megengedem. Csak ha gyanús az ember akkor nem. Nyáron sétáltunk a szomszéddal és kb. 10 gyerek szaladt ki és kérdezték, hogy megsimogathatják-e...nem mondhattam nemet. :) De látszott a kutyámon is, hogy mennyire élvezte, hogy egyszerre ennyien tapogatják. :D
2015. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és én is mindig mondom -főleg a gyerekeknek- hogy megsimogathatják, nem harap.

Olyan is volt már, hogy hajléktalanhoz ment oda, és örültem, amikor láttam az emberen, hogy boldog lett attól, hogy megsimogathatta.

2015. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Szerintem is szituáció függő, én általában megengedem, viszont én mindig megkérdezem, hogy szabad-e, mert tudom, hogy sokan meg nem szeretik, de én ezt kicsit túlzott fegyelemnek tartom(kivéve az oktatása alatt, vagy ha épp büntibe van).
2015. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán, mert az öreg nem szereti az embereket, a kicsi meg tufa, és nem akarom, hogy rászokjon, hogy bárkinek lehet a fején ugrálni (mert valamiért az emberek imádják, ha az arcukban ugrál egy pitbull, úgyhogy jól összesimogatják érte), az meg még hülyébben veszi ki magát, ha megengedem, aztán jól lecseszem a kutyát és mérgesen odébb viszem :D Ha eleve meg se engedem, akkor kihagyjuk a "miért bántja szegény kutyát, hát csak örül" köröket, meg a kutya is szokja, hogy a többi embert nem maceráljuk, mert amúgy aki szimpatikus neki, ahhoz hajlamos csak úgy odasétálni érdeklődni. Mondjuk az is haladás, hogy már csak ahhoz, és nem válogatás nélkül ekárkihez... :D
2015. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedem, bizonyos keretek közt, amint látom, hogy mondjuk kisgyermek kéri az anyját, hadd mehessen oda a kutyámhoz, már készülök, hogy kérdezés nélkül tolja magát oda gyerek. Ilyenkor odaállok - állj, netovább!, figyelmeztetem jelen esetben az anyukát, hogy idegen kutyákhoz csak úgy ne engedje a gyereket, mert a kutya nem tudni, hogy reagál rá. A következőként csinálom aztán, mondom a kisgyereknek, hogy nyújtsd oda a kezed a kutya felé, hadd szagolja meg, és megvárom a kutyám reakcióját. 98%-ban, csóválva odadugja a fejét, de volt már, hogy elhúzódott, és elbújt mögém. Ilyenkor tudom, hogy nem akar interakcióba lépni az illetővel, akit aztán megkérek, hogy hagyja a kutyát, valamiért nem szimpatikus neki. Működik!
2015. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Aki szereti a kutyakat,annak termeszetesen megengedem. Mindenkinek jobb kedve lesz tole, kutyam is orul, en is, hogy tetszik nekik a kutyam viselkedese.

Kicsi koratol engedem, nem vagyok feltekeny tipus :)

2015. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
76%

Persze had szokja, csak előnye, hátránya nem származik belőle. Sosem értettem, miért lenne ez baj, sőt, szerintem az a gáz, ha a kutya kéretlenül rámorog, kap arra, akire akar.


Ha az ideiglenesem épp olyan, akkor már amikor közelítenek, megmondom nekik, hogy ne simogassák, mert még új kutya, félős, stb.

2015. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
30%

Azért nem mindegy milyen fajta a kutya... Nekem rotim (is) van, nyilván ne simogassa már senki, mert nem kiállítási rotim van, hanem igazi, aki véd, ha arról van szó, tehát haraphat. Kölyök korában a kutyaoviban megengedtem (volna, ha megkérdezték volna) hogy megsimogassák, de mindenki rosszul nyúlt hozzá, totál elbizonytalanították a kutyát (én meg nem hívhattam ki a szituból-tükör suli-) úgyhogy elegem lett... Az utcán is többen mindenféle kérdezés nélkül rányúltak, csak úgy. Úgyhogy én azóta úgy vagyok vele, hogy többet árt az, ha rosszul nyúlnak hozzá, mintha egyáltalán hozzá se nyúlnak. A következő kölykök már ennek a szellemében fogom nevelni és engedni/vagy nem engedni, hogy simogassák.


A másik része a dolognak, hogyha mondjuk egy goldenem lenne, esetleg jobban megengedném, hogy simogassák, mert tudom, hogy az a fajta olyan, aki szereti az embereket. Na de megint csak attól tartanék, hogy rosszul nyúlnak hozzájuk, mert ugye nem szokás megkérdezni, hogy lehet-e... csak jönnek és nyúlkálnak, amit nagyon nem szeretek.


Szóval lehetne ezt normálisan is, csakhát túl hülyék az emberek.

2015. jan. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Óriási habos-bolyhos fehér kutyámmal ha sétálok városban, tapadnak rá a szemek, hogy jajj, de aranyos, milyen fajta? Hát kuvasz. Erre a simogatásra nyúló kezek általában megállnak a levegőben.... :)

Mellesleg a kutya is rühelli, ha idegenek tapizzák. Ne tapizzák. Én se engedem, hogy bárki megsimogasson, aki szimpatikusnak talál.

A mellette sétáló, kis keveréknek kinéző Jack Russellemet többnyire észre se veszik.... Pedig ő, ha mást nem, eltűri a simogatást, úgyhogy a nagyon erőszakos kölköket őrá szoktam "uszítani".

2015. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezi és normálisnak néz ki az ember, akkor megengedem. Bár a kutyám nem mindig szereti, ha macerálják, de olyankor odébb megy, én meg szólok az illetőnek, hogy hagyja, mert most nincs kedve.

De mikor a hiperpigmentáltak jönnek, hogy harapós-e meg ilyenek, akkor azt mondom, hogy igen, és hagyják békén. Én tudom, hogy nem harapná meg őket, de nem bírnám elviselni, hogy ilyen kétes higiéniájú emberek fogdossák.

2015. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!