Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megengeditek idegeneknek...

Ti megengeditek idegeneknek hogy megsimogassák a kutyáitokat?

Figyelt kérdés
ha megkérdezik? Mert én nem szoktam engedni, pedig sokszor megkérdezik, nagyon bunkó lennék?
2015. jan. 16. 21:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Én megengedem, igényli is idegenektől a simit, de csak akkor, ha tényleg megkérdezik. Mostanában rendszeresen megpróbálták elhívni mellőlem kérdezés nélkül, arra viszont ugrok.
2015. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Örülök, ha valaki szereti a kutyákat, eloszlathatom a pit bullokkal kapcsolatos előítéleteket, és 3 kutyámból 2 imádja is az embereket. Ha látom, hogy túlpörögnek a kutyák, ugrálnak, akkor szólok az illetőnek, hogy legyen szíves várni, leültetem. Ilyenkor persze mondják, hogy nem baj, de határozottan szólok, hogy baj, mert nincs nekik megengedve. Általában megvárják, míg a kutyák leülnek, aztán mehet tovább a dolog. Gyerekeknek különösen örülök, bár a visítósoknak nem.

Kétes kinézetű alakoknak nem engedem, akkor egy 'elnézést, sietünk'-kel továbbmegyünk.

2015. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 SzMHZs ***** válasza:
Ha ráérek, nem rohanunk sehova, akkor megengedem, kivéve gyanús alakoknak, meg akik már messziről sikítozva jönnek, hogy "jajdeédesaranyoscukimuki". (Ez utóbbiak engem idegesítenek :D ) A kutyám mindenkivel barátságos, szereti a simit, szóval nincs rá okom, hogy ne hagyjam olyannak, aki normális :)
2015. jan. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Szilvi & Argos ***** válasza:

Persze. Sokszor BKV-n, vagy utcán pusztán jóindulatból, kérdezés nélkül is odaszólnak neki vmi kedveset és megsimogatják :) Kisgyerekes szülőknek szoktam szólni, hogy tanítsák a gyerkőcöt: csak kérdezés után mehet a simi.

Kétes egyéneknél megyünk tovább, de volt szitu már, mikor azok is simizték...múltkor is a kutyára dőlve...tuti ittas volt a pali :D de nem árt, ha a kutya elviseli, kapott is érte jutalmat.

Sokat rendezvényezünk, ahol a legfőbb feladat cukinak kell lennie :D Kifekszik hanyatt és a hasát vakartatja, vagy másoknak dugja a seggét simire...ma pl legalább 10 ember simogatta összesen. Vittem kutyákhoz ismerkedni, és a vége az lett, hogy mindig a gazdiknak hízelgett, tekergett, hajlamos a lábukra hemperegni, ez előtt már szólni szoktam, hogy elég :)

2015. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Én nem engedem,mert nem a kutyám túl barátságos és ha valaki elkezdi simizni odadörgölözik vagy ritkán ugrál és ha csak hozzáér egy kisgyerekhez már felborul szegény gyerek (30kg-os kutya) :D a másik meg,hogy ha felnőttek simizik néha egyes emberektől megijed.
2015. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A kutyám barátságos, nem harap, és szokták símogatni.

Volt amikor csöves simogatta meg, de akkor otthon lefürdettem, nehogy elkapjon valami atkát.

2015. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A kutyám tipikus labrador, az emberekhez (és a kutyákhoz is :D) naiv bizalommal, érdeklődéssel és örömmel viszonyul, úgyhogy igen, ha valakin látom, hogy barátkozni akar vele, ahhoz odaengedem és azt csinál vele, amit akar. Az a helyzet, hogy őt az eddigi tapasztalataim alapján egyszerűen lehetetlen kibillenteni a lelki egyensúlyából, egész napos idegen gyerekek általi nyúzást is csendes beletörődéssel visel, úgyhogy részemről bárki hozzányúlhat.
2015. jan. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ha valaki odajön, megkérdezi, megsimogathatja-e, akkor mondom, hogy igen.

De azt ki nem állhatom, mikor valaki odajön, azt mondja, JAAAAJJJ de édes kutya! és már simogatja is meg. A kutyám nem igazán szereti az embereket, megválogatja, kinek kap oda és kinek nem. Természetesen az utóbbi esetben szokott inkább morogni :)

2015. jan. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!