Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Mik a fő bajok a tükörmódszerrel?

Figyelt kérdés
(Nyilván azokat kérdezem, akik szerint van vele baj)
2015. febr. 22. 15:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 A kérdező kommentje:
"Egyszer azt ìrod, h kis túlzással vizsgázhatna, utána meg azt, h egy kèpzetlen kiskamasz. " Hehe én parázom túl? Feltettem egy tőmondatos kérdést, azán három oldalon keresztül ment a meghajtás-megtolás túlparázása. 25 túlpara után szóltam először érdemben.:) Nehogymár én legyek a túparázó.
2015. febr. 23. 10:51
 42/78 anonim ***** válasza:
Asszem mást tartunk túlparázásnak :)
2015. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy te mit tartasz túlparázásnak, de szerintem a világ jobban járna, ha a kutyatartók jórésze inkább hozzám hasonlóan próbálná keresni a legető legjobb utat a kutyázásra, és nem tennének rá vastagon. Ezt csak azért mondod, mert valószínűleg számodra szokatnal, hogy valaki ennyit fogallkozik ezzel. De ez nem para. A para az valamifajta félelem, valamifajta szorongás nem valós veszélyektől (paranoia ugyebár), de az én esetemben arról van szó, hogy nem akarok belefolnyi olyan oktatási folyamatokba, amiből rosszul jöhetek ki. Én az élet más területein, a szakmai területeimen is hasonló alapossággal kutatok utána a dolgoknak, és azt látom, hogy ez egy működőképes hozzáállás. Van, akinek más jön be.
2015. febr. 23. 11:10
 44/78 anonim ***** válasza:
És ha másik sulit választanál, megsértődne az illető?
2015. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
30%

És még én nem tudok elvonatkoztatni...

Hát no comment :)


Kérdező, kiírhatnád a neved, legközelebb kerülném akkor a választ, ha tudom, h te vagy az :) Úgysem lehet neked semmit se megmagyarázni...

2015. febr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 A kérdező kommentje:

Nem sértődne meg, dehogy. Csak sokat beszélt róla, kialakult egy olyan szemlélet, (kimondatlanul azon alapulva, hogy ő ért hozzá én meg nem,) hogy ő a tükörmódszert javasolja. De mivel jóban vagyunk, és ő valóban ért hozzá, rengeteget segített a kutyámmal, azért érvekkel kell alátámasztanom, hogy mi a bajom a tükrös sulikkal. Mikor az ember tisztel valakit, akkor azért erről beszélgetni kell. A másik meg az, hogy a tükörsulival ugyanaz a bajom - a szerény tapasztalatom alapján - mint általában a humán közoktatással, hogy mindenkit egy szisztémában akarnak tanítani ugyanarra és ugyanúgy. Az én gyerekeim majdnem 10 évig jártak észak-amerikába iskolába, és ott - bár a tárgyi tudás kevesebb (egy életkorig), karakternevelő rendszer van, azaz az oktatásban nagyon számít, hogy az adott gyerek milyen. Nincs ez az unoformista szemlélet. Nekem elsősorban az nem tetszika tükörmódszerben, hogy egyfelől - mivel reklámban és társadalmi kommunikációban dolgozom - nagyon hamar felismerem a vakhitet, a hirtelen, új dolog nagyszerűségébe vetett fanatikus meggyőződést, ami "VÉGRE" megtalálta a "LEGJOBB MÓDSZERT". Az igazság keresésének egy hajszolása, mint vallásban, ideológiában, hogy ez az, itt végre tudják. Mint a vallásoknál, hogy na ők tudják az igazságot, ez a tanító végre rájött a világ titkaira. Egyébként a vallásos jelleg nem is annyira hasonlat. Tényleg van a dolognak egy szektajellege. Szektavezérrel, annak a tanításával, annak az adorálásával, igéjének hirdetésével - szinte vallásos tiszteletével. Gyakorlatilag nincs a dologban kritikai szemlélet. Amit az mond a kutyákról az úgy van, és haragszanak a kételkedésért és az esetleges szkeptikus kérdésekért. Ez szín tiszta valláspatológia. De oktatási szempontból meg az nem tetszik, hogy olyan a világon nincs, hogy "van a kutya, és most mi jól rájöttünk, hogy kell tanítani." Ilyen nincs. Kutyából van kicsi feket síma és nagy fehér szőrös is, és szellemileg legalább ennyi az eltérés, ezért nem lehet uniformizált módszerrel tanítani. Én a karakterhez igazított nevelést hiányolom a legjobban.


