Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a garancia arra, hogy a...

Mi a garancia arra, hogy a kutyafuttatóban nem támadják meg a nagytestű kutyák az én 3,4 kilós kiskutyámat, ha beviszem?

Figyelt kérdés
Többször jártunk már a kutyafuttató körül pórázon (csak ez az egy van a városban) és rendszeresen nagytestű kutyák voltak ott. Volt köztük elég ijesztő, tipikus harci kutya is, éppen ezért még sosem mentünk be. Most 1 éves a kutyám, bichon havanese és elég kistestű. Nem szokott kötekedni, ha pórázon van. Mar nagyon rég szeretném végre elengedni szabadon a természetbe, de sajnos félek, hogy a nagyok megtámadják és megölik. Ez a rémálmom az utcán is. Örülnék, hogy ha valaki elmondaná, hogy működik egy kutyafuttató, oda csak "normális" kutyákat engednek be, tehát nem kellene félnem?

2015. febr. 21. 21:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
13%
Nekem az egyik kutyám csak 5 kilós, azt így a hónom alácsapom és viszem a villamoson. Bevittem egyszer sok kutya közé délután 6-kor. 3 nagykutya megtámadta, aztán felemeltem és kiszaladtam vele. De korábban, vagy később csak 1-2 kutya van bent, akkor be lehet vinni, azokkal játszik, nem baj ha 10-szer akkora a másik kutya, ő nem fél senkitől, csak éppen az szokott lenni, hogy összenyalják amikor játszanak vele és tiszta nyál az egész kutya. Amikor itthon a másik kutyámmal játszik az is nagyobb nála sokkal, de az nem nyálazza össze.
2015. febr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, közelítsük meg másfelől a kérdést. Szerinted mennyire jó és egészséges a kutyádnak, hogy 1 éves és még nem volt elengedve pórázról. Nincs úm. szociális élete. Azért mert Te rettegsz. Ez a későbbiekre ki fog hatni és úgy élheti le az életét h sosem tapasztalja meg milyen normális kutyának lenni, aki játszhat, futkározhat szabadon, más kutyákkal, megbízható, behívható, figyelmes, nem retardált vagy idegesítő szobacirkáló.

A végére egy kép: ismerősöm kutyája a két kicsi, a staff meg a sétapartnerük a futtatóról

[link]

2015. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
0%

18 as vagyok. azoknak az elmebetegeknek linkelném akik lepontoztak. De igazuk van mert nem egy hanem kettő stafford tépte szét a kis kutyát. Vajon gondolom csak ennek tudható be a lepontozás a tévedésemnek nem igaz?


[link]

2015. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
53%
Amit linkeltél az kb ugyanolyan, mint h két muszlim ember bement egy szerkesztőségbe és agyonlőtt bent majdnem mindenkit. Általánosítás.
2015. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Hát elég sok a stafford támadás. De nyilván tudjuk hogy egyetlen kutya sem vérengző fenevadként születik. Olyan lesz ahogyan nevelik. És itt a baj, mert az emberek többsége aki ilyen kutyát tart ő nem neveli csak azért veszi mert most ez a divat ez a menő , csak azért hogy vagánykodjon vele. olyanok veszik akik nem értenek hozzájuk. Ezért én ha találkoznék kutyafuttatón egy ilyen kutyával biztos "megijednék" pláne ha kis kutyám lenne mert tudom hogy a gazdája biztos hogy nem képes kordában tartani. Én még városban nem láttam egy embert sem hogy ilyen kutyával normálisan közlekedne. Szinte az összest húzza a kutya. Illetve több ismerősömnek is van staffija de ők még életben nem sétáltatták csak a közösségi oldalra pakolják fel a képeit ezzel is mutatva hogy mekkora császárok hogy ilyen kutyájuk van.

