Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Figyelt kérdés
(Nyilván azokat kérdezem, akik szerint van vele baj)
2015. febr. 22. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy minden kutyát meghajtanak? Koránt sem.

A falkából kizárást a tükör módszer nem használja, hanem pl. a Cerberos Kutyaiskola, de ők sem úgy, ahogy te írod.

2015. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 A kérdező kommentje:
Folytassátok, mert tényleg érdekes!
2015. febr. 22. 20:02
 23/78 anonim ***** válasza:
100%

Nem dominálnak le meghajtással egy kutyát sem. Nálunk inkább megtolás van, az is agresszió problèma esetèn, h rend legyen a pályán.


Keleti pásztor kutyát pedig nem tol/hajt meg senki, mèg a gazdája sem (ha mègis, ott vmit elb.sztak az oktatók), simán baj lehet belőle.


Amelyiknèl felmerül, h visszafog emberre büntetèsnèl, ott kannát tartunk magunk elè (nem dobáljuk vele a kutyát), vèdjük a saját testi èpsègünket vagy ha vmi nem úgy sül el mègsem, kap egy szájkosarat a kutya ès behibáztatjuk.

2015. febr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
100%

De jó, már kicsit kezdtem magam szégyellni, hogy szétoffolom a témát, mivek kicsit védem a módszert. (Illetve elvi vitába nem áll szandékomban belemenni, de ha ilyen alapvető fogalomzavarok vannak, mint hogy mi az, hogy kizárás, meghajtás, megtolás, azért korrigálnám őket. :))

Amúgy az 5ös vagyok, akumi hozzám intézett kérdésére pedig privátban válaszoltam, mert ugyan nem titkos a dolog, amit érint, de még nem is lett túl nagy dobra verve. Bocsi. :)

2015. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
75%
Kozelebbi kapcsolatba nem kerultem a modszerrel, a kovetkezok miatt: megszunt az agility a sulinkban, igy uj helyet kerestem. Ra is akadtam a kozelben levo tukrosre. Kerdeztem, hogy mennyibe kerul es milyen feltetelekkel lehet jarni? Mondtak, hogy havi 5000, de elobb el kell vegezni az alap- es kozepfoku tanfolyamot, egyenkent 30 ezerert. Erre nem nagyon volt keret, szoval elmondtam nekik, hogy hobby szinten egy eve agilityzunk, k99 2-es vizsgaja van es versenyszeruen terelunk, ez nem eleg? Nem volt eleg. En meg ugy gondoltam, hogy en nem fogom hagyni magam lehuzni. Nem csak en jartam igy, tenyeszto ismerosom 3 kutyaval jarta vegig a tanfolyamokat, hogy sportolhasson.
2015. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 ödi2 ***** válasza:
100%

Kb nyolc éve volt rossz tapasztalatom az unokahúgom malijával kapcsolatban a tükörmódszerrel. De a mostani leírások késztettek a kérdésekre,mert kissé csodálkoztam...:-)

Köszi a pontosítást,de ettől még lehetnek gondok a fogalmakkal,mert mint olvashatjátok,keverednek a leírasokban...

2015. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
75%
A tükörsulik a pénzről szólnak.
2015. febr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 A kérdező kommentje:

Mi az a meghajtás és visszafordulás?



Mi még nem jártunk iskolába. Illetve tükrös ovit végeztünk el (egy 10 es bérletet csináltunk végig, de nem folyamatosan a 10 alkalmat), és nagyon komoly kérdőjelek jöttek a végén, sőt már az elején. Sőt, már az elején sok dolog gyanús volt, vagy nem tetszett. Mivel sok kutyással találkozom napontha reggeli kutyaséte közben, belefutok olyanokba, akik otthagyták a tükrös iskolát különböző okok miatt. (Már többször írtam itt, póráz, kutyasuli témában stb) és mondtam, hogy van a kutyámnak egy "személyi edzője", akivel 2-3 hetente találkozom, egy alapvetően tükrös, de a kutyámra személyre szabottan rengetek más módszert bevet, és zseniálisan működik. Viszont itt az idő az iskolára, és én nem akarom tükörsuliba vinni, egyre kevésbé. De most megint találkozom vele, és nincs elég érvem. A 7 hónapis kutyám már most olyan szinten van a sok munkám és kevert módszerek miatt, amit naponta követek, hogy sok iskolában szinte már vizsgázhatna (kis túlzással), és nem akarom nézni két hónapig 60e forintért, hogy az óra 70%-a azzal megy el, hogy Manyi néni kutyája nem csinálja, amit mond neki, tesz a fejére, és körbenállva álhumorosan azt elemezzük és abból próbáljuk megfejteni a kutyát. Engem meg szétvet az ideg, mert ennyi alatt már azt is megtanítottam neki a városligeti közlekedési parkban, hogy nemcsak megáll az útnál, hanem akkor induljon, ha zöldre vált a lámpa.

2015. febr. 23. 08:40
 29/78 A kérdező kommentje:
Ez a terápiás oktató, aki az én kutyámmal időnként foglalkozik, és tényleg zseniális, 3e Ft-ért jön másfél órára (vagy találkozunk a Ligetben), amiből gyakran a gyakorolgatás, séta, érdekes beszélgetésel miatt néha 3 óra is lesz, de akkor is csak az eredeti árat kéri. A Népszigeti kutyaiskolában 60-e az alapfokú tanfolyam, ebből 20 alkalmat tudok menni ezzel az oktatóval. Hát vele 20 alkalom után - beleértve persze a gyakorlást - jön a kutya és kicseréli a biciklimen a belsőt, de még a váltót is beállítja.
2015. febr. 23. 08:53
 30/78 anonim ***** válasza:
100%

Emlèkszem rád...

De mièrt kell magadra erőltetni a tükörsulit? Ha ennyire nem akarod, hát ne menj csoportos tanfolyamra hozzájuk. Mindent meg tudsz tanulni/tanìtani egyèni kèpzès alatt is...


Egyèbkènt is oktatót èrdemes választani, nem iskolát. Neked már van, úh nem igazán èrtem a problèmát, h mièrt erőlteted...

2015. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!