Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Figyelt kérdés
(Nyilván azokat kérdezem, akik szerint van vele baj)
2015. febr. 22. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:

Hát azért nem mindegy, hogy megrágja-e a kutya a gazdát vagy sem :D Meg szájkosárban be lehet neki mutatni, hogy nézd, így kell csinálni, ha visszafordul, van tér kísérletezni, nem kell elsőre jól csinálni mindent.

Az más kérdés mondjuk, hogy én ilyen kutyát el se kezdenék meghajtani, nem őrültem meg, hogy megpróbáljam lebokszolni egy nálam nehezebb és harcképesebb kutyával, hogy ki az erősebb. Vannak erre más módszerek is, bár tény, hogy azok nem képezik szerves részét a tükörmódszernek :)

2015. febr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
De azt írtam én is, amit te. :) Hogy egy ilyen kutyánál a meghajtás kizárva, ergo el sem kezdik, nem is opció. Nekem még felületes dolgokon kívül több kapcsolatom nem volt ilyen kutyákkal, így nem tudom, hogy egész pontosan mi áll a hattérben, azt sem, hogy létezik-e erről valami hivatalos tükrös álláspont, hogy miért van, így, csak találgatok. Lehet hogy pontosan az az indok áll mögötte, amit te is írtál. :) (A tökmindegy, hogy lesz-e baja a gazdinak c. dologgal meg arra gondoltam, hogy a legtöbb gazda már azt sem veszi jól, hogyha visszafog rá a kutyája, de baja nem esik.)
2015. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 anonim ***** válasza:
Ja jó, rég volt, nem figyeltem, sorry :D
2015. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/78 anonim ***** válasza:
100%
Én anno tükörbe jártam. A mostani kölykömmel már nem oda fogok. Akkor ott volt az alapfokon egy fiatal örökbefogadott fehér boxer. Fiatal felnőtt. És az első 10 perc után, egyszercsak legalább 8 kiképző és segéd elkezdte meghajtani. És mi ott álltunk tátott szájjal, és nem értettük, most mi van. Mert nem csinált semmi olyat. A későbbi magyarázat az volt, hogy ők látták, mennyire önfejű a kutya és domináns, mindenkihez úgy megy oda, hogy ő a jani (de nem támadott rá senkire), és hogy már az elején tudja meg a kutya, hogy itt nem ő a főnök. Hát nem tudom, de szerintem ez kissé túlzás.
2015. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
(A meghajtást se keverjük a megtolással. A meghajtás egy fél-1 óra hosszú művelet, amit a gazda csinál a kutyával, és nem alapfokon.)
2015. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 sippara ***** válasza:
47%
Hogy nem működik.
2015. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/78 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


3-as! Nálunk volt ilyen. Az egyik roti nekifordult a tizenéves! segítőnek, mert az próbálta kizárni a falkából. Persze szájkosár volt rajta (meg mindre tenni kellett, az összes rotira-na no comment), ha nem lett volna, szerintem meg se próbálta volna kergetni...

2015. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:

#5: ezt egyébként hogy értetted?


"A rendszerben jelenleg megférnek a mentett kutyák is, és nem igazán érződik a különbség, de a jövőben kicsit tartok tőle, hogy sokkal inkább a tenyésztett, kölyökkora óta a családnál lévő kutyákra fog optimalizálódni a dolog, míg a terápiás vonal fejlesztésén kicsit kevesebbet munkálkodnak talán. "


El nem tudom képzelni, hogy hogy lehet ilyen alapon különbséget tenni kutya és kutya között, főleg hogy tapasztalataim szerint a kölyökkortól gazdánál nevelkedő kutyákkal is pont ugyanúgy lehetnek gázok, mint a befogadottakkal.

2015. febr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 ödi2 ***** válasza:

Jéééézusoooom...! Miről beszéltek...?! Komolyan így dominálnak le,még mindig,h meghajtják?!

Próbáld meg egy rehabos hadikutyával,akár van rajta szájkosár,akár nincs...

Kizárás,oktatás közben,úgy h a közösségben marad,ergó az oktatáson???

Nincs egy kis fogalom zavar ebben az "oktatásban"?

Eddig azt hittem megmaradt a régi kerékvágásban,ahogy Gábor a kauját is nevelte,de ez...!

Komolyan nem tudom,h nevessek e igazából...


Bocs az offért,de nem bírtam ki...

2015. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 A kérdező kommentje:
Nemrég még 0 válasz volt, most meg benézek, és 19:) Na kezdek olvasni:)
2015. febr. 22. 19:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!