Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15000 forint értékben hol...

15000 forint értékben hol találok fajtiszta kutyát 7 hónapos kisfiam mellé? Lehetőleg nagy termetűt.

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
83%

szia !

bocsííííí de szerintem nem fogsz oltott féregtelenített kiskutyát (bordeauxi-t)kapniez ugyanis ez egy drága fajta

ink sztem menj menhelyre vagy a bordeauxi fajtamentőkhöz :)

be vannak oltva féregtelenítve vannak és nincs gazdijuk :(

2010. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
70%

Már előre elnézést kérek attól, akinek esetleg a lelkébe mászok, de egyesek remekül tudnak mások háza táján söprögetni, mintha az övék teljesen tiszta lenne.

Egy egyszerű kérdéstől eljutottunk oda, hogy a kérdező biztos egy trehány, gonosz anya, aki valószínű, hogy a gyermeke mellé mellékállásban még szaporító is szeretne lenni. Hihetetlen... Nem tanácsot kért az anyasághoz, sem a 3 kutyájához, sem ahhoz, hogy a pénztárcájában turkáljatok. Én ezt aláírom, hogy nem lehet mindenki olyan tökéletes és okos kutyatartó mint egyes emberek, de azért mindennek van határa,véleményt kifejteni lehet emberi módon is.

A kérdezőnek pedig annyit válaszolnék, hogy néhány normálisabb előttem szólónak igaza van. 15.000 forintért nem kapsz ilyen kutyát ( vagyis biztos kapnál, de arra inkább azt mondom, hogy ne), ellenben a fajtamentőket nyugodt szívvel javasolnám, sőt a menhelyeken sem árt körülnézni.

2010. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
85%

bsszus... mehetsz a petőfi térre, vegyél 500 forintért törzskönyv nélküli fajtatiszta kiskutyát, és rögtön vegyél mellé egy ásót is, hogyha két hét múlva megdöglik, legyen mivel lyukat ásni. ugye, aki azt írta, hogy 15000ért lehet fajtatiszta törzskönyv nélküli kiskutyát venni NEM szaporítótól, nem tart kutyát? szted mennyibe kerül egy kiskutya etetése, oltása, tartása? ha csak annyit kér érte, amennyibe ezek kerülnek , tehát nincs belőle haszon, még akkor is több lesz az ár mint 15000.


kedves kérdező, elárulnád hogy mért pont nagytesű kutyát akarsz? mert ezt az egyet meg már tényleg nem értem

2010. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
85%

Az addig rendben van hogy 3 kutya mellé egy 4. , de az már nem hogy miért nem tudják az emberek megérteni hogy olcsó pénzért vett kutya nagyon sok betegséget hordozhat!


Szaporítótól vett kölykök 90 % férges , nem rendesen oltott , nos akkor egy ilyen szegény kutyát akarsz a 7 hónapos kisfiad mellé rakni , akkor erre nincsen mit mondanom !


Én 1x követtem el hibát, mikor a tesóméknak vettem kutyát, szaporítótól bizony , nem azért mert nem tudtam volna tenyésztőtől venni , hanem mert azonnal kellett nekik ....


A kutya azóta 2x annyi pénzbe kerül, mintha tenyésztőtől vettem volna 2 kölyköt .... !


Nekem 4 kutyám van és bizony a 4 Tenyésztőtől származó kutyám! Büszke vagyok rájuk , a kiállításokon kitünően szerepelnek , más kutyákkal barátságosak , kutyaiskolától az örzővédőig , mindent megjártunk velük és mindenhol a maximumot adják !


Én ilyen kutyákat akartam ....

Igen 570.000 ft ba van a 4 kutyám , de nem bántam meg , volt egy célom , és el is értem !


Nem kellett azon izgulnom hogy megkapják e a Tenyészszemlét, vagy hogy Dp. Szűrésen valamelyik Dp-s e , vagy bármi!


Erről van szó , azért mondjuk neked hogy ne vegyél szaporítótól kutyát, mert a végén a 15.000 ft os kutyád , 150.000 ft ba lesz bent , és a végén még lehet el is kell altatni !


Nem jó játék ez .

Sem nektek , sem a kutyának !

Gondold át 2x is!


Üdv . Szép napot :)

2010. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
20%

Én meg azt nem értem, miért kell mindenkit leszaporítózni.

Én csak azokat nevezem szaporítónak, aki azért tartja a kutyát, h elljen, meg a pénz miatt természetesen.Minap is volt a tv-ben, hogy a 2 vénség úgy tartotta a kiskutyákat, h szerencsétlen kutyák álltak a saját piszkukban, a szag fertelmes stb.

De pl. én egy kedves házaspártól vettem a kutyám, akiknek volt egy kislány kutyusuk, ismerősüknek egy fiú, és ennyi..Lett az én kiskutyám, ráadásul egyedüli kölyök volt.

