Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a garancia arra, hogy a...

Mi a garancia arra, hogy a kutyafuttatóban nem támadják meg a nagytestű kutyák az én 3,4 kilós kiskutyámat, ha beviszem?

Figyelt kérdés
Többször jártunk már a kutyafuttató körül pórázon (csak ez az egy van a városban) és rendszeresen nagytestű kutyák voltak ott. Volt köztük elég ijesztő, tipikus harci kutya is, éppen ezért még sosem mentünk be. Most 1 éves a kutyám, bichon havanese és elég kistestű. Nem szokott kötekedni, ha pórázon van. Mar nagyon rég szeretném végre elengedni szabadon a természetbe, de sajnos félek, hogy a nagyok megtámadják és megölik. Ez a rémálmom az utcán is. Örülnék, hogy ha valaki elmondaná, hogy működik egy kutyafuttató, oda csak "normális" kutyákat engednek be, tehát nem kellene félnem?

2015. febr. 21. 21:11
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
73%

Nekem pit keverékem van, de ő közepes termetű, nem nagy. És ő valóban nem jön ki más kan kutyákkal. De mi mindig egyedül voltunk a futtatóban, és ahogy láttam, hogy jönni akar más, már tettem is pórázra, és mentünk. De általában megkérdezték, hogy bejöhetnek-e. Így nem volt sosem gond.

Kérdezz rá nyugodtan, és ha azt mondják igen, nyugodtan menj be.

Nem kell félni, csak azért mert nagy termetű kutyák!

2015. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
71%

Attól még hogy nagyobb testű, vagy amstaff, nem kell félni tőle. Ha te félsz, a kutyád is félni fog, annak pedig általában nem lesz jó vége. Ne stresszeld se magad, se a kutyádat feleslegesen.

Odamész a futtatóhoz, megkérdezed, barátságos-e a kutya, hogyan jön ki más kutyákkal, bemehettek-e esetleg. Minden kutya igényli más kutyák társaságát, ha sosem viszed kutyatársaságba, azzal csak ártasz.

2015. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Akumi, és a többi válaszoló, jó dolgokat írtatok. Persze, tudom, hogy nyugodtságot kell sugároznom, csak ha látom, hogy közeledne felé, akkor már nem tudnám leplelzni a rettegésem előtte és tudom, hog megérzi. Most lehet, hogy kinevettek, se az összes Kutyadoki részt láttam, fel is van véve dvd-re, de egyszerűen nem tudom hasznosítani ezt a részét, hogy hogy legyek nyugodt és magabiztos, amikor ott lenne mellette egy nagy kutya. Sajnos kutyaiskolára meg nem lenne időm.
2015. febr. 21. 21:51
 14/40 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok hibáért, siettem...
2015. febr. 21. 21:53
 15/40 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Mi pl ma vittük először a kutyát (szüleim kutyusa) a futtatóba. Jelenleg közepes termetű, kb 7 hónapos, iszonyú erős, izmos, de nagyon félős kutyáról van szó. Mi is először odavittük a kerítéshez, hogy szaglásszák meg egymást a többi kutyával. Utána váltottunk pár szót a bent lévő kutyusok gazdájával, és pórázzal bemerészkedtünk. Mikor azt láttuk, hogy nem lesz baj, akkor elengedtük. Néha vadabbul játszottak, és az egyik kutya eléggé félelmetes morgós hangot adott ki, meg is rémültem. De mondták, hogy ne féljek, mert rávetítem a félelmemet a kutyára. És mint már írtam, egy iszonyú félős kutyáról van szó. Úgyhogy szerintem Te is azt csináld, hogy először pórázon vidd be, és ha látod, hogy nincs probléma, akkor elengedheted.
2015. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%

"De mondták, hogy ne féljek, mert rávetítem a félelmemet a kutyára."

Annyira jó, hogy a gazdák így nevelik egymást, minden tiszteletem a társaságé :))

Amúgy a póráz se mindig sül el jól, de biztonságérzetet éppen tud adni, ez tény.

2015. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 16-os! Ezt egyébként már több helyen is olvastam, hogy a kutya megérzi, ha fél a gazdája. A gazdinak magabiztosságot kell mutatni.
2015. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%
halottam már olyan esetről hogy kutyafutatoban 1 amstaff széttépet egy kistestű kutyát
2015. febr. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 bollocks ***** válasza:
60%
Én meg olyat hallottam, hogy zebrán elütöttek egy gyalogost. És?
2015. febr. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem egyébként aki veszi rá a "fáradságot", hogy kutyafuttatóba vigye az ebét az törődik annyit a kutyájával, hogy valamilyen szinten jól nevelt legyen és ne támadjon rá másik kutyákra. Szóval szerintem nincs mitől tartanod. :)
2015. febr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!