Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Figyelt kérdés
(Nyilván azokat kérdezem, akik szerint van vele baj)
2015. febr. 22. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
100%

Az ovi és a tanfolyam között azért van különbség. Az oviba, ha vmi nem fér bele, nagy kaland, majd következő órán belerakják. Tanfolyamon viszont megadott menetrend van, bele kell férnie az órába a témának, különben a következő csúszik és mind egymásra épül. Nyilván ott lehet maradni óra után kérdezni, de az más téma.

Szóval nem, nem fogod 15 percen át nézni, ahogy Morzsika nem hajlandó leülni.

Tanfolyamokon több oktató (és segítő) van, akinek segítség kell, megkapja egyénileg az óra keretein belül, addig a többiekkel lehet tartani az ütemet.


De valóban igaz az, h minden iskola más. Én nem feltétlenül vinném a kutyámat Népszigetre...

2015. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
Tudsz vizsgázni anélkül is, hogy tanfolyamra járnál.
2015. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:

"Miért?"

Privátban leírom.

2015. febr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Végül hogy döntöttél a sulival kapcsolatban?

Jó sok választ kaptál, sok hasznost, ha nem bánod, én is leírnám a tapasztalatom, bár a kérdés már régebbi.


Röviden egy jóóó nagy pénzkidobás volt az iskola. Volt egy abszolút nem kötődő, problémás, szocializálatlan kutyám, aki a sulin be volt feszülve, de a viselkedési problémák ott nem jöttek elő. Egy husky keverékről van szó egyébként, mint sejtheted, hatalmas mozgásigénnyel.

Mit javasoltak? A szokásos szektaszöveget: kötődési tréning. Gondolom, tudod mi az, de azért leírom: a kutya csak kézből, séta közben, feladatra kap kaját. Én ezt a módszert követtem, a kutya viszont alkalmanként továbbra is szökött. Mikor 10 napig összvissz. 3-4 falatot evett, a most 19 kilós kutya 13(!!!) kiló volt, teljesen magába volt esve, és már én is rengeteget bőgtem, hogy miért nem működik a kutya, akkora döntöttem úgy, hogy szakítok a tükörmódszerrel.

Abbahagytam a kötődési tréninget, a kutya otthon kapott enni, és ami a legfontosabb: elkezdtem vele naponta- két naponta rengeteget biciklizni. A kutya folyamatosan kezdett javulni. Aztán a korábban általam showmannak tartott Cesar Millan showját elkezdtem nézni, a könyveit elolvasni, és ahogy megértettem, hogy miről beszél az ember (nyugodt és határozott energia), és elkezdtem alkalmazni, a kutya viselkedése 180 fokos fordulatot vett. Az állam leesett, és ahogy visszagondoltam ezzel a tudással az iskolára, hát nem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak. Ott aztán minden volt, csak nyugodt és határozott energia nem. Hiszem azt, hogy az ordítás a gyengeség jele. Nem vagyok én sem tökéletes, van hogy rossz napom van, ideges vagyok, valamelyik kutyám elkövet valamit, én is kiabálok, de igyekszem visszafogni magam.

És még egy vicces élmény: az egyik oktató kutyája, (akit egy undorító, pökhendi alaknak tartok-mármint az oktatót:D), feküdt, az enyém odament barátságosan ismerkedni, mire az ő kutyája elég rondán rátámadt az enyémre. Ki volt a sz-r arc? Én, mert a póráz nélküli kutyám oda mert menni az ő póráz nélkül lévő kutyájához. Hiszen nekem látnom kellett volna, hogy a kutyája feladatban van, és szerinte olyankor normális, hogy kitámad a kutya. Azóta lett egy pitem is, gondoltam rá, hogy visszamegyek összeismertetni az ő kutyájával:D:D

2015. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most hallottam nemrég, úgyhogy ha már feljött a kérdés, hozzáteszem.

Néhány tükrös, amikor elégséges szintet ért el engedelmes oktatásban (szóval nem egy alaptanfolyam után), bepróbálkozik versenyekkel. És ki vannak röhögve. Mert a lábnál követés ugye nem az, amikor a kutya valahol a bal oldaladnál kolbászol két méteres körön belül, meg úgy általában, a feladatmegoldásuk nemhogy pontatlan, de köze nincs a helyeshez. És ezt nekik több hónap suliba járás alatt egyszer sem említik, meg vannak győződve róla, hogy ez így egy engedelmes gyakorlat, mert ezt mondták nekik.

És ebben ugye nem az a gáz, hogy nem versenyszintű pályamunkát oktatnak, mert egy családi kutyás sulinak ez nem is feladata. Az viszont elég nagy taplóság, hogy azt mondják, hogy de. És a többszázezredik forint kifizetése után jössz rá, hogy át lettél vágva, csúnyán, és mehetsz egy rendes oktatóhoz, aki nulláról összerakja a kutyát.