A vallási szekra analógiának egy másik vonatkozása, hogy "sokat kel fizetni az igazságért". Ezért nagyon sokba kerül, de az avatott szem ezen átlát, és látja, hogy az a rengeteg pénz valójában nem indokolt. A pénz más szerepet játszik a dologban, sőt túl sokat - ez már gyanús, ugyanis ilyen árak mellett ne egy két focipálya méretű, szakadt kerítéses sártengerben kelljen nevelni a kutyát. Ilyen árak mellett minimum lenne a golfpázsit. Csak ezek, amiket itt felsoroltam, ezek nem kutyanevelési szakmai érvek. És én olyanokra vagyok kíváncsi. Nekem az az érzésem, hogy a módszer működhet karakterspecifikusan más módszerekkel keverve, de uniformizált iskolai keretek között problémás a dolog.

2015. febr. 23. 11:54
 47/78 A kérdező kommentje:

"Kérdező, kiírhatnád a neved, legközelebb kerülném akkor a választ, ha tudom, h te vagy az :) Úgysem lehet neked semmit se megmagyarázni..."


Minek? Nélkülem is elvitatkoznak 3 oldalon át.

2015. febr. 23. 11:59
 48/78 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek pont elég érvnek kéne lennie. Ha az oktatód nem érti meg, akkor ő is szektás, ennyi :) Meg hát nem is kell megértenie, a te kutyád, a te pénzed, tartsa tiszteletben, hogy neked az, amit eddig tudsz a tükörsulikról, elég indok ahhoz, hogy ne menj oda.
2015. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyire szektás. Néha úgy tűnik, hogy igen, de emellett használja a csörgősflakont is (én is használom azóta), keményen pórázozik is megfelelő alkalmakkor. Szóval pórázfegyelem alapjainál pld. (Amennyire én tudom és látom) sok elemet ötvöz. A csörgöflakon pld, ha jóltudom nem elfogadott tükrös körökben. Onnan tudom egyébként, hogy az utolsó ovi alkalommal kellemetlen helyzetbe is kerültem miatta. Kérdezték, hogy kinek a kutyája próbál megenni minden sz.rt a földről. Mindenki jeentkezett. És aztén kérdezték, hogy ki tudja ilyenkor azonnal megtiltani azt a kutyának. Mindenki jajongott, hogy ők nem, én meg jelentkeztem. Na megkérdezték, hogy csinálom, és erre mondtam, hogy bevezettem egy indulatszót, amit agresszíven mondok, ha a nevére nem hagyja abba az adott dolog kóstolgatását (vagy más, nemkívánatos cselekedetet). Erre mondta az oktató, hogy igen, ez a megoldás, de mikor folytattam, hogy ehhez bevetettem a csörgőpalackot, és gyakorlatilag egy két bevetés után már tudta a kutya, hogy onnan menni kell a szóra, mert jülönben csörgődobálás lesz, gyorsan leintett az oktató, hogy ezt a részét ne mondjam, ez nem fontos. Látszott, hogy nem akarja itt ezt az igét terjeszteni (meghát egy konkurencia módszere). De pld a palackot az én oktatóm javasolta (tükrös eretnek módjára), a ligetben való hajléktalankaka meg galambmaradék evése ellen, és iszonyú hatékony volt. Már - legtöbbször... - a nevére kijön, vagy másodszor elhangzott névre, de legkésőbb az indulatszóra. Nemhogy a dobást, de a csörgő elővételé sem várta meg 2. alkalom után. A tükörsuliban meg azt sem hagyták, hogy végigmondjam.
2015. febr. 23. 13:08
 50/78 anonim ***** válasza:
100%
Tükörsuliban használják a palackot, csak nem ovis kutyáknál...
2015. febr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!