Nem mindenki úgy veszi, h előtte már 126x megelletteték szerencsétlen kutyát! Az ilyennek valóban utána kell nézni, én se venném ilyen pénzsóher állatkínzóktól.

De azért, mert valaki nem akar tenyésztő lenni, csak ad egy esélyt a kutyájának pl, h szüljön, attól még nem szaporító.

A hangnemetek meg sértő.

Tiszteletben kéne tartani a másikat is, nem vagytok ti sem különbek!!

Nem is ismeritek!

Kérdésére úgy is válaszolhatnátok, anélkül h személyeskednétek, hogy kedves kérdező, 15000-ért ilyen kutyust nem ajánlunk, h megvegyél, mert elég sok betegséget hordozhat.

Inkább nézd meg a fajtamentőknél, ha mindenképp szeretnél ilyen kutyust.

A másik, meg h ne vegyen ajándékba...ehhez is mi közötök??? Lehet a férjével már rég megbeszélték, és most jött el rá az idő és alkalom h legyen.

Felfordul a gyomrom tőletek..

2010. márc. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
78%

Ad egy esélyt a kutyájának,hogy szüljön???

Atyám!

A kutyának NEM jó és nem öröm az anyaság,nem akar anya lenni,ösztönlény,a fajfenntartás ösztöne hajtja,nem tudatosan vállalja az anyaságot hobbyból.

Akiktől a kutyád van ,szaporítók,méghozzá a butaságból szaporító-kategória.

Az egyszeri almok is nagy kárt tesznek,jó eséllyel az ilyen utódokból válik kóbor,majd sintértelepi állat,vagy kerülnek a fajtamentőkhöz szerencsésebb esetben.Ezek adják a gazdátlan kutyák nagy százalékát.

Sok esetben az,akinél ilyen alom születik,meg van győződve arról,hogy jó helyen vannak a kiskutyák,közben meg a "jó helyről"már rég az utcára vagy a dögkútba(sokszor élve,úgy izgalmasabb)került az állat.

2010. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
12%

Jól van na, nem kell minden szóba belekötni!!!

Értsd jóra..egyszer-kétszer szül a kutyájuk. Na így jbb? Nem ez a lényeg..hanem ők szerintem nem szaporítók.

Abban pedig biztos lehetsz, h az én kutyum a szemem fénye, sosem adnám oda senkinek, nem hogy kóbor legyen..

Mert megkérdeznél 50 kutyást, az mind az 50 tenyésztőtől vette a kutyáját mi?:DD

Én egy ilyet ismerek, az is kisfiú, és lehet nem is tudja mi a különbség.

2010. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
85%

SZERINTED nem szaporító,de attól még az,ha tetszik,ha nem.Attól,hogy nálatok jó helyen van a kutya,kevés az esély,hogy minden testvére és a többi hasonló helyen született kicsi jó helyre kerül.Ha így lenne,nem lennének fullon a fajtamentők.

Pont egy ilyen butaságból szaporítótól vett valaki itt a környéken olcsón egy német juhász kiskutyát.

A kutya tündéri volt,de úgy 6 hónapos körül volt,mikor elkezdett sántítani.Gazdik abban a hitben voltak(a szaporítót is felhívták,az is hasonlót mondott),hogy a kicsi sokat futott és megerőltette magát.Végül elvitték orvoshoz,diagnózis:súlyos dp,ami ugye öröklött kórság.Mivel kezelés ellenére romlott az állapota és a gazdiknak nem volt pénzük műtétre,a kutyát elaltatták.Élt 9 hónapig.

És sok ilyet tudok sorolni.Tenyésztőtől nem sznobságból vagy a tk miatt veszünk kutyát,hanem mert jó eséllyel egészséges állatot kapunk,a szülők szűrtek az öröklődő betegségekre.

A szaporítónak jó,ha beteg kutya születik,mert az állat halála után általában újat vesznek a gazdik.Ha addig megjön az eszük,akkor tenyésztőtől.

2010. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
42%

az megint más kérdés, h egyesek anélkül vesznek kutyát, h nem gondolják át, sokba fog kerülni. Egy oltás is drága nem h egy műtét.

Ez a Te szemszöged, az meg az enyém, megegyezni úgysem fogunk, többet nem is foglalom a válaszolók helyét.

Vannak akik nem veszik ennyire véresen komolyan a dolgot. Rengetegen. PL. barátnőmnek is németjuhásza volt, meghalt, de előtte szült 4 kiskölyköt. Az egyik náluk maradt, és semmi baja. Makk egészséges. Ha valaki megengedheti, vegyen tenyésztőtől, de nem úgy kell beállítani a dolgokat, h az összes többi kutya halálra van ítélve.

Meg nem olyan hangnemben, ahogy azt már az efféle válaszolóktól szerintem "megszoktunk"...

2010. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
85%

És mi lett a másik 3 nj kölyökkel?

Biztos,hogy jó helyen vannak?Ha valamelyik bajba kerül,a barátnőd visszaveszi az esetleges elrontott felnőtt kutyát?

2010. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!