2015. febr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
vannak ezen az oldalon mindig olyanok akiknek az a hobbija h csak lepontozgatnak :D Szerintem egész értelmes választ írtam én is de ..szhatom az ilyenek miatt :D
2015. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

18-as: úgy döntöttem nem viszem futtatóba a kutyámat, eléggé felzaklatott ez a hír. Akkor mégis van alapja az előítéleteimnek a harci jellegű kutyákkal! Még akkor is, ha valószínű ennél az esetnél a gazda volt a legfőbb hibás. A beagle nem is annyira kistestű, főleg, hogy láttam, hogy 7 éves volt. Szörnyű lehetett ezt végignézni! Sajnos ez erősítette bennem a félelmemet. Mert ezek megtörténtek és meg is történhetnek bármikor, mert elég egy rossz mozdulat, vagy izgatottság a kiskutya részéről. Csak akkor tudom bevinni maximum, ha nincsenek bent sokan. Nagyon tanácstalan vagyok. A másik, hogy akár egy bármilyen más nagytestű kutya is szét tudná tépni. Sajnos ismerek konkrétan agresszív, ugatóa, vad golden retrievert is, fajtiszta. Pedig állítólag azok jámborak. Nem akarok kennel nevet írni, mert szegény tenyésztőt lejáratnám. Az apjuk ilyen a kutyusoknak, és már vittek hozzá vissza kiskutyát, hog bocsi, de mégsem kell, valószínű a vadság miatt.

Sajnos nem nyugtattatok meg, főleg a cikk miatt!

2015. febr. 22. 20:12
 28/40 anonim ***** válasza:
78%
Én csak sajnálom a kutyádat. Ahelyett h megoldanád ezt, inkább rettegsz 15 éven át és a kutya életét is elcseszed. Ez ugyanolyan mint egy olyan szülő, aki kis korától beletáplálja a gyerekbe h féljen a kutyáktól - semmivel sem jobb.... Csak gondolkozz el rajta, h mi lenne természetes a kutyádnak és mit csinálsz vele.
2015. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
22%

"Kérdező, közelítsük meg másfelől a kérdést. Szerinted mennyire jó és egészséges a kutyádnak, hogy 1 éves és még nem volt elengedve pórázról. Nincs úm. szociális élete. Azért mert Te rettegsz."


Jogosan retteg , bármikor megtörténhet vele is.


Kérdező ha gondolod vidd suliba a kutyádat jó móka ott elég kicsi az esélye hogy ilyen megtörténhet, és viszonylag értelmes kaszt van jelen, illetve köss ismeretséget pár megbízható kutyással és járjatok össze egy nyugis helyre. De helyedbe és biztos nem engedném szabadon ismeretlen emberek kutyáival. Másrészt még az is előfordulhat hogy az egyik kutyának pl kennelköhögése van és a tied simán elkaphatja, vagy az idióta gazdi nem oltja és féreg hajtja a kutyáját 3 havonta vagy egyáltalán a tied meg olyannal játszik. Én nem tudom de nem bízok meg egy emberben sem mert a mai magyar kutyás társadalom még a békasegge alatt van. Majd maximum akkor ha nem látok nap mint nap hangalapú kutya fightokat az utcán hanem mindenki kutyája békésen kiegyensúlyozottan sétál a gazdi mellet. Mert most az megy hogy egy szűk úton két kutya nem tud egymás mellet elmenni békével át kell menniük a túl oldalra ha kutyás jön szembe a kutyák meg feszítik a pórázt és a túloldalról ugatnak egymásra. De mennyi ilyet látok napi szinten.... Igaz túl nyomó többségben kiskutyákat.

2015. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 bollocks ***** válasza:
64%
Kérdező, szégyelld magad! Ha linkelek egy cikket, ahol autó üt el egy kutyáját sétáltató embert, akkor a sétát is hanyagolni fogod? A kutyákkal való játék legalább olyan fontos a kutyádnak, mint a mindennapi séta, és te a saját hülyeséged miatt nem vagy hajlandó biztosítani neki. 15 évnyi vegetálásnál még az is jobb a kutyádnak, ha széttépik úgy legalább keveset szenved. De te egy önző állattartó (még véletlenül sem gazda) vagy, szóval szégyelld magad!
2015. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!