2015. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 A kérdező kommentje:
Elég összetett végeredménye lett a dolognak. Amint azt mondtam korábban, a kutyám igen jó képességű, van egy személyi trénere is, aki tükrös, de minden módszert kever, mert eredendően terápiás tréner, és ő jól ismeri a kutyámat, emiatt a kutya nagyon elöl van a korához képest. Mióta a posztot nyitottam már szite 80% körül van a pórázfegyelem is. Na most az van, hogy én a trénernek elsírtam az összes bajomat a tükörmódszerrel, amit itt és kutyásoktól hallottam, valamint a kutyaovi ideje alatt tapasztaltam. Arra jutottunk - és nekem is ez az érzésem - hogy igazából nem a módszerrel van a baj, hanem az iskolákkal, ahogy ezt a gyakorlatban csinálják, ahogy az összes féle gazdának és összes féle kutyának ugyanazt tanítják, ugyanazt várják el egyszerr és ez katasztrófát eredményez. Minden oktatási módszer itt bukik meg. A Kodály módszer is nagyon jó, ha egy gyereknek a zene alapjait akarom megtanítani, de mikor 26 különböző - a zenéhez is máshogy viszonyuló - gyereknek egyszerre tanítom, akkor teljes a kudarc. Sőt még meg is útálhatja egy gyerek a zenét. Szóval most összetett a helyzet, ugyanis a tükörmódszer bírálatával és rossz érzéseimmel szemben sajnis nincs egy kecsegtető alternatíva. Tehát nem találtam másik olyan módszert vagy iskolát, amire azt tudnám megnyugtatóan mondani, hogy "Na igen, ez lesz az, ez az igazi, ide fogom vinni, mert itt mennyivel jobb lesz, mint a tökőrmódszer." Egyszerűen nem találtam ilyet. Hiába megyek be egy egy iskola weboldalára vagy kérdezek meg valakit, nem tudok meg sokat, és fogalmam nincs, hogy az ottani kutyák mennyire fognak működni, az ottani oktatásnak mennyi a kudarcaránya, sőt semmit nem tudok meg 3 bekezdés leírásból és 8 fotóbol, ahogy a kutyák rohangálnak a pályán. Szóval nem találtam hiteles alternatívát. Azt sem akarom, hogy a kutyámat bedobják random csoportokba, ahol Mici néni és Mutyu szerncsétlenkedését kell nézni 60e Ft ért. Az is kiderült - ezt a trénerünk mondta, - hogy a Tükörmódszer egyik legnagyobb rákfenéje, hogy gyorsan terjeszkedik, ezért Kiss Jakabot is kinevezik oktatónak, aki egy éve látott életében először kutyát, ő is oda járt és azt gondolják, hogy van minimális érzéke hozzá, és kell az ember. És ki is nevezik csoport élére, és akkor kezdődnek a katasztrófák., Szóval az lett a vége a dolognak, hogy ne jelentkezzek oda random a legközelebb idnuló csoportba. Kiderült, a mi oktatónk ismeró jól, baáti viszonyban, az egyik tüköriskola nemrég kinevezett vezetőjét, mert kollégák voltak. Ő fog vele beszélni, hogy mikor lesz olyan összeállítású csoport, amibe képességre és méretre alapján az én kutyám beleillik, és a csoport élén is jó és tapasztalt oktató áll, és akkor szólni fog, hogy nézzem meg a csoportot, a kutyákat stb, és ha jó, akkor beszállok. Mellette ő két három hetente jön és képezi a kutyámat személyre szabva, ahogy eddig. SZóval ez van most.
2015. márc. 13. 09:22
 77/78 anonim ***** válasza:
70%

Nos akkor remélem hamar sikerül megtalálni a helyeteket és jó élmény lesz a suli. :)


akumi, ne haragudj, de már megint úgy beszélsz a tükörről, hogy hallottad VALAKITŐL, hogy a TÜKRÖSÖK (így kollektíve? :D) eljárogatnak obed versenyre, és kiröhögik őket (kik?). Nulla konkrétum, nulla pont, ahol a sztorit a valósághoz lehetne kapcsolni, és ez már megint valahogy így nem az információ közlésének teljesen hiteles módja. Engem meglep, hogy te is sok kérdezőnek írod, menjen el sulikba, nézze meg őket, utána döntsön, ehhez képest te minden tükrös kérdésnél ott vagy, úgy, hogy egyetlen egyszer sem tetted be a lábadat tükör iskolára, és egyetlen egyszer sem kérdeztél meg élőben egy - a témában jártas - embert, hogy mondjuk "ez szerintem baromság ezért meg ezért, erre mit tudnál mondani?". Igen, tudom, rengeteg tüköráltal elcseszett kutyát-gazdit emeltél már mennyei magasságokba. :) De azért mégis.


Az obedhez: Itt vannak pl. ők.

[link]

Tükrösök. Az első eredmény, ami szembejön, az egy CACIOB OBED 2 első hely. Meg lehet nézni videókon, hogy mit csinálnak, hogy haladnak. Én nem röhtem ki őket, de lehet, hogy csak azért, mert igénytelen vagyok. :)

2015. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:

Nyilván nem mondok konkrétumot, mert taplóság, nem tehet róla se a gazda, akit átvágtak, se az, aki kiröhögi, mert valahol igaza van. A tükrös oktatók nevéig meg tényleg nem fejtettem vissza a dolgot, sorry :)

Mellesleg olvasd vissza, nem azt írtam, hogy "a tükrösök", hanem hogy "néhány tükrös". Idézni csak pontosan, szépen... :)

2015. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!